Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι #1 κιθάρα σας?


mkm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νο offence αλλά τη συγκεκριμένη και να μου τη χάριζαν,δεν θα την έπαιρνα.Η μάλλον ,θα  την πουλούσα ASAP ;D

Προφανώς,περί ορέξεως... :)

αμα την επερνες θα την παντρευοσουν γιατι κανεις δεν θα ηθελε να την αγορασει  :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 181
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

στην συλλογη μου εχω και ακριβες αλλα και φτηνες κιθαρες ομως η κουκλα που περναω πιο πολυ χρονο και με γεμιζει πιο πολυ αλλα και επειδη ειχα φαει ΧΡΟΝΙΑ ολοκληρα σκαλωμα με την παρτυ της ειναι αυτη IbanezS470BK1.jpg

ibanez s470

ανηκε στον metalmike και η φωτο ειναι απο αυτον επισης (δεν εχω προλαβει να την τραβηξω μονη της παρα μονο με εμενα καβάλα :D )

και τωρα που ξαναβλεπω την φωτο.......κατω απο το floyd ξεχωριζει ο "γλομπος" που κραταει την ψηφιακη  ;D ;D...............αααρε μιχαλαρα σε ευχαριστω!!!

 

Εγω χαιρομαι που η κιθαρα ειναι σε καλα χερια, ηταν η πρωτη μου εξαλλου ;D Να'σαι καλα ;D Θα πρεπει να σε ευχαριστησω κι εγω ομως γιατι μου εδωσες τη δυνατοτητα να παρω τη δικια μου αγαπημενη κιθαρα που δεν ειναι αλλη απο την παρακατω

 

DSC00013-1.jpg

 

Δεν ειναι δικια μου η φωτογραφια αλλα η κιθαρα ειναι ακριβως η ιδια.

 

Και τωρα μια φωτο δικη μου για περισσοτερο...ματι ;D

 

livesl.jpg

 

φοραει αυτους http://store.guitarfetish.com/gfsporacrpok1.html και τον αντιστοιχο στο neck αλλα οταν την πηρα διεπιστωσα οτι ο φιλος μιχαλης τους ειχε βαλει αναποδα ;D τον bridge στον neck και το αντιστροφο -οποτε και τους αλλαξα θεση

 

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!! :o :o Δεν τους ειχα βαλει εγω αναποδα αλλα ξερεις ποιος; Aυτος που μου εκανε το setup, ο Κουρμπης :o :o Τι λες τωρα...θα ηθελα πολυ να την ακουσω τωρα...να σου πω την αληθεια ετσι οπως ηταν ο neck μου αρεσε αλλα κατι με χαλαγε στον bridge...τι να πει κανεις...ειναι δυνατον να εκανε τοσο βαρβατο λαθος; :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει και στη ζωη συμβαινουν αυτα.... ;D

 

σκεψου καποιον που ειναι παντρεμενος και δηλωνει οτι η γυναικα του "του φτανει" γιατι ειναι κοριτσι για σπιτι (Gibson),γουσταρει ομως την πρωην του ακομα και ας ειναι στριπτιτζου ... ;D....(strat).... αλλα στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ θελει την Angelina Jolie (tele)... ;D που ειναι βεβαια και το ΤΕΛΕΙΟ. ;D

Δηλαδή η tele είναι η Angie Jolie των κιθαρών; Μας έφτιαξες βραδυάτικα....

Εγώ πάντως βολεύομαι με την στριπτιζού, ειδικά αν είναι η jessica alba στο sin city.

 

Και για να είμαστε εντός θέματος, η δικιά μου Νο1 είναι και η μοναδική μου fender highway 1 strat με fralin vintage hot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!! :o :o Δεν τους ειχα βαλει εγω αναποδα αλλα ξερεις ποιος; Aυτος που μου εκανε το setup, ο Κουρμπης :o :o Τι λες τωρα...θα ηθελα πολυ να την ακουσω τωρα...να σου πω την αληθεια ετσι οπως ηταν ο neck μου αρεσε αλλα κατι με χαλαγε στον bridge...τι να πει κανεις...ειναι δυνατον να εκανε τοσο βαρβατο λαθος; :-\

μπορει να μην το προσεξε ρε ενταξει δεν εγινε και τιποτα  ευτυχως που ξερω να τους αλλαζω μονος  :D :D

φυσικα και σου αρεσε ο neck γιατι παιζεις dark/death και σου αρεσε γιατι ηταν ο bridge  :D :D

τωρα θες να την ακουσεις ? τωρα ειναι που δεν στην δινω.......μπορω να σου πω αλλο οργανο - παχυς ηχος πισω ζεστος μπροστα......επισης εχω βαλει και 1 μικρο killswitch γιατι κανει και γαμω τα scratch με τον bridge και split  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πρώην sunburst hardtail Strat του 83 με το τελευταίο της φόρεμα Macassar Ebony, τους Fender 57/62 και ένα Schaller....

 

Τι εγχειρήσεις και μοντες έχει περάσει αυτή η κιθάρα...

Σχεδόν τριάντα χρόνια μαζί...

DSC_0742.thumb.JPG.47a4192b7d726121c40cc3a78b7b2655.JPG

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μην το προσεξε ρε ενταξει δεν εγινε και τιποτα  ευτυχως που ξερω να τους αλλαζω μονος  :D :D

φυσικα και σου αρεσε ο neck γιατι παιζεις dark/death και σου αρεσε γιατι ηταν ο bridge  :D :D

τωρα θες να την ακουσεις ? τωρα ειναι που δεν στην δινω.......μπορω να σου πω αλλο οργανο - παχυς ηχος πισω ζεστος μπροστα......επισης εχω βαλει και 1 μικρο killswitch γιατι κανει και γ*** τα scratch με τον bridge και split  ;D ;D

 

Aυτα ειναι ;D

 

Οσο για τους μαγνητες, οταν πας και σκας καποιο σημαντικο ποσο για setup πιστευω τετοια παιδαριωδη λαθη απαγορευονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεψου καποιον που ειναι παντρεμενος και δηλωνει οτι η γυναικα του "του φτανει" γιατι ειναι κοριτσι για σπιτι (Gibson),γουσταρει ομως την πρωην του ακομα και ας ειναι στριπτιτζου ... ;D....(strat).... αλλα στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ θελει την Angelina Jolie (tele)... ;D που ειναι βεβαια και το ΤΕΛΕΙΟ. ;D

Ψυχολόγος είναι αυτό το παιδί? Γι' αυτό είχα πάντα έφεση στον αγοραίο ε.....?  :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτα ειναι ;D

 

Οσο για τους μαγνητες, οταν πας και σκας καποιο σημαντικο ποσο για setup πιστευω τετοια παιδαριωδη λαθη απαγορευονται.

αχ και να'ξερες ποσα τετοια λαθη γινονται και δεν τα περνουνε χαμπαρι ? αστο - δεν μιλαω για καποιον συγκεκριμενο αλλα μου εχει τυχει πανω απο 5 φορες να μου φερει πιτσιρικας την κιθαρα του να παιξω και να ακουσω τους μαγνητες (και καλα επειδη εχω καλο ενισχυτη) και βλεπω τετοια λαθη......μην αγχωνεσαι κατσε εκει εσυ με το gold switch  :D :D μια χαρα εισαι  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου