Προς το περιεχόμενο

DIY/κατασκευές/τροποποιήσεις κομμάτι μέσα στο φόρουμ



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βάζω αυτήν την ψηφοφορία για να δω αν υπάρχουν και άλλοι DIY freaks σαν εμένα που θέλουν κάτι πιο συγκεκριμένο...

 

Προσωπικά πιστεύω πως θα είχε ενδιαφέρον ένα DIY/κατασκευές/τροποποιήσεις κομμάτι μέσα στο φόρουμ (Music Technology) κυρίως για να μην χάνονται στο βάθος του χρόνου θέματα όπως της Les Paul, της 335, της LP special, της black korina tele, μιας μπλέ strat, καμπίνες, μόντες κλπ και πόσα άλλα ακόμα έχουν γίνει κατά το παρελθόν.

 

Με την ποσότητα των νέων θεμάτων καθημερινά (π.χ. Guitars, Bass & Amps), τα θέματα πάνε πίσω πολύ γρήγορα και η αναζήτηση είναι αδύνατη αν δεν θυμάσαι τον τίτλο του θέματος.

 

Δεν ξέρω όμως κατά πόσο αυτό είναι τεχνικά εφικτό και πόσο χρόνο/κόπο θέλει η μεταφορά τέτοιων θεμάτων εκεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα και μονο το δικο σου να υπηρχε εκει μεσα δεν θα με χαλαγε

δινεις πολυ τροφη για σκεψη και επιπλεον δαχτυλα για να ψαξουμε στις τσεπες μας  ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν είναι κακή ιδέα να ομαδοποιηθούν αυτά τα θέματα. Θα είναι πιο χρηστικό αν μη τι άλλο...

 

Βέβαια τριβόμαστε με την... μαγκούρα ( ή γκλίτσα ;) με τα DUI  ;D ;D ;D

 

Το thread συνέπεσε με την (σχεδόν) ολοκλήρωση των δύο νέων... DUI κούτσουρων μου και έχω να πω ένα πράγμα... Δεν το ξανακάνω  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και επαυξανω, εχω κατασκευασει τελευταια δυο ακουστικες κιθαρες και λογω ελλειψης χρονου δεν εχω ποσταρει ουτε μια φωτο! Ενα μονιμο DIY θα εδινε αρκετο χωρο για τετοιες παρουσιασεις.

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ πολλά και από μένα...

 

δεν έχω φτιάξει ποτέ τίποτα...(από όργανα εννοώ) αλλά σκέφτομαι μελλοντικά να το δοκιμάσω...

 

άσε που μ αρέσει να χαζεύω τις δημιουργίες σας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε, είμαστε και εμείς εδώ, οι κολλημένοι με τα κολλητήρια.  :)

+ και από 'μένα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου