Προς το περιεχόμενο

Strats Twin Love


Abraxas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βλέπω οι περισσότεροι... δεν μπορούν να αποφασίσουν!

 

Welcome to the club. :? 8) :D

 

Θα περιμένω και άλλες γνώμες αύριο και μετά θα αποκαλύψω τι είναι τι.

 

Από τα post είναι φανερό ότι κάποιοι θα εκπλαγούν πολύ! :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνησω με μυρωνα και gangster !

 

ο..αριστερος ηχος μου αρεσει πολυυυ πιο πολυ!οντως ηχος με πιο χαρακτηρα και προσωπικοτητα...οι νοτες ακουγονται πιο..στρογγυλες και ειναι πιο ξεκαθαρα ολα γενικα!

 

ο..δεξης ηχος μου ακουγεται λιγο..πως να το πω...πιο φτηνιαρικος πιο πριμαριστος με την κακη εννοια και πιο thin..γενικα οχι του γουστου μου... 8)

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ και θα προσθέσω: αριστερός πιο καθαρός, χωρίς τα εφε να σκεπάζουν τον χαρακτήρα της κιθάρας

Δεξής, πιο "βρώμικος"

Σε κάποια σημεία (στις μεσαίες) και ανάλογα με την επιλογή μαγνητών, ομολογώ ότι οι όροι αντιστρέφονται.

Γιατί δεν χρησιμοποιείς (ή δεν είναι αυτό το ζήτημα?) εναλλαγές? :) Όπως περίπου τα ηχογράφησες δλδ.

Πάντως αν ήταν να διαλέξω συγκεριμένο ήχο και χροιά θα διάλεγα (με σειρά προτίμησης

Σετ 1 θέση 4

Σετ 2 θέση 3

Σετ 1 θέση 2

και θα τα χρησιμοποιούσα ΟΛΑ

(μήπως τελικά είμαι κι εγώ μπερδεμένος λίγο? :roll:

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, too much of a good thing... or two good things!! :lol: :lol:

 

Μόλις βρω λίγο χρόνο από τη ρημαδοδουλειά στο γραφείο :roll: θα γράψω λεπτομέρειες και θα ανεβάσω και φωτό, σε άλλο thread. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δεξί set μου ακούγεται πιο στρογγυλεμμένος ο ήχος, πιο μεσαίος και ζεστός, όχι όμως αυτό που λέμε στα αγγλικά muddy...

Το αριστερό σετ έχει υψηλή ευκρίνεια και πολλά πρίμα, θα ήταν super για funky παιξίματα ή για πολύ γρήγορα solos, αλλά μονάχα για τέτοια.

Κι εγώ αν έπρεπε υποχρεωτικά να έχω ένα από τα 2 set θα επέλεγα το δεξί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δεξί set μου ακούγεται πιο στρογγυλεμμένος ο ήχος' date=' πιο μεσαίος και ζεστός, όχι όμως αυτό που λέμε στα αγγλικά muddy...

Το αριστερό σετ έχει υψηλή ευκρίνεια και πολλά πρίμα, θα ήταν super για funky παιξίματα ή για πολύ γρήγορα solos, αλλά μονάχα για τέτοια.

Κι εγώ αν έπρεπε υποχρεωτικά να έχω ένα από τα 2 set θα επέλεγα το δεξί.[/quote']

 

Πολύ σημαντικό θα ήταν να τονίσω, πως και στις δύο περιπτώσεις τα ρυθμιστικά στην κιθάρα ήταν στο 10.

 

Παίζοντας με τα ρυθμιστικά, σίγουρα και στις δύο περιπτώσεις μπορείς να 'μαζέψεις' τα πράγματα. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου