Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution/Fifa/Manager ..etc


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για να είμαστε μες στην επικαιρότητα (mundial) και επειδή παρατήρησα οτι αρκετοι "το κατέχουν το άθλημα" για πείτε προτιμήσεις,εμπειρίες και γενικά οτι γουστάρετε σχετικά με τα αγαπημένα μας ποδοσφαιράκια.

 

εγω ξεκίνησα με το σουρεαλιστικό "nintendo world cup " για game boy,συνέχισα με "kick off",το "goal" (η συσκευασία μάλιστα είχε δώρο μια μπάλα adidas),το πρώτο "fifa" (το '94) και απο κει και πέρα συνέχισα με "fifa" μέχρι και το 2003 σε πολλά formats (sega mega drive,n64 ,playstation 1,και φυσικά pc)

κάπου εκει αλλαξοπίστησα γιατι αφενός το fifa2004 ήταν άθλιο,αφετέρου το pro evolution soccer3 που μόλις είχε κυκλοφορήσει και για pc ήταν εκπληκτικό!

συνέχισα κανονικά με το ακόμη καλύτερο 4 αλλά το 5 για εμένα ήταν σκέτη απογοήτευση.καμία εξέλιξη ,μόνο πιο σπαστική μουσική στα menu και ένα σωρό bugs στο gameplay...

 

έτσι αυτή την στιγμή έχω περασμένο ακόμη το 4 στο pc,παίζω αραιά και που αλλά δε μου προσφέρει καμία συγκίνηση πλέον (...καθως εχω καταναλώσει άπειρες ...εργατοώρες και έχω φτάσει σε "τρομακτικο" 8) ) επίπεδο...

 

σκέφτομαι να ξαναγυρίσω στο fifa (δεν το έχω δει καθόλου το καινούργιο) αλλά και το "this is football" που δοκίμασα πρόσφτα σε xbox360 δεν είναι κακό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο ιστορικό είμαστε ακριβώς στα ίδια! :lol: Απίστευτο, ούτε αδέρφια να είμασταν που έπαιζε ο ένας από τα παιχνίδια του άλλου! :lol:

 

Αν κι εμένα το 5 μου άρεσε ποιο πολύ από το 4 και βρήκα αρκετές καλύτερες αλλαγές ειδικά στο gameplay, αλλά όπως και στο 3 και το 4 μου την δίνουν οι εκφωνητές, τα ότι νάνε ονόματα, το ότι δεν μπορείς να παίξεις λίγο ποιο σκλήρά και η τα 2 bug που έχω βρεί στο να βάζεις πανεύκολα goal από πλάγια το οποίο δεν έχει διορθωθεί από το 3 ακόμη.

 

Κατα τ'αλλα από τη πρώτη φορά που έπαιξα pro δεν μπόρεσα να ξαναπαίξω fifa. Μερικές φορές όμως το γυρνάω στο fifa 97 που κατ' εμε ήταν το κορυφαιότερο ποδοσφαιράκι ever!

 

Τo this is footbal μου φάνηκε λίγο ανορθόδοξο στον χειρισμό αλλά μια φορά έπαιξα και δεν μπορώ να το κρίνω παραπάνω... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βασικα δεν εχω μεγαλη πειρα γιατι εχω παιξει μονο 2:το this is football 2002 και το pro το 5 τωρα!

θα σας πω ομως τι μου λενε οι πορωμενοι φιλοι μου.το pro το 5 ειναι το πιο καλο απο ολες τις αποψεις και το πιο δυσκολο να βαλεις γκολ..γενικα ειναι πιο...φυσικο..

το this is football απο την εμπειρια μου ηταν λιγο γελίο αφου εβαζες γκολ οπως ηθελες και ηταν πολυ ψευτικο...

απο pro παιρνω ΠΑΝΤΑ inter και αγαπημενοι μου παιχτες ειναι οι:adriano,recoba,stankovic,var de meyde,figo,veron.

τωρα ειμαι στην φαση που εχω σταματησει να παιζω αφου καποια περιοδο επαιζα ολη μερα εις βαρος της μεγαλης μου αγαπης ..της κιθαρας..αλλα fleamail παρολα αυτα σε εχω ευκολα... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ παίζω χαλαρά με Αrsenal!

 

Έχω φτάσει στο προτάθλημα του 2018! 8)

 

Οι περισσότεροι γνωστοί έχουν βγει στη Σύνταξη! Αν και τώρα λόγο των ημερών παίζω world cup με Ολλανδία :lol:

 

Τάκη μ'αυτό το πλευρό να κοιμάσε! Βάζω και στοίχημα και τη τελε μου ότι σε έχω και με 0 :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που δεν το έχεις στο PC, να σ'έπαιζα και τώρα!

 

Αχρηστούλη :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Κουρέλα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Κατσίκι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με του φιλους μου παιζουμε απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 5-6 το πρωι Pro 5 .....πολυ καψιμο,αυτο γινεται καθε βραδυ .... :?

Ειναι το πιο ρεαλιστικο απ'ολα και οπως ειπε και ο τακης μπαινει δυσκολα γκολ σχετικα με προηγουμενα παιχνιδια

Εμενα η αγαπημενη μου ομαδα ειναι η Real και απο εθνικες η Βραζιλια

Οπως καταλαβαινεται γουσταρω Ronaldo,Roberto Carlos,Robihno,Adriano και ολα τα βραζιλιανικα αγορια! 8)

Αντι να παιζω κιθαρα λιωνω στο χαζοκουτι γαμωτο :evil:

 

Υ.Γ : Μετα απο αντιφασεις με φιλους και γνωστους καταλληξαμε οτι οι 2 καλυτεροι επιθετικοι του pro5 ειναι ο Adriano και ο Henry.......

πειτε και εσεις γνωμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ : Μετα απο αντιφασεις με φιλους και γνωστους καταλληξαμε οτι οι 2 καλυτεροι επιθετικοι του pro5 ειναι ο Adriano και ο Henry.......

πειτε και εσεις γνωμες

 

Rooney! :wink:

 

Kαι φυσικά Henry, πριν μου γίνει 35 χρονών όμως :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To pro 5 είναι τέλειο,απλά είναι πολύ διαφορετικό από το 4. Επίσης το fifa world cup 2006 είναι μακράν το καλύτερο fifa ever, απλά και μόνο επειδή αντιγράφει το pro (ακόμα και σε όλα τα κουμπιά). Δοκιμάστε το πάντως αλλά γρήγορα θα το πετάξετε για να γυρίσετε στο pro. Γιατί δεν κανονίζουμε κανα τουρνουά μέσω ip? Πόρωση το pro....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FIFA 2006, WC 2006, Pro Evo5,

 

ποιο απο ολλα λεει ρε παιδες? Θελω κατι με ενα σχετικο βαθος χρονου, οχι απλα πειραμε ενα πρωταθλημα και τερμα, να εχει δηλαδη χαρακτηριστικα παικτων που αλλαζουν (σαν παιχνιδι ρολων), να εχει μανατζεμεντ κτλ κτλ με σεζον πολλες,.. κτλ κτλ, μεταγραφες, λεφτα κτλ και φοβερο γκεημ-πλεη. Τι λετε?

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου