Προς το περιεχόμενο

Black Sabbath reunion & new album!


Terry RoscoeBeck5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Και όμως είναι αλήθεια... Το original line up ξανά (μανά) μαζί και θα βγάλει και δίσκο με παραγωγό τον Rick Rubin  :o :o :o

 

Μάλιστα τα τιμημένα γηρατειά του heavy metal θα κάνουν και tour μέσα στο 2012. Τώρα, τι θα γράψουν... ο θεός και  η ψυχή τους. Πάντως έχω πίστη στον Iommi του οποίου το ομώνυμο άλμπουμ ήταν φοβερό.

 

Όμως δεν κρύβω ότι τα φοβάμαι αυτά τα γεροντό come back... Συνήθως είναι κάτω του μετρίου. Ιδιαίτερα αν μπλέκει μέσα και ο Ozzy... χμμμμ...  ::) ::)

 

Για τα υπόλοιπα, εδώ: http://www.rollingstone.com/music/news/black-sabbath-announce-new-album-produced-by-rick-rubin-20111111

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι ρε φίλε δικαιώνεται επιτέλους η γενιά Χ! Θα δούμε και θα ακούσουμε Black Sabbath με Ozzy και καινούριο δίσκο! Το καλύτερο νέο που έχω ακούσει εδώ και ΠΑΡΑ πολύ καιρό! Let's get CRAZYYYYYYYYYYY!!! 8) 8) 8)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Πάντα ήμουν υπέρ των reunions, αφού πιστεύω ότι υπάρχει ελεύθερη αγορά, και όπως εγώ μπορώ να ανοίξω μαγαζί και να πουλάω χρησιμοποιημένα προφυλακτικά, μπορεί και ένα παλιό ρόκ συγκρότημα να επανενώνεται όσες φορές του καπνίσει . Σε καμμιά από τις 2 περιπτώσεις δεν θα βάλει κανείς το πιστόλι στο κρόταφο κάποιου και να τον αναγκάσει να ψωνίσει από το μαγαζί μου ή να αγοράσει τον δίσκο (ή εισιτήριο συναυλίας) του group αντίστοιχα.

 

  Παρόλα αυτά, δεν θα πλήρωνα ούτε 10 cents (καλά για...δραχμές ούτε λόγος) για να ακούσω τον γερο-ΟΖΖΥ live....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

IδωμενTerry.Μην υποτιμας τους γεροντες. ;D ;D

 

;D ;D ;D

 

Δεν υποτιμώ τους γέροντες και πολύ περισσότερο τους συγκεκριμένους. Οι Sabbath με τον Dio ήταν ένα από τα καλύτερα live που έχω παρακολουθήσει...

 

Όμως ο (ξεμωραμένος) γέροντας είναι που με... ανησυχεί, γιατί καθώς από καιρό το έχει... κάψει, του έχει μείνει κουσούρι να τραγουδάει σε... άλλο μαγαζί  ;D

 

Για τον Iommi τι να πω... Κατεδαφιστής  8) Πάντα ήταν όλα τα λεφτά...

 

Tony Iommi (Featuring Henry Rollins) - Laughing Man (In the Devil Mask) 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sabbath με Dio είδα, Ozzy μόνο του είδα, πέρασα ωραιότατα και στα 2. Sabbath Mk1 θα

ήθελα να δω αν η τιμή είναι λογική, ευκαιρία είναι.

Παρόλα αυτά, δεν θα πλήρωνα ούτε 10 cents (καλά για...δραχμές ούτε λόγος) για να ακούσω τον γερο-ΟΖΖΥ live....

Τι εννοείς? Αν και κατεστραμένος, 2+ ώρες live με ενέργεια και τρέλα έβγαλε πέρυσι

πολύ καλύτερα απ ότι περίμενα. Ο Gus μόνο δεν κολλούσε με τον μοντέρνο ήχο και

την ποζεράδικη παρουσία του με τους ανεμιστήρες...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Ozzy είναι θαύμα και μόνο που σηκώνεται από το κρεβάτι κάθε...απόγευμα.Πόσω μάλλον,να "βγάλει" live τέτοιου βεληνεκούς.Κρίμα,γιατί θα σκότωνα για να έβλεπα τους Black Sabbath στα limit-up τους...

 

Black Sabbath - War Pigs live 1970

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος οταν ειχαν ερθει οι sabbath με το ozzy προ 6ετιας ηταν το καλητερο λαιβ που εχω δει.ο γερο οζ μπορει να ειναι οτι ειναι αλλα η στην σκηνη ειναι τεραστιος.απο το 1990 που ηταν το πρωτο μου λαιβ,εχω δει παρα πολλους αγαπημενους μου καλητεχνες αλλα εκεινο το βραδυ εγινα ξανα πιτσιρικας που εβλεπε κατι μαγικο μπροστα του.οποτε ο καθενας με το κριτηριο του θελει η' δεν θελει να τους δει.εγω παντος δεν μπορω να σκεφτω οτι παιζουν και δεν ειμαι μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος οταν ειχαν ερθει οι sabbath με το ozzy προ 6ετιας ηταν το καλητερο λαιβ που εχω δει.ο γερο οζ μπορει να ειναι οτι ειναι αλλα η στην σκηνη ειναι τεραστιος.απο το 1990 που ηταν το πρωτο μου λαιβ,εχω δει παρα πολλους αγαπημενους μου καλητεχνες αλλα εκεινο το βραδυ εγινα ξανα πιτσιρικας που εβλεπε κατι μαγικο μπροστα του.οποτε ο καθενας με το κριτηριο του θελει η' δεν θελει να τους δει.εγω παντος δεν μπορω να σκεφτω οτι παιζουν και δεν ειμαι μεσα.

+100

βρεθηκα κι εγω terra vibe εκεινο το βραδυ και οι τυποι (ολοι) ηταν πραγματικα απιστευτοι.Απο τα καλυτερα λαιβ που εχω δει ποτε.

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου