Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή για ηχεία ΡΑ


kostas-slash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, έχω ς RCF 315 και ενώ μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα ένα ενισχυτή φίλου δυστυχώς ξέμινα ξαφνικά από ενισχυτή και ψάχνομαι. Τα ηχεία είναι 350watt στα 8Ω (προφανός). Σκεφτόμουν διάφορες επιλογές μέχρι το 500άρι 600άρι τραβιγμένο, και μέσα σε αυτά που κοίταζα ήταν και κάτι Crown xls2000, ή DB Technologies HPA 2800 ή MISTRAL 6000 κάτι παρεμφερές. Εχει κάποιος να προτείνει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εμένα! Απλά με "ανησυχεί" ότι είναι 2x375 / 8Ω. Τα ηχεία είναι 350. Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να καλύψει το "λίγο παραπάνω" που ζητανε τα ηχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά σου Κώστα,

 

ωραίοι και οι cRown, εγώ θα σου πρότεινα QSC που τους δουλεύω.

Γενικά προσπάθησε να πάρεις ενισχυτή που να μπορεί να δώσει τα διπλάσια watt Rms(στα ΟΗΜ που είναι το ηχείο), πχ αυτόν:

http://www.qscaudio.com/products/amps/plx2/plx3102_specifications.htm

 

o xls που αναφέρεις είναι λίγο μικρος.

 

και για υτόν έχω ακούσει αξιόπιστα σχόλια

EV Q1212

 

μήν πάς μόνο σε peavey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ναι, μαματος είναι αυτός ο ενισχυτής, και ο Crown ο XTI 4002 το ίδιο, αλά δεν είναι στο Budget μου... Θέλω έναν ενισχυτή χοντρά χοντρά 500βατ στα 8Ω γύρο στα 600-700€!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To thomann δεν το ξέρεις;

 

http://www.thomann.de/gr/cat.html?gf=amps_850_2000_w&oa=pra

 

Και το thomann το ξέρω, και χίλια δύο μαγαζιά! Αλλα επειδή δεν θέλω να πάρω ούτε behringer ούτε καμία πατάτα ρωτάω! Τώρα αν δεν έχεις κάτι να πεις πάνω στην ποιότητα του καθενός τότε δεν χρειάζεται να σχολιάζεις έτσι! Εγώ ρωτάω γιατί ούτε πολλά από μάρκες ξέρω, ούτε από λοιπά χαρακτηριστικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου