Προς το περιεχόμενο

Βάσεις Τοίχου Κιθάρας-Μπάσου.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα boyz & girlz!

 

Ψάχνω εδώ και καιρό βάσεις τοίχου για τις κιθάρες μου, αλλά θέλω συγκεκριμένα να είναι με όσο το δυνατόν πιο κοντό λαιμό ώστε να μην εξέχει απ'τον τοίχο ή το πάνελ που θα βιδωθεί.

 

Ψάχνοντας λοιπόν, βρήκα σε κατάλογο κάποιες της quiklok όμως πλέον δεν υπάρχουν (gs-402, gs-403) :(

Μετά βρήκα της hercules αλλά έχουν €10-€13 και δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω τόσα διότι θέλω πολλές (5-7 τεμ)

Τέλος βρήκα κάτι από Leem αλλά και αυτή είναι καταργημένη.

 

Κάτι άλλο σε μάρκα που να παίζει στα €5 - €7 max και να μπορώ να βρω από Ελλάδα?

 

p.s: Έχω βάλει και αγγελία αναζήτησης στο smart αλλά τίποτα :(

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι οτι για να το θελεις απο ελλαδα μαλλον το βιαζεσαι  :-\ :-\ χμμμμ

εκανα ενα ψαξιμο για σενα αλλα δεν βρηκα κατι στην τιμη που ζητησες - παρ'ολα αυτα σου παραθετω 1 λινκ απο ebay που εχω αγορασει και εγω 2 απο δαυτες και μου ηρθαν πολυ γρηγορα (2 εβδομαδες και προβλημα με το ταχυδρομειο) και εχω μηνει κατενθουσιασμενος με την ποιοτητα/τιμη που εχουν

οριστε http://www.ebay.com/itm/Guitar-Wall-Hanger-Holder-Stand-Rack-Hook-fr-all-guitar-/260861250182?pt=Guitar_Accessories&hash=item3cbc8aca86

 

υποψιαζομαι δε οτι το εχεις ψαξει και εσυ αλλα............ :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι οτι για να το θελεις απο ελλαδα μαλλον το βιαζεσαι  :-\ :-\ χμμμμ

εκανα ενα ψαξιμο για σενα αλλα δεν βρηκα κατι στην τιμη που ζητησες - παρ'ολα αυτα σου παραθετω 1 λινκ απο ebay που εχω αγορασει και εγω 2 απο δαυτες και μου ηρθαν πολυ γρηγορα (2 εβδομαδες και προβλημα με το ταχυδρομειο) και εχω μηνει κατενθουσιασμενος με την ποιοτητα/τιμη που εχουν

οριστε http://www.ebay.com/itm/Guitar-Wall-Hanger-Holder-Stand-Rack-Hook-fr-all-guitar-/260861250182?pt=Guitar_Accessories&hash=item3cbc8aca86

 

υποψιαζομαι δε οτι το εχεις ψαξει και εσυ αλλα............ :D :D

Ναι ρε μαμώτο, το βιάζομαι και επίσης δεν θέλω να μπλέξω με e-bay και κάρτες κλπ.

Θα έπαιρνα απ'το musicstore με cash-on-delivery αλλά είναι μικρή η παραγγελία και δεν αξίζει να πληρώσω μεταφορικά για τέτοιο ποσό. Το αυτό ισχυεί και για τον "e-μπέη" ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι οτι για να το θελεις απο ελλαδα μαλλον το βιαζεσαι  :-\ :-\ χμμμμ

εκανα ενα ψαξιμο για σενα αλλα δεν βρηκα κατι στην τιμη που ζητησες - παρ'ολα αυτα σου παραθετω 1 λινκ απο ebay που εχω αγορασει και εγω 2 απο δαυτες και μου ηρθαν πολυ γρηγορα (2 εβδομαδες και προβλημα με το ταχυδρομειο) και εχω μηνει κατενθουσιασμενος με την ποιοτητα/τιμη που εχουν

οριστε http://www.ebay.com/itm/Guitar-Wall-Hanger-Holder-Stand-Rack-Hook-fr-all-guitar-/260861250182?pt=Guitar_Accessories&hash=item3cbc8aca86

 

υποψιαζομαι δε οτι το εχεις ψαξει και εσυ αλλα............ :D :D

 

messalion αυτες οι βασεις κρατανε ηλεκτρικη ανετα ? και les paul δηλαδη non chambered η θα την βρω καμια μερα στο πατωμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

messalion αυτες οι βασεις κρατανε ηλεκτρικη ανετα ? και les paul δηλαδη non chambered η θα την βρω καμια μερα στο πατωμα ?

να σου πω την αληθεια δεν εχω βαλει ποτε les paul αλλα εχω 2 απο αυτες και στην 1στηριζω το μπασο μου (fender p-bass) και στην αλλη 1 fender strat και δεν εχω κανενα προβλημα

 

βεβαια για να πω και κατι αλλο - αυτες.....(οπως και ολες με τον κοντο λαιμο) εχουν 1 προβλημα

αν δεν τοποθετεις τα οργανα με σιγουρια μπορει να χτυπησουν στον τοιχο στο πισω μερος απο το strap screw και εγω επειδη δεν γημιζομαι για την "καλομεταχειρηση" των κιθαρων μου εχω βαλει 1 ψηλη ταινια σε εκεινο το σημειο για να μην εχω προβλημα

 

αν δεν καταλαβες πες μου να παραθεσω φωτο  :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αληθεια δεν εχω βαλει ποτε les paul αλλα εχω 2 απο αυτες και στην 1στηριζω το μπασο μου (fender p-bass) και στην αλλη 1 fender strat και δεν εχω κανενα προβλημα

 

βεβαια για να πω και κατι αλλο - αυτες.....(οπως και ολες με τον κοντο λαιμο) εχουν 1 προβλημα

αν δεν τοποθετεις τα οργανα με σιγουρια μπορει να χτυπησουν στον τοιχο στο πισω μερος απο το strap screw και εγω επειδη δεν γημιζομαι για την "καλομεταχειρηση" των κιθαρων μου εχω βαλει 1 ψηλη ταινια σε εκεινο το σημειο για να μην εχω προβλημα

 

αν δεν καταλαβες πες μου να παραθεσω φωτο  :D

 

οχι οκ καταλαβα απλα κολαω λιγο ... Οσο να ναι 2500 κιθαρα δεν λεει να κολλησω στην βαση τωρα... Θ δειξει... σε ευχαριστω παντως για την γρηγορη απαντηση... Ισως πρεπει νΑ βρω καποια με ασφαλεια μπροστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Οι βάσεις τοίχου έχουν καμία μακροχρόνια επίδραση στο μπράτσο της ηλεκτρική κιθάρας? ή την κρεμάμε αφοβα? (Πάντα σε γερό τοίχο)

Καμία επίδραση, οπότε άφοβα!

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου