Προς το περιεχόμενο

Πώς να βγάλετε το καποτάστο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

την ώρα που παίζετε

 

Tommy Emmanuel - Here Comes The Sun / mix

 

όλα τα λεφτά είναι το σχόλιο του τύπου:

fuck this im getting a triangle  :D :D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε ελα ρε skatze αυτο δεν ειναι τιποτα - δες εδω αγορι μου να μαθαινεις πως το κανει ο δασκαλος

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ώρα που παίζετε

 

Tommy Emmanuel - Here Comes The Sun / mix

 

όλα τα λεφτά είναι το σχόλιο του τύπου:

fuck this im getting a triangle  :D :D

Ο Tommy ειναι απλα ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ!!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε ελα ρε skatze αυτο δεν ειναι τιποτα - δες εδω αγορι μου να μαθαινεις πως το κανει ο δασκαλος

 

 

Πολυ ωραιο! Εχω ομως μια απορια (συγχωρεστε με αν ειναι αφελης ή μου διαφευγει κατι) :

Για ποιο λογο να βάλει κανεις τοσα καπο στην κιθαρα-που αν καταλαβα καλα εκτος απο το πρωτο "πατανε" σε συγκεκριμενες χορδες- και να μην κουρδισει απλώς πιο πανω τις χορδες που θελει? θα'χει και καλυτερο ηχο! Οκ το φιναλε ηταν καλο αλλα υπαρχει κατι αλλο που χανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο! Εχω ομως μια απορια (συγχωρεστε με αν ειναι αφελης ή μου διαφευγει κατι) :

Για ποιο λογο να βάλει κανεις τοσα καπο στην κιθαρα-που αν καταλαβα καλα εκτος απο το πρωτο "πατανε" σε συγκεκριμενες χορδες- και να μην κουρδισει απλώς πιο πανω τις χορδες που θελει? θα'χει και καλυτερο ηχο! Οκ το φιναλε ηταν καλο αλλα υπαρχει κατι αλλο που χανω?

 

Ναι, ένα παρά ένα καποτάστο δεν πιάνει όλες τις χορδές και στο τέλος του κομματιού φαίνεται ότι τελικά όλα χρειάστηκαν.

 

ΥΓ. messalion, σε ευχαριστώ πολύ για το ποστ αυτό που έκανες....είχα καιρό να βρω κάτι ακουστικό που να είναι τόσο ιδιαίτερο.

And isn't it ironic, don't you think?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ένα παρά ένα καποτάστο δεν πιάνει όλες τις χορδές και στο τέλος του κομματιού φαίνεται ότι τελικά όλα χρειάστηκαν.

 

ΥΓ. messalion, σε ευχαριστώ πολύ για το ποστ αυτό που έκανες....είχα καιρό να βρω κάτι ακουστικό που να είναι τόσο ιδιαίτερο.

ακριβως αυτο που ειπε και ο spunky - γενικοτερα ο tracy bundy κανει πολυ περιεργα κουρδισματα και για να παιξει ΟΤΙ παιξει το καθε καπο χρειαζεται - αν προσεξεις στο βιντεο παταει και αναμεσα στην σειρα των καπος για να πιασει συγχορδια(ή οτι διαολο πιανει εκεινη την ωρα  ;D )

 

αν θελεις την γνωμη μου δες ΟΤΙ βιντεο υπαρχει στο youtube με δαυτον και θα καταλαβεις 1 πραγμα.........οτι ακομα και το ιδιο κομματι να παιξει αλλου ακουγεται διαφορετικα σαν χροια κατι που του δινει μια αλλη υποσταση σαν κομματι...... ;)

Υ.Γ. 1 κομματι απο τα "ευκολα" ειναι το patanga - standar κουρδισμα και μονο 1 καπο....απλα υπεροχο

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο! Εχω ομως μια απορια (συγχωρεστε με αν ειναι αφελης ή μου διαφευγει κατι) :

Για ποιο λογο να βάλει κανεις τοσα καπο στην κιθαρα-που αν καταλαβα καλα εκτος απο το πρωτο "πατανε" σε συγκεκριμενες χορδες- και να μην κουρδισει απλώς πιο πανω τις χορδες που θελει? θα'χει και καλυτερο ηχο! Οκ το φιναλε ηταν καλο αλλα υπαρχει κατι αλλο που χανω?

 

γιατί δε θα μπορεί να κάνει τα συνηθισμένα πιασίματα αν αλλάξει η σχέση των χορδών μεταξύ τους. Όσο παίζεις ανοιχτές μια χαρά είναι, αλλά αν αρχίσεις να πατάς...

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου