Προς το περιεχόμενο

Αγορα δυο ενισχυτων Vintage & Hi Gain (μηπως ειναι η λυση?)


wargasm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

   Μια άλλη οπτική είναι ότι μια κατάλληλη καμπίνα, με τα κατάλληλα μεγάφωνα, πάνω σε έναν καθαρό ενισχυτή και ένα πετάλι μπροστά από αυτόν, μπορούν να παράξουν high gain ήχο. Αν λοιπόν σου κάνει ένας τέτοιος βρώμικος ήχος, μήπως ένας vintage προσανατολισμού combo, με μια κλειστή 2χ12 στο στούντιο, θα σου έκανε;

ή ίσως μια κεφαλή, με ανοιχτή 1χ10 ή 1χ12 για τα καθαρά στο σπίτι και μια κλειστή 2άρα για το στούντιο;

   Για 1000 ευρώ μπάτζετ βέβαια, υπάρχουν λύσεις και ειδικά αν κινηθείς στην used αγορά.

 

Και αυτο παιζει...δεν ξερω ειναι πολυ πιθανον...το χειροτερο που μου συμβαινει ειναι οτι δεν εχω τοσο χρονο να γυριζω να ακουω ενισχυτες απο εδω και απο εκει για να βρω τον ερωτα μου... :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χειροτερο που μου συμβαινει ειναι οτι δεν εχω τοσο χρονο να γυριζω να ακουω ενισχυτες απο εδω και απο εκει για να βρω τον ερωτα μου... :)

 

 

Πρέπει να βρεις και άπλετο μάλιστα και μην βιαστείς να καταλήξεις,γιατί ο ενισχυτής είναι ο σημαντικότερος "κρίκος της αλυσίδας"... ;)

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην μη μπερδευεις το vintage με το καθαρο,αλλο το ενα αλλο το αλλο,υπαρχουν  vintage ενισχυτες που δεν εχουν και σπουδαια καθαρα & μη vintage ενισχυτες που εχουν φανταστικα καθαρα.

 

Και γιατι δεν παιρνεις εναν πολυκαναλο μοντερνο ενισχυτη που να εχει και τα ΔΥΟ,υπαρχουν δεκαδες τετοιοι ενισχυτες και γλυτωνεις και το κουβαλημα.

Ειναι αλλωστε η std λυση εδω και 2 τουλαχιστον δεκαετιες

 

Στις αγγελιες δε θα βρεις ΤΡΕΛΛΕΣ ευκαιριες

 

 

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=40360

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=46075

 

 

Superfunk ναι εχεις δικιο για το θεμα vintage οντως...

Οσο για τη προταση σου,δεν ξερω για το αποτελεσμα...

Πως να στο πω...εχω μια fender usa deluxe και θελω να ακουγεται οοοοσο πιο fender γινετε,δεν θελω ουτε λιγη μουνταδα-θολωμα στον ηχο...και μετα που θα βαζω τη κιθαρα με τους emg θελω να γινετε κολαση...χαχα περιπου.... :)

Τωρα το πως γινετε αυτο με εναν ενισχυτη δεν ξερω αλλα με δυο πιστευω πως γινετε εστω και με μετριο budget...τουλαχιστον αυτη την εντυπωση εχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρέπει να βρεις και άπλετο μάλιστα και μην βιαστείς να καταλήξεις,γιατί ο ενισχυτής είναι ο σημαντικότερος "κρίκος της αλυσίδας"... ;)

 

 

 

 

 

Το ξερω...πρεπει πρωτα να βρω target group ενισχυτων,να δω που θα τους βρω και να ξεκινησω...θα γινει και αυτο απαραιτητα!!!!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα!

3 προτασεις αναλογα χρημα και γουστα!!

1) www.ceriatone.com καποιο απο αυτα θα σου κανει και δεν θα βρεις ευκολα καλυτερο κατω απο τα 2500 ευρω

2) DEMETER ψαξε τα μοντελα αναλογα με σενα.....

3) SOLDANO DECATONE αν διαθεσεις παραπανω (βλεπε ebay κ.λ.π) το οποιο συνδιαζει 3 καναλια σε αρκετα καλη ποιοτητα

 

 

----ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΣΧΗΜΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ!!!!!!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου