Προς το περιεχόμενο

500watt κεφαλη μπασου με 200watt ηχειο


marios26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ηθελα να ρωτισω αν μπορω να συνδεσω την κεφαλη hartke lh500 που ειναι 500 watt με ηχειο 200watt.. εννοείται χωρις να το ζοριζω πολυ!! θα εχω καλη ποιοτητα ηχου η θα εχω προβληματα? ευχαριστω!!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν κανεις κατι αλλο?παρε τη μηχανη μιας GSXR 1000 και τοποθετησε την πανω σε ενα παπακι...θα εχει ενδιαφερων... ;D

Με αλλα λογια..αν θες την καμπινα....Dont!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά θα παίξει αν κρατήσεις την ένταση του ενισχυτή επαρκώς χαμηλα, ας πούμε <30%

 

και δεδομένου ότι 200 βατ μόνο λίγα δεν είναι, θα μπορείς να παίξεις αρκετά δυνατά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Warwick  μην παιρνεις τον άθρωπο απ τα μουτρα

 

η συγκεκριμένη κεφαλή ειναι  250 W στα 8 ohm

 

Οπότε αν  η καμπίνα είναι  και αυτή στα 8 ohm ( το πιθανότερο ) δεν έχει ιδιαίτερο πρόβλημα

 

Θελει λιγο προσοχή στις μεγάλες εντάσεις

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!! το ηχειο ειναι στα 8 ohm οποτε ειναι ποιο κοντα στα watt με την κεφαλή.. το καλο ειναι οτι δε θελω να παιζω σε μεγαλες εντασεις οποτε πιστευω να ειμαι οκ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συγκεκριμένη κεφαλή ειναι   250 W στα 8 ohm

 

Οπότε αν  η καμπίνα είναι  και αυτή στα 8 ohm ( το πιθανότερο ) δεν έχει ιδιαίτερο πρόβλημα

 

Τοτε αλλαζει το πραγμα...οσο να ναι 500 με 200 ειναι μεγαλη διαφορα...ακομη και με 250 σε 200 εγω προσωπικα δεν θα το κανα...αν θες να προχωρησεις ομως...μεγαλη προσοχη

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Warwick  μην παιρνεις τον άθρωπο απ τα μουτρα

 

η συγκεκριμένη κεφαλή ειναι   250 W στα 8 ohm

Οπότε αν  η καμπίνα είναι  και αυτή στα 8 ohm ( το πιθανότερο ) δεν έχει ιδιαίτερο πρόβλημα

Θελει λιγο προσοχή στις μεγάλες εντάσεις

Σωστός ο παίχτης  ;D

Πες μας και την καμπίνα σου για να σου πούμε λίγο καλύτερα .....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

με απλά λόγια

το σίγουρο είναι ότι στην αντίθετη περίπτωση (μικρός ενισχυτής) θα είχες πολύ περισσότερες πιθανότητες να κάψεις το ηχείο ("ψαλιδισμός" λόγω  απαίτησης σε ρεύμα που δεν θα μπορούσε το τελικό ενισχυτικό κύκλωμα να παράγει)...

 

στη δική σου περίπτωση, σε νορμάλ συνθήκες, αν αποφύγεις τις υπερβολές και υποθέσουμε ότι η καμπίνα είναι ικανοποιητικής ποιότητας με ευαισθησία >95db (που μάλλον θα διαθέτει ως επαγγελματικό ηχείο), θα έχεις άνετα απαραμόρφωτα 120db και βάλε στο 1 μέτρο... και μάλιστα με προίκα καλές δυναμικές και άνεση οδήγησης...

 

πριν το κάψεις λοιπόν θα σου έχουν φέρει την αστυνομία... ;)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου