Προς το περιεχόμενο

απορία για cubase sx και midi συνδεσεις.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας παιδιά και πάλι.Λοιπόν η ερωτήσεις μου αυτή τη φορά είναι¨

 

1) Γιατί όταν πάω να δουλέψω με τα vst instruments στο cubase sx δεν μπορώ να τα επεξαργαστώ διότι λέει είναι "inactive:????

 

2)Εχω ένα παλιό αρκετα(5 χρόνων) electon HC-4, το οποίο έχει midi in-out.Θα χρειαστεί να αγοράσω ένα midi σύρμα για να το συνδέσω με το pc,έτσι δεν είναι? Θα έχω όμως ανάλογα αποτελέσματα με ένα midi keybord η δεν παίζει σημασια που ειναι αρμονιο αντί για midi.Tέλος επειδή είναι δυόροφο, πώς θα αντιμετωπίσω το πρόβλιμα με τισ οκτάβες?

 

ευχαριστω για τον χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε savvas19,

 

Καταρχήν, καλό είναι όταν έχεις μία ερώτηση, στο θέμα να γράφεις κάτι σχετικό με την ερώτηση που κάνεις (αντί για το "EROTISI"), ώστε να διευκούνεις όσους θα μπορούσαν να σου απαντήσουν.

 

Σχετικά με το δεύτερο ερώτημα σου, η απάντηση είναι ότι δεν θα έχεις πρόβλημα με το MIDI, αν και δεν γνωρίζω τι assigns έχει ένα δίσκαλο στο πάνω και κάτω κλαβιέ. Νομίζω ότι θα παίξει, αλλά ίσως κάποιος άλλος σου δώσει καλύτερη απάντηση.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου