Προς το περιεχόμενο

Dream Theater - The spirit carries on


VietMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα να σου πω κατι..αν αλλαζω τα μετρα τα ακορντα και τα αρμονικα κεντρα σε ενα κομματι και παιζω σολο στο 200bpm πανω κατω πανω κατω και ολα αυτα ανουσια απλα επειδη μπορω τι να κανω?να μην ειμαι κακος?

 

Ελα ρε! Ετσι γινεται? Δεν το ξερα ο μαλακας και αντι να κανω καριερα καθομαι και ποσταρω στο νοιζ στη μια το ξημερωμα.

 

ΑΡΓΚ!

 

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ!!!

 

ΑΡΓΚ!

 

Παλι το βρηκες, 2 στα 2. Εισαι καταπληκτικος.

Αφου ξερεις και τι ακουω, να αποχωρω σιγα σιγα

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ειμαι (γιατί ρωτάτε όλοι?)

χααχα ποιος αλλος σε ρωτησε ?

εγω σε ρωτησα γιατι καταλαβα το νεαρο της ηλικιας σου απο το οτι δεν ξερεις οτι ο μυρωνας στρατης ειναι απο τους καλυτερους μουσικους και κιθαριστες στον χωρο ;) ;) και τον εχεις στο μυαλο σου σαν υποδεέστερο ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε! Ετσι γινεται? Δεν το ξερα ο μ***** και αντι να κανω καριερα καθομαι και ποσταρω στο νοιζ στη μια το ξημερωμα.

Μα δεν ξερω πως γινεται...ξερω ομως τι ακουω...

αν ηξερα την συνταγη δεν θα ημουνα εδω να σου γραφω...

 

Παλι το βρηκες, 2 στα 2. Εισαι καταπληκτικος.

 

Κατα-πληκτικος εισαι εσυ και σε ευχαριστουμε ολοι για αυτο αυτη την μοναχικη νυχτα

 

Αφου ξερεις και τι ακουω, να αποχωρω σιγα σιγα

 

Μα δεν ξερω τι ακους..αν θες μπορεις να μας πεις και να συζητησουμε ολοι μαζι γιατι οι dream theater δεν ειναι και τοσο απιστευτη μπαντα σε σχεση με αλλες...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χααχα ποιος αλλος σε ρωτησε ?

εγω σε ρωτησα γιατι καταλαβα το νεαρο της ηλικιας σου απο το οτι δεν ξερεις οτι ο μυρωνας στρατης ειναι απο τους καλυτερους μουσικους και κιθαριστες στον χωρο ;) ;) και τον εχεις στο μυαλο σου σαν υποδεέστερο ;)

 

Με είχε ρωτήσει και άλλος ενας. Εγώ το Μυρωνας Στρατής το είπα για το φλωροειδές που βγάζει! Τι εννοείς είναι απο τους καλύτερους μουσικούς στο χώρο? Αυτά που παίζει πάντως δεν είναι είναι και  τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με είχε ρωτήσει και άλλος ενας. Εγώ το Μυρωνας Στρατής το είπα για το φλωροειδές που βγάζει! Τι εννοείς είναι απο τους καλύτερους μουσικούς στο χώρο? Αυτά που παίζει πάντως δεν είναι είναι και  τίποτα..

εδω θα απαντησω και στους 2 απο πανω που τρωγονται αλλα και σε εσενα.....

επειδη εσυ το θεωρεις "φλωριά" το εκαστοτε κομματι του....."μυρωνα" (ας πουμε) δεν παει να πει πως σε αλλους δεν αρεσει.....για καποιους αλλους ειναι ΤΟΡ και για αλλους παιζει μαλακιες.....

 

στο θεμα σου τωρα Jerry Horton  :D :D

τι θα επρεπε δλδ ? να βγει και να κανει 1 τεταρτο σολο ? αυτο τον δρομο με αυτο το στυλ ηθελε να ακολουθησει και αυτον ακολουθησε με το στυλ μουσικης αυτο να μην εμπνεει για σολο......

παρε ενα λινκ προχειρο εδω με samples που εχει κανει για την bogner παρακαλω και θα καταλαβεις

http://www.bogneramplification.com/customshop/MP3.php

ακου τα Samples played by Myron "Diskolos" Stratis

αν δεν ξερεις ποια ειναι η bogner πες μου  ;)

 

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αντεπιχειρημα σου σ'αυτα που ειπα στην αρχη (που μαλλον δεν καταλαβες), ηταν αυτο:

ΑΡΓΚ!

 

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ!!!

 

ΑΡΓΚ!

 

Αν θελεις να σε παρω στα σοβαρα μ'αυτο και να κανουμε κουβεντα, σφαλεις.

Δεν συνεχιζω την προσωπικη αντιπαραθεση.

 

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες! Όλα αυτά ο φράτζας?! Ε ρε για τα φράγκα κάθεται και τραγουδάει φλωριές?!

 

Παντως με το ίδιο επιχείρημα που είπες εσύ μπορώ να πω και εγώ για τον malmsteen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις να σε παρω στα σοβαρα μ'αυτο και να κανουμε κουβεντα, σφαλεις.

Δεν συνεχιζω την προσωπικη αντιπαραθεση.

ναι αλλα ενδιαμεσα ειπε αυτο που ηθελε......απ'οτι διαβαζω εγω  ::) ::)

 

γενικοτερα ομως θελω να σε θεωρω μουσικο και οχι κανα παιδακι που επιασε τον τελευταιο χρονο κιθαρα και το παιζει κιθαριστας...

αρα σαν μουσικος και ΕΣΥ δεν εχεις κατσει και εχεις γραψει κομματια ? δεν μπαινεις λιγο στο τρυπακι να τα συγκρινεις με καλλιτεχνες που αγαπας και να δεις σε τι σταδιο βρισκονται τα κομματια σου ?

τι θελω να πω......το ποσο καλος "καλλιτεχνης" ειναι καποιος καλως ή κακως το μονο μετρο συγκρισης που εχουμε ειναι η αποιχηση που εχει στον κοσμο......ΕΕΕΕΕΕ δεν μπορουνε ΟΛΟΙ να τον γουσταρουν ή κατα κυριο λογο να γουσταρουν το πακετο dream theater.....

φιλικα ετσι....... 8) 8)

 

Τι λες! Όλα αυτά ο φράτζας?! Ε ρε για τα φράγκα κάθεται και τραγουδάει φλωριές?!

 

Παντως με το ίδιο επιχείρημα που είπες εσύ μπορώ να πω και εγώ για τον malmsteen.

τα φραγκα φιλε μου ειναι η κηνητηριος δυναμη σε τουτο τον πλανητη (εκτως απο τον πλανητη των πιθηκων στον ALPHA κενταυρο 3η γωνια αριστερα) money makes the world go round!!!

 

δεν καταλαβα την αναφορα σου προς τον malmstein...τι εννοεις ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν θελεις να σε παρω στα σοβαρα μ'αυτο και να κανουμε κουβεντα, σφαλεις.

Δεν συνεχιζω την προσωπικη αντιπαραθεση.

 

 

Συγνωμη αλλα το ΑΡΓΚ ηταν δικο σου...εγω δεν συνηθιζω να εκφραζομαι ετσι....

αν θες μπορουμε να συνεχισουμε την συζητηση σαν ανθρωποι της τεχνης που ειμαστε... :-[

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου