Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένοι wah wah players


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

το live ηταν αυτο

 

δεν τρελαινομαι για Vai αλλα εδω τον γουσταρα (στο 5.37 η φραση τα σπαει)

 

Η μπάντα θέλει δέσιμο. Μουχαχαχα!

Ούτε κι εγώ τρελαίνομαι για Vai και τους ομοίους του, αλλά εδώ, ΟΚ... Τι να πω, άφωνος...

 

Εγώ πρωτοάκουσα wah πιτσιρικάς στο Black Album, και τότε μου άρεσε πολύ ο Hammett. Μετά βέβαια άρχισα να καταλαβαίνω ότι το χρησιμοποιεί τόσο πολύ για να κρύψει την τσαπατσουλιά του...

 

Σε πιο κλασικά πράγματα, θεωρώ απολαυστικότατη τη χρήση του πεταλιού στο "Surfing With An Alien" και στο σόλο του "Sweet Child o' Mine".

Επίσης μου άρεσε πολύ το παίξιμο του Navarro σε όλο το "One Hot Minute".

 

Γενικά πάντως μου αρέσει περισσότερο η χρήση του σε ηχοχρώματα, μαζί με άλλα περίεργα εφέ, παρά σε καθαρά σολιστικά μέρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπάντα θέλει δέσιμο. Μουχαχαχα!

Ούτε κι εγώ τρελαίνομαι για Vai και τους ομοίους του, αλλά εδώ, ΟΚ... Τι να πω, άφωνος...

 

Εγώ πρωτοάκουσα wah πιτσιρικάς στο Black Album, και τότε μου άρεσε πολύ ο Hammett. Μετά βέβαια άρχισα να καταλαβαίνω ότι το χρησιμοποιεί τόσο πολύ για να κρύψει την τσαπατσουλιά του...

 

Σε πιο κλασικά πράγματα, θεωρώ απολαυστικότατη τη χρήση του πεταλιού στο "Surfing With An Alien" και στο σόλο του "Sweet Child o' Mine".

Επίσης μου άρεσε πολύ το παίξιμο του Navarro σε όλο το "One Hot Minute".

 

Γενικά πάντως μου αρέσει περισσότερο η χρήση του σε ηχοχρώματα, μαζί με άλλα περίεργα εφέ, παρά σε καθαρά σολιστικά μέρη.

 

+1 (Oοοολα αυτά) συν SRV και Frusciante

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jerry cartnell απο alice in chains για πραγματικα πρωτοτη

πη χρηση του wah

Μπαααααα....

 

 

Ποιος αλλος....πραγματικος πρωτοπορος...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα καιρό μια τέτοια ευκαιρία, για να βουλώσω στόματα, παραθέτωντας το παρακάτω mp3, απο τον κύριο Greg Koch. προσπάθησα να το ανεβάσω στο youtube, αλλά απέτυχε. Με την πρώτη ευκαιρία θα το κάνω, για να είναι και πιο τυπική η διακίνηση του αρχείου και να μην κατηγορηθούμε για πειρατεία.

Το κομμάτι κατά τη γνώμη μου, έχει την ΠΙΟ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ WAH EVER!!!!!  Επίσης, είναι όλο παιγμένο με slide.

Μετά απο αυτό, αφήστε Vai,Satch και λοιπούς, να κουρεύονται..

Απολαύστε!!!!

 

http://www.4shared.com/audio/IvYeU2XG/08_The_Love_Contractor.html

 

θέλει λίγο υπομονή το Link, το ξέρω... αλλά είναι ότι καλύτερο μπορούσα να κάνω αυτή τη στιγμή... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαααααα....

 

 

Ποιος αλλος....πραγματικος πρωτοπορος...

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ μεσα στο μυαλο μου αδερφε! πραγματικα δν θα μπορουσα να το πω διαφορετικα απο ενα "μπααααα...."

 

εμενα ρε forum Hendrix,hamett,satch,wylde..εφαγα σκαλωμα και δεν θυμαμαι περισσοτερα αλλα αφου εβαλα μεσα τον Jimi δεν θελω κατι αλλο  ;D

We roll tonite to the guitar bite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου