Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι #1 κιθάρα σας?


mkm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο φίλος είναι επαγγελματίας και εσύ ερασιτέχνης... ;D ;D

 

Κάνε ένα λογαριασμό στο Photobucket ή στο ImageShack...ανέβασε εκεί τις φωτογραφίες σου και με το 2ο κουμπάκι τις ανεβάζεις

 

 

oooo ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κάτι άλλο εκτός απο Fender, Gibson και Ibanez παίζει?? Κάτι πιο custom ή πιο όχι τόσο κοινό τέλος πάντων.

 

Μία Caparison είδα όλη και όλη.

Φίλος δε διαβάζεις καλά ;D http://www.noiz.gr/index.php?topic=188991.msg603667#msg603667

Εδώ ο Marathon έχει βάλει τους πίνακες του τα αριστουργήματά του, χειροποίητες, CS κ.α. Πάντως η αλήθεια είναι ότι Fender και Gibson υπερέχουν. 

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

και η fiber, γιατί κατάλαβα ότι υπάρχει ζωή και χωρίς κουρδισμένα ξύλα ;D

fib13.jpg

 

Καλη για μεταλ ?  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη για μεταλ ?  ;D ;D

δεν ειναι μαχογκανι φιλε....δεν κανει.........μονο για λαικα  :D :D

Φίλος δε διαβάζεις καλά ;D http://www.noiz.gr/index.php?topic=188991.msg603667#msg603667

Εδώ ο Marathon έχει βάλει τους πίνακες του τα αριστουργήματά του, χειροποίητες, CS κ.α. Πάντως η αλήθεια είναι ότι Fender και Gibson υπερέχουν. 

καλα ρε - ειπαμε custom αλλα τωρα το παρατηρησα........

γιατι εχεις βαλει μπρατσο με 652 ταστα ?  :D :D μα ποιος εισαι ? ποιος σε εστειλε ?  :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φθηνη ΚΡΑΜΕR...Εχω παιξει και ειχα στην κατοχη μου πολυ πιο ακριβες κιθαρες και ομως αυτη με βολεψε πιο πολυ απ ολες (φανταστειται την ειχα παρει για backup)για μενα εχει το καλυτερο licenced floyd rose που εχω παιξει τις εβαλα και ενα σετακι EMG 81-SA-SA πουλησα ολες τις αλλες λογω ανεργειας και κρισης...  και παιζω πλεον μονο με αυτη!

just.thumb.JPG.cd22c53f5566c632921dca0b6dfd1a9e.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο ομορφη!!! Ειναι Φεντερ η Κομματια? Δε βλεπω καθαρα...

 

Θενκς.

 

Fender ΗΤΑΝ...

Μετά της άλλαξα τα φώτα και έγινε αυτη που βλέπεις. Σώμα fender 3 κομμάτια alder CAR, all parts maple neck, 6105 frets, bone nut, joe burden bridge, fender neck pickup, bill lawrence singleblade bridge pickup.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία κιθάρα!!! :o

 

Πού την πέτυχες? Γιατί απ' όσο ξέρω δεν είναι και ότι πιο εύκολο να βρείς

 

Να σαι καλά.Κάποτε είχα πέντε τέτοιες... ;D Από Αμερική,Αγγλία και Ιαπωνία όλες."Τρελό μ΄ανέβαζαν,τρελό με κατέβαζαν",αλλά όταν ακούσανε πόσο τις πούλησα μετά...τουμπεκιού που λέει και ο Μπάμπα Στρούμφ! ;D

 

Η Goldie σου είναι κούκλα.Αν δεν έχεις ήδη αλλάξει τα pots,άλλαξέ τα βάζοντας καλύτερα και θα με θυμηθείς... ;) (εκτός αν δεν χρησιμοποιείς τα vol. και tone τόσο πολύ.)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ!

 

Από Αμερική,Αγγλία και Ιαπωνία όλες."Τρελό μ΄ανέβαζαν,τρελό με κατέβαζαν",αλλά όταν ακούσανε πόσο τις πούλησα μετά...τουμπεκιού που λέει και ο Μπάμπα Στρούμφ! ;D

 

...και πολύ καλά έκανες!

 

Αυτά που σκεφτόμουνα να αλλάξω ήταν οι μαμίσιοι burstbuckers και τα pots/caps.

 

Οι συγκεκριμένοι όμως burstbuckers μου φαίνονται δραματικά καλύτεροι απο ότι έχω ακούσει μέχρι τώρα, λες και είναι τελείως διαφορετικοί μαγνήτες. Mάλλον θα αλλάξω μόνο covers ;)

 

Για pots/caps το έχω στο πρόγραμμα γιατί στο παίξιμό μου το drive το δουλεύω με το volume

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Burstbuckers είναι μιά χαρά μαγνήτες και αν οι συγκεκριμένοι σε καλύπτουν η γνώμη μου είναι να μην τους πειράξεις.Προσωπικά,ποτέ μου δεν τους πολυσυμπάθησα...

 

Ο εχθρός του καλού όμως είναι το καλύτερο.Κατά τύχη και από Αμερική πλευρά μου είπανε για κάτι μαγνήτες που τους φτιάχνει ένας τύπος εδώ στην "γειτονιά" μας στην Κροατία... :D Μπορεί να φτιάχνονται στην Κροατία,είναι όμως "Γερμανικοί"... ;)

 

Το όνομα μπορεί να μην σου γεμίζει το...αυτί ( ;D) ,αλλά...θα μείνεις με το...στόμα ανοιχτό αν τυχόν τους ακούσεις.Φυσικά μπορούν να σου φτιάξουν ένα σετ ακριβώς με τα δικά σου specs.

 

http://www.wizz-pickups.com/

 

(Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων,δεν έχω καμμία απολύτως εμπορική σχέση με την εταιρεία. :))

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου