Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες - Απελπισία...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα και μενα μου ετυχε αναλογη εμπειρια να εχουμε συμφωνησει τα παντα να πηγαινω με τα λεφτα στο χερι και στη διαδρομη ο τυπος να στελνει μυνημα οτι το μετανοιωσε...το θεμα ειναι ομως...οτι το site δεν ειναι ebay...οι ενδιαφερομενοι προβαινουν σε αγορες με δικη τους ευθυνη...δεν εχει δηλαδη φτιαχτει για αγοραπωλησιες....οσο και αν ηθελα να τον βρισω τον τυπο...αφου μπηκα στη διαδικασια μεσω αυτου εδω του site να κανω αγορα...ημουν υποψιασμενος...τι να γινει.

ΔΕΝ είναι δικαιολογία αυτή,διαφωνώ...Δεν χρειάζεται να είμαστε ebay για να διορθώσουμε 5-6 πράγματα στο χώρο που καταναλώνουμε ώρες την ημέρα οι περισσότεροι,στον χώρο που ως μουσικοί αγαπάμε...Επαναλαμβάνω,δεν είπα να γίνουμε ebay και να παίρνουμε και ποσοστά,αλλά αν είναι κάτι να γίνεται σωστά και υπάρχει ως Εφαρμογή μέσα από το forum μας,να γίνεται σωστά!Εδώ μπαίνουμε,ανταλλάζουμε απόψεις και ολόκληρες κουλτούρες-πολιτισμούς..Μέσω των αγγελιών έχω γνωρίσει σπουδαία άτομα και πίστεψέ με οι αγγελίες είναι και αυτές κομμάτι αναπόσπαστο του noiz,διαπροσωπικές και άκρως σοβαρές...Ας δώσουμε συλλογικά ένα πάτημα να τις διορθώσουμε λιγαααααααακι...! ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Reborn, δεν καταλαβαίνω τί προτείνεις. Το noiz δεν μπορεί να αποτελέσει εγγυητή στις συναλλαγές. Τις περιπτώσεις κακόβουλων πωλητών/αγοραστών καλό είναι να τις αναφέρετε στον admin. Σε αυτές όμως, σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να συγκαταλέγεται κάποιος που απλά λάκισε την τελευταία στιγμή: εκεί, το μόνο που μπορεί να σου προσφέρει το noiz, είναι η πλατφόρμα αξιολόγησης, την οποία συνιστούμε να χρησιμοποιούν όλοι, ώστε να βελτιωθεί ο χώρος και η αξιολόγηση να έχει όντως σημασία. Τώρα εαν δεν θές να την χρησιμοποιήσεις από φόβο μήπως απαντήσει κάποιος κακόβουλα, έχω απλώς την πεποίθηση ότι αυτός που λέει την αλήθεια συνήθως ξεχωρίζει από αυτόν που απλά απαντάει σε αντίποινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Reborn, δεν καταλαβαίνω τί προτείνεις. Το noiz δεν μπορεί να αποτελέσει εγγυητή στις συναλλαγές. Τις περιπτώσεις κακόβουλων πωλητών/αγοραστών καλό είναι να τις αναφέρετε στον admin. Σε αυτές όμως, σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να συγκαταλέγεται κάποιος που απλά λάκισε την τελευταία στιγμή: εκεί, το μόνο που μπορεί να σου προσφέρει το noiz, είναι η πλατφόρμα αξιολόγησης, την οποία συνιστούμε να χρησιμοποιούν όλοι, ώστε να βελτιωθεί ο χώρος και η αξιολόγηση να έχει όντως σημασία. Τώρα εαν δεν θές να την χρησιμοποιήσεις από φόβο μήπως απαντήσει κάποιος κακόβουλα, έχω απλώς την πεποίθηση ότι αυτός που λέει την αλήθεια συνήθως ξεχωρίζει από αυτόν που απλά απαντάει σε αντίποινα.

Ε,ΤΟΤΕ,ΛΥΠΑΜΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Reborn

 

αυτά που ζητάς δεν μπορούν να γίνουν, απαιτούν πάρα πολύ χρόνο και συνεπώς άτομα που πληρώνονται για να προσφέρουν τέτοιες υπηρεσίες

 

το φόρουμ μέσω των αγγελιων σε φέρνει απλά σε επαφή με τον άλλο (κι αυτό είναι σημαντική υπηρεσία από μόνη της), από κει και πέρα (1) αποδέχεσαι το ρίσκο και (2) κινείσαι προσεκτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λυπάσαι ξελυπάσαι...δίκιο έχει.

Εντάξει συγγνώμη πια που ήθελα να δω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι...Έχασα τον χρόνο μου και έφαγα και χρόνο από τον δικό σας όπως φαίνεται...Εγώ πάντως δεν τα έβαλα με κανέναν και κακώς άνοιξα θέμα γιατί εκτός του ότι δεν βρέθηκε άκρη,όχι απλά ούτε πρόκειται να βρεθεί ποτέ,αλλά δημιούργησα και εντάσεις.Συγγνώμη και επειδή δεν προσφέρει τίποτα,καλό να ήταν να διαγραφεί το θέμα.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην είμαστε τόσο ελαστικοί στο θέμα των αγγελιών απλά...Μπορεί κάποιος να φτιάξει πχ ψεύτικο λογαριασμό και να κάνει ότι του κατέβει χωρίς να "λερώσει" το προφίλ του στο forum...Θα μπορούσαμε να υποβάλλουμε κυρώσεις σε τυχών παραβάσεις,ακόμη και όταν οι συμφωνίες κλείνουν να γίνονται Δημόσια (πως πχ υπήρχε το Άμεση Αγορά στο παλιό σύστημα?κάτι τέτοιο...)Να γνωρίζει ο αρμόδιος Moderator των αγγελιών τι γίνεται,πότε γίνεται και αν γίνεται.Προς θεού,να μην παρακολουθεί τα πάντα καθημερινά,απλά αυτά να καταγράφονται και όταν υπάρξει πρόβλημα να πάρει μέρος..Αρκετοί γνωστοί εδώ μέσα,δεν βάζουν αρνητικές αξιολογήσεις,γιατί κάλλιστα θα αρπαχτεί και ο άλλος αγοραστής-πωλητής και θα σου βάλει και αυτός...!Έτσι θα πρότεινα ανοιχτά μία βελτίωση,μακάρι εφικτή,για τις αγγελίες ...!

 

Δηλαδή με λίγα λόγια,θες να γίνει το noiz ουσιαστικά ebay,να σε ξελασπώνει στις στραβές και όλα αυτά τσάμπα...Μάλιστα...

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή με λίγα λόγια,θες να γίνει το noiz ουσιαστικά ebay,να σε ξελασπώνει στις στραβές και όλα αυτά τσάμπα...Μάλιστα...

 

 

Ναι ρε συ ;D αυτό εννοούσα,Ebay Noiz Edition ;D ;D

Αλλά ας γίνει κάτι τέτοιο και το αναλαμβάνω εγώ το μοντεριλίκι,αφού μου χτυπάτε και το...."τσάμπα" ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει συγγνώμη πια που ήθελα να δω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι...Έχασα τον χρόνο μου και έφαγα και χρόνο από τον δικό σας όπως φαίνεται...Εγώ πάντως δεν τα έβαλα με κανέναν και κακώς άνοιξα θέμα γιατί εκτός του ότι δεν βρέθηκε άκρη,όχι απλά ούτε πρόκειται να βρεθεί ποτέ,αλλά δημιούργησα και εντάσεις.Συγγνώμη και επειδή δεν προσφέρει τίποτα,καλό να ήταν να διαγραφεί το θέμα.Ευχαριστώ.

Φίλε μου, καμία ένταση δεν έχεις δημιουργήσει εκτός από αυτή που βιώνεις εσύ. Ειλικρινά δεν υπάρχει κανένας λόγος να στραβώνεις επειδή αυτό που ζητάς είναι πολύ πιο δύσκολο απ' ότι ίσως νόμιζες οπότε δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί.

 

Οι υπόλοιποι απλούστατα επεσήμαναν το προφανές, δηλαδή ότι αυτό που ζητάς/προτείνεις είναι πρακτικά αδύνατο γιατί προϋποθέτει τρομερά μεγάλη επένδυση χρόνου και δεν δικαιολογείται από την ιδιότητα του Noiz, το οποίο δεν είναι site αγοραπωλησιών (ούτε θέλει να γίνει απ' όσο ξέρω) και δεν έχει κανένα νομικό έρεισμα για τέτοιες υποθέσεις.

 

Για να μην πλατιάζω, η συγκεκριμένη πρόταση δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί. Επειδή όμως προτάσεις πάντα γίνονταν και τις περισσότερες φορές λαμβάνονται σοβαρά υπόψιν, μη φοβάσαι να κάνεις προτάσεις. Μπορεί η επόμενη να έχει άλλη κατάληξη... ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν πολύ καλό να γίνουν οι αγγελίες του smart noiz σε μια πιο ebay style φόρμα ώστε να έχουμε όλες τις δυνατότητες feedback, paypal, σύγκρισης προϊόντων, υπολογισμού μεταφορικών για ελ.τα. κλπ.

Γενικά πάντως, ούτε αυτό θα βελτιώσει την όποια "νεοελληνική" νοοτροπία. Με λίγα λόγια δε μπορείς ποτέ να έχεις εγγύηση για το πως θα αντιδράσει ο πωλητής ή ο αγοραστής, αν θα έχει βαρύτητα ο λόγος του και αν θα σ'τη φέρει στο τέλος.

 Γενικά, κι εγώ έχω πετύχει κουφές φάσεις κι είναι σπάσιμο νεύρων αλλά το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να σχολιάσουμε ή ν αξιολογήσουμε αρνητικά τον ύποπτο. Επίσης, κι εγώ έχω πέσει θύμα "εμπορίας" used gear από παιδιά που πρώτα αγοράζουν (με 1002 τρόπους) σε Ν τιμή και την επομένη το βάζουν Ν+50ευρώ για πώληση. Αν δεν τους άρεσε, ας το έδιναν πάλι στη Ν τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου