Προς το περιεχόμενο

επιλογη ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως παιδιά ο φίλος που άνοιξε το τόπικ θέλει κομπο και εγώ ρώτησα για τον gh50l...!!!Συγχωρήστε μου το λάθος.... :(

 

Νταξει δεν έγινε και τίποτα, καλά έκανες και ρώτησες. Ετσι κι αλλιώς γι'αυτό υπάρχει και το φόρουμ, για να ρωτάμε.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν παιδία πήρα σήμερα την κιθαρίτσα μου και πήγα μια βολτίτσα στο Νάκα (στη Θεσσαλονίκη) να ρίξω μια ματιά στον gh100. Ο ενισχυτής μου άρεσε αρκετά (πάρα πολυ gain) αλλά αυτό που με χάλασε ήταν τα καθαρά του - ξέρω όλοι θα πείτε πως αυτός τον ενισχυτή δεν τον παίρνεις για τα καθαρά του και θα έχετε και δίκαιο - .Μάλλον θα κοιτάξω κάτι σε Engl Thunder ή Screamer που είναι πιο ευέλικτα μηχανήματα. Βρισκίμενος όμως στο Νάκα, είπα να δοκιμάσω κι έναν vc30 112 που υπήρχε στο κατάστημα. Παιδιά για όποιον γουστάρει rock - hard rock ήχο το μηχάνημα είναι ότι πρέπει. Έπαθα πλάκα. Το κακό είναι ότι δεν μπόρεσα να τον τσιτώσω για να ακούσω μέχρι πού πάει το drive κανάλι του αλλά δε βαριέσαι...!! Ο ενισχυτής δεν κάνει για metal φάση... για rock-hard rock, blues πραγματικά είναι ότι πρέπει. Τα καθαρά του απίστευτα ζεστά. Και να φανταστείτε ότι τον δοκίμασα με την esp μου με τους emg (60/81). Φίλε nosawvsjan αν βρεις πουθενα τον vc30 ρίξ'του οπωσδήποτε μια ματιά ίσως είναι αυτό που ψάχνεις. Η τιμή που μου έδωσε ο Νάκας ήταν 800 μετρητοίς. Από internet θα τον βρεις φθηνότερα. Στα δικά μου τώρα. Όπως είπες φίλε gto234 ο ENGL Thunder 50 έχει υπέραρκετο γκάζι για hard-rock για metal (σε στυλ σύχρονων metallica) έχει αρκετό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου