Προς το περιεχόμενο

Χρυσά Τάστα για κιθάρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπαρχει (οχι χρυσο, αλλα στο χρυσου χρωματος), η warmoth π.χ. το προσφερει στα replacement μπρατσα της. http://www.warmoth.com/Guitar/Necks/FretSize.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό που λέει ο Nikoubis, είναι και υποαλεργικά.

 

Να με συγχωρείς, αλλά το ερώτημα σου μου θύμισε τα... χρυσά δόντια, που ήταν της μόδας πριν μερικές δεκαετίες.  ;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάλλον τα έχουν ήδη δώσει στην "Pay my gold"...  :D   ;D

 

Πέρα από την πλάκα,αν όντως θες χρυσά τάστα πρέπει να πας σε χρυσοχόο και στην ουσία να αγοράσεις χρυσό...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να με συγχωρείς, αλλά το ερώτημα σου μου θύμισε τα... χρυσά δόντια, που ήταν της μόδας πριν μερικές δεκαετίες.  ;D ;D ;D

 

Ναι....και που περιμεναν τα ''αρπαχτικα'' και την εστειναν οπου υπηρχε κηδεια για να ξεθαψουν τους πεθαμενους και να τα παρουν για να οικονομησουν ;D ;D ;D ;D ;D ;D....εκτος αν κρατουσαν τα δοντια οι συγγενεις ;)

Εχω ακουσει κατι τετοιες κουλες περιπτωσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά, ώπα! Ο OP δεν θέλει χρυσά τάστα! Μιλάει για κάποια γυναίκα, ονόματι Χρύσα Τάστα, απ'όσο βλέπω, πιθανότατα ξαδέλφη της Ανθής Φύτα, που έχει τόσα και τόσα μαγαζιά all over the place.

 

:P ;D ;D ;D

 

Φίλε μου σε πειράζω. Χρυσά τάστα δεν μπορούν να μπουν σε κιθάρα. Είναι πολύ μαλακός ο χρυσός, σε οποιοδήποτε κράμα του, για τέτοιες δουλειές. Πιθανώς είδες κάτι σε χρυσό χρώμα, ναι;

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως μου φαινετα δυσκολο να υπαρχει κατι σε χρυσο που πρωτα απ'ολα να μην ξεθωριαζει....ποσο δε οταν θα ειναι ταστο που θα φαει το τρυψιμο της αρκουδας απο τη χορδη.....οχι βεβαια κατι σε πραγματικο χρυσο γιατι ειναι μαλακος οπως ειπε και TGL πιο πανω....εγω δεν εχω δει χρυσα ταστα παντως...εκτος απο διακοσμητικα σε κιθαρες μπιμπελο ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργη ερωτηση φιλε Alchimistis  ;) ;D

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BB%CF%87%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%B1

 

Στόχοι των Αλχημιστών

 

Οι σημαντικότεροι στόχοι των αλχημιστών ήταν η μετατροπή των κοινών μετάλλων σε χρυσό ή ασήμι και η δημιουργία του ελιξηρίου της Ζωής (πανάκεια), το οποίο θα θεράπευε όλες τις ασθένειες και θα παρέτεινε τη ζωή επ' αόριστον. Επίσης, αναζητούσαν ένα παγκόσμιο διαλύτη, δηλαδή μια ουσία που διέλυε όλες τις υπόλοιπες.

 

 

Αμα φτιαξεις θελω και εγω! :D

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά, επιχρυσωμένα είπε ο άνθρωπος, όχι χρυσά...

 

Οπότε σε αυτήν την λογική τα οποιαδήποτε τάστα μπορούν να επιχρυσωθούν... Steel, brass κλπ...

 

Απλά, μόνο που θα είναι για να τα... κοιτάς και όχι να τα παίξεις... Δεν μιλάω να κάνεις και bend  ;D ;D ;D γιατί δεν θα μείνει τίποτα επάνω τους...

 

Άμα όμως κάποιος έχει λεφτά για πέταμα, όρεξη να έχει να κάνει... λ@λ@κίες  ;D ;D ;D

 

EDIT: Άσε που το έχει διατυπώσει και λίγο... αχταρμά Ή από κράμα χρυσού Ή επιχρυσωμένα...

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιχρυσωμενο με αληθινο χρυσο δν νομιζω να υπαρχει κ δν εξυπηρετει κ σε κατι να υπαρχει αλλα υπαρχει αυτο π αανρτηθηκε στην πρωτη απαντηση το οποιο ειναι ταστο με χρυσο χρωματισμο... Κ απο οτι καταλαβα απο την περιγραφη στο site δν ειναι μονο επιφανειακα αλλα ολο το μεταλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου