Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι #1 κιθάρα σας?


mkm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η δικιά μου #1 κιθάρα είναι και η μοναδική μου. Είναι μία fender strat hw1 του 2007. Οι μαγνήτες που φόραγε δεν μου άρεσαν και τους άλαξα αρχικά με kinman woodstock set αλλά μετά κατάλαβα ότι δεν μου αρέσουν ούτε οι αθόρυβοι και κατέληξα σε lindy fralin vintage hot /w baseplate οι οποίοι κάθε μέρα που τους ακούω μ' αρέσουν και πιο πολύ. Η κιθάρα το ξέρω δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο ή custom κατασκευή, αλλά μάλλον κλασσική (ειδικά στο χρώμα) και τώρα που αρχίζει σιγά σιγά να κιτρινίζει μόνο του το pickguard μ' αρέσει και πιο πολύ και καταλαβαίνω ότι σ' αυτόν τον "χώρο" κιθαρών, απ' τις τόσες που βγαίνουν, κινούμαι. Βέβαια η επιλογή είναι οπτική αλλά what the hell, πιο είναι καλύτερο κριτήριο για την επιλογή κιθάρας αν όχι η ομορφιά  8)

 

Πανέμορφη! Έχω την ίδια αλλά της έχω πετάξει τα μάτια έξω! Απο honey blond σε φυσικό χρώμα (τρίψιμο και μετά λάδι-τις πλευρές τις άφησα όπως ήταν), dimarzio area 58,58,61 μαγνητες, schaller locking tuners και graphtec saddles. Στο μέλλον μπορεί να αλλάξω τους dimarzio και να βάλω Seymour Duncan Vintage SSL1, SSL1 & SSL5....θα δούμε μέχρι τότε.

14122010017.thumb.jpg.f6bce3e2cf77401ad1804523fb5909c0.jpg

001custom.jpg.59bb8d17780bb78cfebd548760da4c58.jpg

002custom.jpg.c658e923170170b66cfd8641837e4cc7.jpg

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου