Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα, τις περισσότερες φορές που μπαίνω στο σύστημα αγγελιών, το antivirus μου χτυπάει κόκκινο αναγράφοντας πως εισέρχομαι σε επικίνδυνο site.

Χρησιμοποιώ τη δωρεάν έκδοση του Avast! και δεν έχω αλλάξει κάποιο setting της.

Συμβαίνει και σε άλλους κάτι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το NOD32 που έχω είναι ενημερωμένο μέχρι και σήμερα και δε βγάζει κάτι όταν μπαίνω.

Κοίτα τις ρυθμίσεις του Avast και αν έχει λίστα εξαιρέσεων ώστε να το βάλεις εκεί.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το NOD32 που έχω είναι ενημερωμένο μέχρι και σήμερα και δε βγάζει κάτι όταν μπαίνω.

Κοίτα τις ρυθμίσεις του Avast και αν έχει λίστα εξαιρέσεων ώστε να το βάλεις εκεί.

Αυτό που μου φαίνεται περίεργο είναι πως σήμερα μου εμφανίζει αυτά τα μηνύματα.Δεν είχα προβλήματα ποτέ στο παρελθον και δεν έχω αλλάξει κάποια ρύθμιση από τότε που το εγκατέστησα. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια antivirus χτυπάνε συναγερμό όταν ανιχνεύσουν δραστηριότητα που έχει να κάνει με αρχεία inf και HTML frames (μου βγάζει κι εμένα το ίδιο alert), ειδικά από websites.

Μιας και αυτός είναι από τους γνωστότερους τρόπους διάδοσης ιών, η προσοχή ως προς inf και frames έχει νόημα αλλά στην περίπτωσή μας είναι προφανώς false alarm.

 

Έχω μάλιστα την υποψία ότι το όλο θέμα προέκυψε μετά από το τελευταίο update του Avast (πριν 2-3 μέρες αν θυμάμαι καλά). Προσωπικά έκανα ένα submit του θέματος στην εταιρία και ελπίζω να διορθώσουν το θέμα στο επόμενο update.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια antivirus χτυπάνε συναγερμό όταν ανιχνεύσουν δραστηριότητα που έχει να κάνει με αρχεία inf και HTML frames (μου βγάζει κι εμένα το ίδιο alert), ειδικά από websites.

Μιας και αυτός είναι από τους γνωστότερους τρόπους διάδοσης ιών, η προσοχή ως προς inf και frames έχει νόημα αλλά στην περίπτωσή μας είναι προφανώς false alarm.

 

Ακριβώς αυτό!

Ελπίζω να βρεθεί λύση στο επόμενο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα, τις περισσότερες φορές που μπαίνω στο σύστημα αγγελιών, το antivirus μου χτυπάει κόκκινο αναγράφοντας πως εισέρχομαι σε επικίνδυνο site.

καλά σου λέει....δεν είναι καιροί για έξοδα... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Το κοίταξα κι εγώ. Το έψαξα και μέχρι στιγμής δεν υπάρχει φόβος. Ισως έχει να κάνει με την νέα έκδοση του Avast. Ισως είναι πολύ "ευαίσθητο".

Θα το ψάξω περισσότερο αλλά δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα ο server μας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου