Προς το περιεχόμενο

Κατασκευη μπρατσου για fender


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

javascript:void(0);ουιιιιιιιιιιιι,τι ωραια πραγματα........ζηλευω καλοπροαιρετα.

μεγαλο μπραβο,πολλη ωραια δουλεια.θα ηθελα να σε παρω ''ματί'' οταν τα φτιαχνεις

γιατι ειναι κατι που λατρευω,εχω συναρμολογησει μονο παρτς αλλα η κατασκευη απο την αρχη ειναι κατι που θα ηθελα να δω και απο κοντα (αποθημενο να φτιαξω και 'γω καποτε).

περιμενω την συνεχεια της δουλεια σου με πολλη ''γουρλομενα ματια''.

και παλι μπραβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

θα ηθελα να σε παρω ''ματί'' οταν τα φτιαχνεις

γιατι ειναι κατι που λατρευω

κανενα προβλημα, απλως ειμαι επαρχια.

το μπρατσο απο οτι ειπε ο messalion το θελει λεπτο και V.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'οτι ειδα εισαι κορινθο,ανετα ερχομουν μεχρι εκει για να δω την διαδικασια.

αν δεν εχεις προβλημα θα ηταν τελεια. οποτε εσυ θελεις εγω ειμαι μεσα.

ειτε σε αυτο ειτε σε επομενο προτζεκτ που θα κανεις,χαρα μου να ερθω.

σε ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε θελεις, καλο ειναι σαββατοκυριακο για να εχω και χρονο, γιατι καθημερινες ξεκιναω 6:30 το πρωι και γυριζω 9 το βραδυ. οσο για project εχω αρκετα, αρα μπορεις να δεις οποιο σταδιο της κατασκευης θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mail μου ειναι [email protected] αν θες στειλε μου ενα μεηλ σου για να συνενοηθουμε (να σου δωσω τηλ. η' το δικο σου για να σε παρω)

και παλι ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mail μου ειναι [email protected] αν θες στειλε μου ενα μεηλ σου για να συνενοηθουμε (να σου δωσω τηλ. η' το δικο σου για να σε παρω)

και παλι ευχαριστω.

φιλε στελιο αυτο το ποστ καλυτερα θα ηταν σε ενα προσωπικο μηνυμα και οχι δημοσια  ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα το μεσημερι ξεκλεψα λιγο χρονο και το πισω μερος του μπρατσου ειναι σχεδον ετοιμο. Ετοιμαζομαστε να περασουμε τα ταστα. Ανοιγουμε τις χαρακιες που ειχαν γινει αρχικα διοτι μετα το radius στην ταστιερα εχουν χασει το βαθος τους. Για να πετυχουμε το σωστο βαθος προσαρμοζουμε στο πριονι το στοπ για το βαθος (το πλαστικο που φαινεται στην φωτογραφια).

Μετα λυγιζουμε το συρμα για τα ταστα ωστε να εχει λιγο μικροτερο radius απο την ταστιερα. Με το ειδικο σφυρακι χτυπαμε πρωτα τις ακρες και μετα απο το κεντρο προς τα εξω. Η ταστιερα ειναι πλεον ετοιμη για fret dressing που θα κανω στο τελος.

stratneck44.thumb.jpg.c9ff1ade807d6b1ba49d071fe5fe5a2f.jpg

stratneck45.jpg.e3f4dc791231c57a25b0d903e04259b8.jpg

stratneck46.jpg.65779088c45e16ceb466530a03c8a4a3.jpg

stratneck47.jpg.8a54839c6c838a68c8981798c597af0d.jpg

stratneck48.jpg.d50da5a43dc77d60b9a84b09c9f85907.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο headstock για τα αρχικα του messalion τελικα δεν μου αρεσε ο εβενος και χρησιμοποιησα pauferro που ειναι και το ξυλο που χρησιμοποιηθηκε στην ταστιερα. Εχοντας τυπωσει τα αρχικα του τα κολλησα σε ενα κομματι pauferro και με το ψιλο πριονακι εκοψα τα γραμματα. Μετα με το dremel με πολυ λεπτη μυτη εσκαψα το headstock ακριβως εκει που θα μπουν τα γραμματα. Με κυανοακρυλικη κολλα κολλησα τα αρχικα τα οποια μετα πλανισα και τελος ετριψα με γυαλοχαρτο ωστε να ερθουν προσωπο με το υπολοιπο headstock.

stratneck49.thumb.jpg.56079df9a0ca15aa4e39905892ffcb49.jpg

stratneck50.jpg.17aa8fde803105c0179781f35b04149a.jpg

stratneck51.jpg.3388a642eafb7a179cef2e956c1e1864.jpg

stratneck52.jpg.5687be28646857f18c1a0c5859944ca9.jpg

stratneck53.thumb.jpg.e7313d3b031cc5fa1348af96cfa7f137.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εε ενταξει......εισαι καλλιτεχνης :D :D :D πολυ ωραιο το headstock με το pau ferro....(δεν το ειχαμε σκεφτει τα κουμπουρια...) τρομερη ιδεα.... το μπρατσο δειχνει ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου