Προς το περιεχόμενο

Κατασκευη μπρατσου για fender


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το πισω μερος του μπρατσου διαμορφωνεται χρησιμοποιωντας παστραγκουλο και κυριως ρασπα.

 

 

με το dremel οπως φαινεται στην φωτογραφια φτιαχνουμε την καμπυλη απο την ταστιερα στο headstock.

 

η συνεχεια τις επομενες μερες  :)

stratneck41.jpg.531180b27b9c8df0a88534365f820e54.jpg

stratneck42.jpg.bb0b774d5a4604425ac3789c618d0197.jpg

stratneck43.jpg.3fb40440e31d97d957d8b19486888499.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θες να γίνουμε φίλοι και να μου κάνεις ένα τέτοιο δώρο σε Jazz Bass διαστάσεις για τα χριστούγεννα που έχω και γιορτή?

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο και από εμένα, δείχνει εξαιρετικό. Μόνο που έχω μια απορία: Ο τίτλος είναι «κατασκευή μπράτσου για Fender»...

 

Το headstock όμως είναι... Gibsonε  :o :o :o ;D ;D Τι ετοιμάζει ο Messalion;  ::)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει να το βαλει σε μια fender. Για εμενα τετοιο μπρατσο καλο ειναι να συνοδευτει με ενα χειροποιητο σωμα. οτι πει ο messalion. Παντως ειναι τυχερος γιατι μολις εφτιαξα το καινουριο εργαστηριο λογω μετακομισης, και το πρωτο project ειναι το μπρατσο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

θελει να το βαλει σε μια fender. Για εμενα τετοιο μπρατσο καλο ειναι να συνοδευτει με ενα χειροποιητο σωμα. οτι πει ο messalion. Παντως ειναι τυχερος γιατι μολις εφτιαξα το καινουριο εργαστηριο λογω μετακομισης, και το πρωτο project ειναι το μπρατσο του.

 

ΟΚ ότι θέλει ο Messalion  :) Όταν το τελειώσετε να το δούμε...

Καλορίζικο το νέο workshop και απ' ότι είδα στις φωτογραφίες είσαι πολύ καλά εξοπλισμένος. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου