Προς το περιεχόμενο

Αγορά μικροφώνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμη το ποστ του φιλτατου SPYROID

θελω να σας ρωτησω την γνωμη σας μεταξυ Sm57 & Sm57beta

 

Το μικροφωνο θα χρησιμοποιηθει για ηχογραφηση ενισχυτη κιθαρας κυριως και οτι αλλο μπορει να καλυψει .....

ειμαι ανοιχτος σε προτασεις :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με αφορμη το ποστ του φιλτατου SPYROID

θελω να σας ρωτησω την γνωμη σας μεταξυ Sm57 & Sm57beta

 

απο αυτα τα δυο διαλεξα το beta με προτροπη και του φιλου kotsadorou και μετα απο συγκριση που εκανα οντως μου αρεσε πιο πολυ το beta(για ηχογραφηση κιθαρας μιλαω παντα,δεν δοκιμασα για οτιδηποτε αλλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στον Thomann έχει μια προσφορά SM58 set όπου σου δίνει το μικρόφωνο με δώρο ένα stand και ένα XLR καλώδιο με 111¤.

 

Τους είχα ρωτήσει παλιότερα, αν γίνεται στο set αυτό να πάρω το Beta58 πληρώνοντας τη διαφορά στην τιμή των 2 μικροφώνων, αλλά αρνήθηκαν...:(

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sm58beta είναι λίγο καλύτερο από το sm58 αλλά είναι γύρω από τα 100€ και όχι γύρω στα 100€. 150€ το είδα από εξωτερικό..anyway.. ανάλογα με τη φωνή μπορεί να σας κάνει και το sennheiser 845. Εμένα μου έκατσε πολύ καλύτερα από το απλό sm58 σε μια κοπέλα που δεν είχε και πολύ όγκο η φωνή της.

Αλλά αν διαθέτετε και παραπάνω χρήματα.. μπορείτε να πάτε και στο sm58beta να σας μείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν με ενδιαδερει η τιμη.....ξερω απο που θα το παρω και ποσο αλλα με ενδιαφερει ποιο απο τα 2?

Τακη την ειχα ακουσει την ηχογραφηση που ειχες κανει πιο παλια με το 57beta και μου αρεσε ,χωρις βεβαια να τα εχω συγκρινει.....

υπαρχει μια πιθανοτητα να μπορω να τα παρω και τα 2 σπιτι μου και να τα τεσταρω,αμα γινει αυτο θα σας πω και την εμπειρια μου .....

αλλα απο πρωτη αποψη με βλεπω για το beta

Thanx takis 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΚΙΘΑΡΑΣ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΑΠΛΟ SM57 ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1988,ΜΕΤΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.

ΤΟ BETA ΔΕΝ ΜΕ ΨΗΝΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ,ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΩΝΗ ΤΣΕΚΑΡΕ ΚΑΙ ΤΟ EV N/D967 ΑΝ & ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ Η ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ Η ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΧΑΜΗΛΑ :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τακη την ειχα ακουσει την ηχογραφηση που ειχες κανει πιο παλια με το 57beta και μου αρεσε ' date='χωρις βεβαια να τα εχω συγκρινει.....[/quote']

 

οτι ηχογραφηση εχω κανει τον τελευταιο χρονο ειναι με το shure beta 57 :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΚΙΘΑΡΑΣ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΑΠΛΟ SM57 ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 1988' date='ΜΕΤΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.

ΤΟ BETA ΔΕΝ ΜΕ ΨΗΝΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ,ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΩΝΗ ΤΣΕΚΑΡΕ ΚΑΙ ΤΟ EV N/D967 ΑΝ & ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ Η ΤΡΑΓΟΥΔΙΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ Η ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΧΑΜΗΛΑ :wink:[/quote']

Θα το εχω υποψιν :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα beta μοντελα των 57 και 58 υπαρχει μια εξαρση στους 50 με 500.

 

Για αυτο και συνηθιζονται αρκετα στις φωνες, ειδικα στις γυναικειες. Για τον ογκο... Αυτο μαλλον εννοει και ο geohomo πιο πανω...

 

Πολύ δύσκολο για monitor...

Μικροφωνίζει πολύ εύκολα. Επίσης, μόνο του ακούγεται πιο εντυπωσιακό

απο το απλό το κλασσικό SM58...

 

Οσο για ηχογραφηση ενισχυτη κιθαρας ενα SM57 κανει ολη τη δουλεια και πολυ καλα! :wink:

 

Βεβαια αυτα ειναι απλα δυο μοντελα, μιας εταιριας. Υπαρχουν δεκαδες επιλογες. Και σε αυτα τα πραγματα δεν υπαρχουν νομοι μονο καποιος "μπουσουλας"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου