Προς το περιεχόμενο

επιλογη ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά από τα Ε.Σ. (γαμώ την Μποχαλία :cry: )

Εγώ θα πρότεινα στον φίλο να ακούσει και τον ENGL Thunder 50 που πιστεύω έχει υπέραρκετο γκάζι για hard-rock και είναι λίγο πιό γλυκός από τον screamer(προσωπική μου άποψη).

Επίσης έπαθα πλάκα με τον Carvin Legacy 2x12 (πραγματικά καμμία σχέση με οτιδήποτε 1χ12 σε όγκο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επίσης έπαθα πλάκα με τον Carvin Legacy 2x12 (πραγματικά καμμία σχέση με οτιδήποτε 1χ12 σε όγκο).

 

λογικό ....... ΕΞΟΔΟΥΧΕ! :lol: :lol: :lol: :lol:

Να περνάς καλά φιλαράκι..... (ααααα μου πεσαν από την κασμαδία κάτι σκοπέτα ..... μην τα μαζέψεις! στείλτα! :wink: )

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικό ....... ΕΞΟΔΟΥΧΕ! :lol: :lol: :lol: :lol:

Να περνάς καλά φιλαράκι..... (ααααα μου πεσαν από την κασμαδία κάτι σκοπέτα ..... μην τα μαζέψεις! στείλτα! :wink: )

Νο no no...δεν υπάρχει ΕΞΟΔΟΥΧΟΣ εδώ που είμαι,μόνο υπηρεσιακά,έφυγα για σκοπέτοοοοο!!!

thanks φίλε taq :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμάσει κανένας παιδιά τον laney gh50l ή έστω τον gh100? Γνώμες?

 

τον 50αρη τον εχει ο καλος μου φιλος konu57 ο οποιος μπορει να σε διαφωτησει καλυτερα απο μενα.παντως εγω ξερω πως γα^%%ει και δερνει,απλα ειναι ενα μονο καναλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε SPYROID πριν μια εβδομαδα μου ρθε κι εμενα ο laney LC-30II αλλα απο βελγιο και με 520Ευρα.κατα τα αλλα πολυ καλος ενισχυτης αλλα απο τα 520-600 στα 900(αν δεν θες κατι φθηνοτερο)(850 ο συγκεκριμενος στο νακα κανονικη τιμη ε?) σιγουρα θα υπαρχει κατι καλυτερο.Παντως ειναι Κ#%λα.

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααα μου πεσαν από την κασμαδία κάτι σκοπέτα ..... μην τα μαζέψεις! στείλτα! :wink:

 

Κασμαδία ... Κι εγώ εκεί χτύπησα τρελά σκοπέτα... :(:(

 

(SORRY παίδες' date=' συνεχίστε τη συζήτηση για τους ενισχυτές... [/i']8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τον laney gh50l τον εχω. Πολύ καλός ενισχυτής με κλασικό βρετανικό ήχο. Αξιοπρεπή καθαρά, μην περιμένεις να είναι fender όμως. Από βρώμικα ο ήχος είναι για τα γούστα μου κορυφαίος. Από ροκ, χαρντ ροκ μέχρι και μέταλ (όχι υπερβολικά κάφρικο αλλά το μηχάνημα έχει πολύ γκαζι). Αν ακούσεις κάτι απο racer x πχ το technical difficulties τότε θα πάρεις μια καλη ιδέα για τον high gain ήχο του ενισχύτη. Προσωπικά με μια g&l legacy, ενα homebrew power screamer και ενα dd 20 παίρνω απίστευτους κλασικούς ροκ τόνους (απιστευτους τουλάχιστον για μένα δήλαδη).

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τον laney gh50l τον εχω. Πολύ καλός ενισχυτής με κλασικό βρετανικό ήχο. Αξιοπρεπή καθαρά' date=' μην περιμένεις να είναι fender όμως. Από βρώμικα ο ήχος είναι για τα γούστα μου κορυφαίος. Από ροκ, χαρντ ροκ μέχρι και μέταλ (όχι υπερβολικά κάφρικο αλλά το μηχάνημα έχει πολύ γκαζι). Αν ακούσεις κάτι απο racer x πχ το technical difficulties τότε θα πάρεις μια καλη ιδέα για τον high gain ήχο του ενισχύτη. Προσωπικά με μια g&l legacy, ενα homebrew power screamer και ενα dd 20 παίρνω απίστευτους κλασικούς ροκ τόνους (απιστευτους τουλάχιστον για μένα δήλαδη).[/quote']

Έχω τον VH-100 -είναι ίδιος με τον gh, μόνο που έχει ένα κανάλι

 

παραπάνω και το βάθος. Συμφωνώ απόλυτα με τον konu57, και προσθέτω

 

ότι με το κατάλληλο booster μπορείς να παίξεις και καφρίλα, στυλ DEATH,

 

SEPULTURA αλλά και ακόμα πιο ακραία -αν και μάλλον αυτό δεν σε

 

ενδιαφέρει... Νομίζω ότι στα λεφτά του, είναι

 

σχετικά ολοκληρωμένη λύση. Όμως εσύ, δεν ρώτησες για combo? :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμως εσύ' date=' δεν ρώτησες για combo? :roll:[/quote']

 

χμ... όντως, ο φίλος που άνοιξε το τόπικ θέλει κομπο και ο άλλος φίλος ρωτάει για τον gh50l...

 

Προς τον nosawvsjan: Δεν θα πρωτοτυπήσω και θα προτείνω laney LC30. Πολύ καλός ενισχυτής σε καλή τιμή.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου