Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι #1 κιθάρα σας?


mkm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

>:( >:( >:( >:( δηλαδη δεν εισαι πλεον στρατ player? Απαπαπαπαπα χαλασε ο κοσμος.

 

Παραμένω φανατικά strat player...αλλά η 335 έχει ΆΑΑΑΛΛΕΣ χάρες που αν δεν τις ζήσεις, δεν μπορείς να τις καταλάβεις :)

 

 

Να καταγγείλω με τη σειρά μου πως εγώ σε γνώρισα το 2005 να ψάχνεις πληκτρά στα Γιάννενα με honey blonde Strat.

 

Αλλάζουνε οι άνθρωποι Γιάννη μου...ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧ :) :) :)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κι εγώ δεν το περίμενα όταν την πήρα, αλλά είναι όντως πολύ καλή κιθάρα.

 

[off topic]

Βρε 'συ, τι είναι αυτό το "τάπωμα" στη μέση? ;D

Βγαλ'το γρήγορα και βάλε ένα HS ;) όλα τα λεφτά εκεί στη μέση είναι.

[/off topic]

οντως ειναι - φαντασου οτι την american deluxe μου την εχω παραμερησει κατα πολυ απο τοτε που πηρα την 470

αυτο στην μεση ειναι κομμενο pickguard για να μην φενεται η τρυπα :D

θα το εκανα να βαλω εναν HS αλλα για το στυλ που την θελω η κιθαρα τα σπαει και ειναι και γρηγορη στις αλλαγες απο μαγνητη σε μαγνητη.........οποτε........ ;D

Τι μαγνητες φοραει?γιατι εαν φοραει αυτους παρακατω και κατορθωνεις και ακους την κιθαρα ...εγω παω πασο.....

http://www.dimarzio.com/pickups/humbuckers/high-power/d-activator-x-bridge

φοραει αυτους http://store.guitarfetish.com/gfsporacrpok1.html και τον αντιστοιχο στο neck αλλα οταν την πηρα διεπιστωσα οτι ο φιλος μιχαλης τους ειχε βαλει αναποδα ;D τον bridge στον neck και το αντιστροφο -οποτε και τους αλλαξα θεση - μπορω να πω οτι κανα 2 μερες μετα την αλλαγη η κιθαρα κοιμωταν και μου την ζητησε ενας φιλος για live σε blusαδικο και του την εδωσα - οταν εκανε split τον neck εβγαζε εναν ηχο............απιστευτο - κατι σαν jazzocrunch - εκει εμεινα μαλακας :D :D

γενικοτερα για το στυλ που παιζω η κιθαρα μπορει να κανει "τα παντα"

 

και γι'αυτο σου ειπα βασιλη οταν μου ειπες οτι θα παρεις 1 να την κρατησεις.......την βρισκεις πολυ δυσκολα τωρα και για τα λ7 της το οργανο ειναι πολυ καλο (εγω δεν ξερω να παιζω  ;D )

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραμένω φανατικά strat player...αλλά η 335 έχει ΆΑΑΑΛΛΕΣ χάρες που αν δεν τις ζήσεις, δεν μπορείς να τις καταλάβεις :)

πως γινεται να εισαι φανατικος strat player να γουσταρεις 1 gibson και στο avatar σου να κρατας 1 tele δεν θα το καταλαβω ποτε ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γινεται να εισαι φανατικος strat player να γουσταρεις 1 gibson και στο avatar σου να κρατας 1 tele δεν θα το καταλαβω ποτε ;D ;D

 

Busted! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέμορφες κιθάρες... 8)

 

Η δικιά μου είναι μιά R9 Jimmy Page #1 Custom A.Έχει έναν Τ-top του 69 στη θέση bridge και έναν original double white PAF του 59 στη θέση neck.Επίσης έχει 500άρια Centralabs pots.

pic_1.thumb.JPG.0188edf4d466660f9b4c36baf3eec0a0.JPG

pic_2.thumb.JPG.16f5f1969a07c1b9687cfb99a4d531e5.JPG

pic_3.thumb.jpg.4762cf7c8dcffe2d0c80ecd15944cc14.jpg

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γινεται να εισαι φανατικος strat player να γουσταρεις 1 gibson και στο avatar σου να κρατας 1 tele δεν θα το καταλαβω ποτε ;D ;D

 

ενταξει και στη ζωη συμβαινουν αυτα.... ;D

 

σκεψου καποιον που ειναι παντρεμενος και δηλωνει οτι η γυναικα του "του φτανει" γιατι ειναι κοριτσι για σπιτι (Gibson),γουσταρει ομως την πρωην του ακομα και ας ειναι στριπτιτζου ... ;D....(strat).... αλλα στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ θελει την Angelina Jolie (tele)... ;D που ειναι βεβαια και το ΤΕΛΕΙΟ. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου No.1 είναι μια Strato MIM 60th anniversary με tortoise shell pickguard και έναν PAF JOE στη θέση bridge και δύο Texas Specials στις άλλες δύο θέσεις.

 

Με έχει βολέψει απίστευτα το μπράτσο πάντως (χωρίς να ξέρω specs).

IMAG0006.thumb.jpg.b138d92b3dadea32c898e0b1a6be1175.jpg

IMAG0007.thumb.jpg.b25e257f73dd91925c8e65a8f2732309.jpg

IMAG0008.thumb.jpg.e6b9723a6763ca8a187ef927535ffc0b.jpg

I'm a bomb technician.If you see me run try to keep up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

D'PERGO LIMITED....δεν ειμαι σιγουρος γιατι εχει εναν ισαξιο αντιπαλο,

ΑΛΛΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ!!

 

 

Φιλε Μπαμπη και μενα  η αγαπημενη μου κιθαρα αυτη ειναι χαχαχα η δικια σου !!! χεχεχεχεχε Δεν υπαρχει αλλο οργανο τελος !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου