Προς το περιεχόμενο

επιλογη ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια θα ηθελα τη γνωμη σας...θελω να παρω ενισχυτη καπου στα 900 ευρω και παιζω classic-hard rock.τι μου προτεινεται?α επισης οσοι δουν το post μου και πουλανε καποιον ενισχυτη ας μου στειλουν να μου φωτο κτλ.α ο ενισχυτης θελω να ειναι combo και τουλαχιστον προενισχυση λαμπα.με τιποτα τρατζιστορ.σας ευχαριστω...[/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια σας παιδια θα ηθελα τη γνωμη σας...θελω να παρω ενισχυτη καπου στα 900 ευρω και παιζω classic-hard rock.τι μου προτεινεται?α επισης οσοι δουν το post μου και πουλανε καποιον ενισχυτη ας μου στειλουν να μου φωτο κτλ.α ο ενισχυτης θελω να ειναι combo και τουλαχιστον προενισχυση λαμπα.με τιποτα τρατζιστορ.σας ευχαριστω...[/img]

 

Έπρεπε να γράψεις τουλάχιστον τελικός λάμπα, τι να κάνεις τις λαμπίτσες στην προενίσχυση αν ο τελικός είναι σιλικονάτος? :wink:

 

Υπάρχουν τόσες (καλές) επιλογές στα λεφτά σου που θα ακούσεις πολλές προτάσεις. Πες μας όμως και πόσα βατ πάνω κάτω θέλεις... το ξέχασες αυτό! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πριν λίγες ημέρες αγόρασα από τον Νάκκα (700 Ευρώ) εναν LANEY LC30II. Και γαμώ τα εργαλεί. Αν βγεις καμία βόλτα τράβα ακουσέ τον.

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laney RULEZ! Οπωσδήποτε κανε μια audition.

Επίσης στα λεφτά που λες ρίξε μια ματιά και στον DSL της Marshall (συνηθησμένος ήχος αλλα ωραίος ενισχυτής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ειναι και η διαφορα στις λυχνιες......

 

Laney---------EL84

 

Engl-----------6L6GC

 

Οποτε εχουν μεγαλη διαφορα στο gain!

 

Ειναι και η ποιοτητα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ειναι και η διαφορα στις λυχνιες......

 

Laney---------EL84

 

Engl-----------6L6GC

 

Οποτε εχουν μεγαλη διαφορα στο gain!

 

Ειναι και η ποιοτητα.....

 

ε;τι εννοεις εχουν μεγαλη διαφορα στο gain λογω λαμπας;.......οσον αφορα την ποιοτητα υποθετω πως θεωρεις τους engl ανωτερης ποιοτητας απο τους laney.Ας μου επιτρεψεις να αμφιβαλλω

και οι δυο ενισχυτες ειναι καλοι για τα λεφτα τους,ο καθενας παιρνει αυτο που του αρεσει περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα πολύ καλοί και οι δύο Laney & ENGL αλλά για hard rock θα προτιμούσα με μπούνια τον ENGL, μιάς και τους έχω ακούσει και τους 2, και μπορώ να πώ ότι ό ENGL κάνει μια διαφορά στα γκαζάκια (πιό "παχύ") :wink: αλλά και στα Watt ενώ είναι πιό "γλυκός" ταυτόχρονα στα δικά μου αφτιά τουλάχιστον :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον screamer έχω ακούσει κι εγώ τα καλύτερα και γι' αυτό μια από αυτές τις μέρες θα πάω για μία δοκιμή στον Τσέλιο. :) Εχει δοκιμάσει κανένας παιδιά τον laney gh50l ή έστω τον gh100? Γνώμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου