Προς το περιεχόμενο

Ψάξιμο για synth - βοήθεια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνεις resample το κομμάτι και καίς το αρχείο wav στο cd.

Όπως είπε και ο Wow! δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνεις αυτό από το synth. Οσο νάναι μια μικρή επεξεργασία θα την κάνεις στον υπολογιστή. Τα cd-r και όλα τα μέσα αποθήκευσης που συνδέονται στα hardware synth ως κύριο λόγο έχουν να αποθηκεύεις και να φορτώνεις samples.

Και δεν αξίζει να δώσεις φράγκο για cd-rw και να το συνδέσεις στο synth. χίλιες φορές να πάρεις ενα σκληρό δίσκο αν δεν σε βολεύουν οι κάρτες μνήμης και τα flash.

Εσένα σε ενδιαφέρει να μην χρησιμοποιείς καθόλου τον υπολογιστή σου για ηχογραφήσεις.. ΄ή έτσι ρώτησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απλά ευχόμουν (κ εύχομαι) να μη χρειάζονται ιδιαίτερες γνώσεις -επειδή ήδη για μένα το synth θα είναι νέα υπόθεση αφού δεν ξαναείχα- για αυτή τη διαδικασία, την εγγραφή δηλαδή σε CD. Αν όμως είναι αναπόφευκτη η χρήση η/υ τι να κάνουμε, ελπίζω μόνο να μη χρειαστούν αιώνες για να μάθω να χειρίζομαι τα βασικά στα σχετικά προγράμματα... :oops: :lol:

 

->Μου είπες ότι έχεις το Motif, έτσι? Να σε ρωτήσω κάτι, πόσα σπλιτ μπορώ να κάνω στο κλαβιέ? Μόνο ένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορείτε να μου πείτε πόσο εύκολα ή δύσκολα μπορεί κανείς να βρει υλικό για τα όργανα αυτά στο νετ και να το εγκαταστήσει σε αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς όταν λες "υλικό" στο internet 12plus; :roll: Το μυαλό μου πάει σε sample και voice bank αλλά εννοείς και δωρεάν; Ή ρωτάς αν έχουν υποστήριξη στο internet από τις εταιρίες τους; Κάνε μια διαυκρίνηση please..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να πώ γιαυτά που ξέρω.. Για το motifES θα βρείς μερικά πράγματα στο emule και στο www.motifator.com . Επίσης υπάρχουν κοντά στα 300mb samples και voice banks στο cd που παίρνεις με το που αγοράζεις το motif.(είναι μέσα στο κουτί).

Εγώ δεν βρήκα άλλα σε δωρεάν.. και εκτός από αυτα που ήταν στο cd τα άλλα δεν ήταν άξια λόγου. Το cd όμως έχει πολύ καλούς ήχους και διαφορετικούς από τα preset. Ειδικά ακορντεον , πνευστά και pads.

Για τα άλλα synth και εταιρίες δεν κατέχω τι παίζει στο ιντερνετ και δωρεάν. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο μεθαύριο μάλλον :D Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, κανένα ζευγάρι monitor (ενεργά) που να ταιριάζει με την ποιότητα του motif και να κυμαίνεται στα 500€ (το ζευγάρι) υπάρχει/μπορείτε να μου προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου