Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες επένδυση


miii

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν πάρεις μια καλή κιθάρα μεταχειρισμένη σε καλή τιμή και κατάσταση είναι σίγουρο οτι δε θα χάσεις ή θα χάσεις ελάχιστα χρήματα.Το αν θα ανέβουν οι τιμές κανείς δεν το ξέρει.

Παράδειγμα μια Gibson Les paul standard γύρω στα 1200ευρώ είναι μια καλή αγορά.

 

Και αν γίνει οτιδήποτε στην παγκόσμια οικονομία θα έχεις μια κιθάρα που πάντα θα έχει τη συγκεκριμένη αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έτσι, από περιέργεια...τι καλύτερο έχει το δικό του bolt on όργανο (κόπια των Strat, Tele...) ώστε να το κάνει καλύτερο και ακριβότερο? Βλέπω ας πούμε στο site του...Titanium Guitar Parts, SweetSpot Pickups...ναι, οκ...

 

Κατ'αρχην οτι λεω εγω δεν ειναι το σωστο αλλα ΠΑΝΤΑ προσωπικη αποψη.

Ο DETEMPLE αγοραζει τονους ξυλα και κραταει το 3% μονο.

ΣΙΓΟΥΡΑ βεβαια αυτο δεν λεει κατι μπροστα στο ηχητικο αποτελεσμα.

Η δικη μου αποψη (αφου αγορασα-πουλησα πρωτα πολλες,πολλες fender.....) ειναι οτι

η fender masterbuilt που εχω (μοναδικη custom που κρατησα) μοιαζει αδεια μπροστα στην DETEMPLE μου και το ιδιο μπροστα στις D'PERGO

Φυσικα μπορεις με μεγαλη μου χαρα να παρεις οποιαδηποτε αλλη strat και να ερθεις να παιξουμε (με δωρεαν παροχη καφε-φαγητου!) και να βγαλεις τα δικα σου σιγουρα συμπερασματα!

ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικη μου αποψη (αφου αγορασα-πουλησα πρωτα πολλες,πολλες fender.....) ειναι οτι

η fender masterbuilt που εχω (μοναδικη custom που κρατησα) μοιαζει αδεια μπροστα στην DETEMPLE μου και το ιδιο μπροστα στις D'PERGO

Αν και χαλάμε το αρχικό θέμα...που νομίζεις ότι οφείλεται αυτό?

 

Φυσικα μπορεις με μεγαλη μου χαρα να παρεις οποιαδηποτε αλλη strat και να ερθεις να παιξουμε (με δωρεαν παροχη καφε-φαγητου!) και να βγαλεις τα δικα σου σιγουρα συμπερασματα!

Εάν είμαστε καλά μέχρι το καλοκαίρι...να το οργανώσουμε με χαρά. Θα ψήσω και τον Loki. Ευχαριστώ :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είμαστε καλά μέχρι το καλοκαίρι...να το οργανώσουμε με χαρά. Θα ψήσω και τον Loki. Ευχαριστώ :D

 

Δεν χρειάζεται να με ψήσεις... έχω συγγενείς στη Λαμία, πάμε όποτε θέλεις.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε βλεπω σε λιγο καιρο να κανεις τετοια διπλα στην πισινα Κυναιγειρε

 

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να με ψήσεις... έχω συγγενείς στη Λαμία, πάμε όποτε θέλεις.  ;)

Έχω (φοιτητικό) σπίτι στη Λάρισα.....Βοb Λαμία βάλε τα κοψίδια!!!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι τωρα δεν ειχα την τυχη να παιξω με καποια ιδιαιτερα ακριβη κιθαρα απο αυτες που θεωρει κανεις απιαστο ονειρο. αν ειχα πολλα λεφτα θα επενδυα σε μια τετοια κιθαρα μονο και μονο για τη μεταπωλητικη της αξια και οχι για να τη χρησιμοποιησω. Ομως τοσα λεφτα δεν εχω οποτε why bother?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω (φοιτητικό) σπίτι στη Λάρισα.....Βοb Λαμία βάλε τα κοψίδια!!!! ;D ;D

Φυσικα ειμαστε υπερ της χοληστερινης!!!!!!...οποτε τα φαγητα ειναι δωρεαν!

Με αυτον τον τροπο εχω γνωρισει και εχω μαθει πολλα απο αξιολογα ατομα

μεσω του ΝΟΙΖ. Με τη συγκριση μαθαινουμε ολοι!!!!

----Το βραδυ ανοιγω το pc λογω δουλειας και φυσικα φιλε marathon

μπορεις οποτε θες να παρεις στο6944920950

υγεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μού πε κτ σοφό η μάνα μου πρίν μου λέει κτ αξία μπορεί να μην εχουν όλες οι κιθάρες που έχεις αλλά σκεψου πόσα χρόνια τίς χρησιμοποίησες έμαθες σ'αυτές μέχρι να γινεις καλύτερος και να πάρεις την κάλη σου κιθάρα έχει ένα point!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο τι παίζει με αυτο το θέμα http://thenewamerican.com/tech-mainmenu-30/environment/8780-feds-raid-gibson-guitar-to-save-endangered-foreign-trees δλδ μπορούν να σου μάρουν την κιθάρα άν έχει παράνομο ξύλο>? ???ξύλο στην greenpeace ρε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου