Προς το περιεχόμενο

Ο Guthrie Govan αποκλειστικά για το www.noiz.gr!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mπράβο και ευχαριστούμε freerock :)

 

Υποδειγματικές οι ερωτήσεις σου και εξαιρετική πρωτοβουλία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε παιδιά ο Govanmaniac που είναι? Μπας και "τέντωσε" από την συγκίνηση? ???

Δημήτρη ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ?? ;D

;D ;D ;D

Σημερα ειχε σεμιναριο στην Αθηνα ο Govan.Μαλλον εκει θα ναι.. :D

 

@blue..Σ ευχαριστω! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ειχε σεμιναριο στην Αθηνα ο Govan.Μαλλον εκει θα ναι.. :D

Μακάρι γιατί ανησυχώ :o. Δεν μπορεί κάτι θα έλεγε! :)

Φαντάσου λέει να επιστρέψει με τίποτα φωτογραφίες και βίντεα που να παίζει μαζί με τον Govan. Πάρτον κάτω μετά! ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπράβο και ευχαριστούμε freerock :)

 

Υποδειγματικές οι ερωτήσεις σου και εξαιρετική πρωτοβουλία :)

 

Eννοείται ευχαριστούμε!!

 

Έχω μια μικρή διαφωνία με τις ερωτήσεις βέβαια, παραλίγο να τον ρωτήσεις για κουρδισμένα ξύλα και μπουτίκ πεταλάκια κόρους! ;D

 

Είναι ένας πολύ καλός μουσικός αν έμπαινα σε μια τέτοια διαδικασία ερωτήσεων θα προσπαθούσα να ρωτήσω πράγματα που αφορούν πιο πολύ τη μουσική και το πως την αντιμετωπίζει (μέσα απο το παίξιμό του) και όχι κόλπα για το πώς θα γίνω καλύτερος ή αν με μια φθηνή κιθάρα θα έχω καλό ήχο κτλ.

 

Δεν μειώνω αυτό που έκανες απλά λέω τη δική μου προσέγγιση πάνω στο θέμα. Το θεωρώ μεγάλη τύχη να βρίσκεται κανείς έστω και για λίγο δίπλα σε ανθρώπους που έχουν αφιερώσει τη ζωή τους για αυτό που αγαπάνε.

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία τα λέει ο...Δρόλαπας!!  ;D  

 

Ναί ρε φίλε ίδιος ο Δρόλαπας είναι....όποτε τον βλέπω αυτόν μου θυμίζει!!! Λές να είναι ο χαμένος αδελφός του απο άλλη μάνα πάντως;;;  ;D ;D ;D Αnyway...πολύ προσγειωμένος ο Govan στα λόγια και στην σκέψη.Το παίξιμο του όμως κάθε άλλο μου θυμίζει μαχητικό F-16 που κάνει απίστευτα χορευτικά στον ουρανό και εσύ κάθεσε και το χαζέβεις με ανοιχτό το στόμα!!!!  ;D  Τα σέβη μου για το βιντεάκι και πάλι μπράβο.

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ προσγειωμένος ο Govan στα λόγια και στην σκέψη

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα προσγείωσης. Η μουσική είναι ένας εσωτερικός τρόπος να αντιλαμβάνεται κάποιος τον εαυτό του και το περιβάλλον του, να τα επεξεργάζεται, και να εκφράζει με τον τρόπο του αυτό που "κλωτσάει" μέσα του να εκτεθεί. Δεν νομίζω ότι μπορεί να διαφέρει ο Govan που δείχνει ότι έχει βαθιά ασχοληθεί με αυτό. Είναι πραγματικά πολύ απλό. Εκεί έγκειται και το πλεονέκτημα του βίντεο αυτού.

Δυστυχώς όμως ελάχιστοι το αντιλαμβάνονται.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια μικρή διαφωνία με τις ερωτήσεις βέβαια, παραλίγο να τον ρωτήσεις για κουρδισμένα ξύλα και μπουτίκ πεταλάκια κόρους! ;D

Είναι ένας πολύ καλός μουσικός αν έμπαινα σε μια τέτοια διαδικασία ερωτήσεων θα προσπαθούσα να ρωτήσω πράγματα που αφορούν πιο πολύ τη μουσική και το πως την αντιμετωπίζει (μέσα απο το παίξιμό του) και όχι κόλπα για το πώς θα γίνω καλύτερος ή αν με μια φθηνή κιθάρα θα έχω καλό ήχο κτλ.

Eίχα τηλεφωνική επικοινωνία με τον Σταύρο 2 μέρες και αφού μου είχε πει τι σκεφτόταν να κάνει τον ρώτησα κι' εγώ κάτι που έχει σχέση μ' αυτό που ρωτάς. Λοιπόν τον ρώτησα αν έχει γράψει ποτέ ένα τραγούδι.

Την απάντηση φαντάζομαι τη μαντέυεις. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω άλλωστε ο καθένας απο τη δική του οπτική γωνία ψάχνει τις πληροφορίες που θέλει.

 

(Εδώ ρωτήσαμε τον waters για την κρίση στην Ελλάδα! :P)

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την απάντηση φαντάζομαι τη μαντέυεις. ;)

Οπως ολοι... 8) ;D

 

Το παίξιμο του όμως κάθε άλλο μου θυμίζει μαχητικό F-16 που κάνει απίστευτα χορευτικά στον ουρανό και εσύ κάθεσε και το χαζέβεις με ανοιχτό το στόμα!!!!  ;D  Τα σέβη μου για το βιντεάκι και πάλι μπράβο.

Thanks!

Αρπαζω την ευκαιρια για να πω οτι o Govan δεν ειναι μονο F-16...

Ισως αυτο κυριαρχει στα youtube βιντεος αλλα δεν μπορω να περιγραψω ακριβως το τι ειναι και το πως παιζει...blues..country...you name it..

Παρατηρησα οτι δεν παιζει ΠΟΤΕ το ιδιο πραγμα.

Ολοι εχουμε καποια patterns-φρασεις που επαναλαμβανουμε η τροποποιουμε αναλογα το κομματι,τις αναγκες μιας συνθεσης,ενος σολο.

Ο Γκοβαν εχει την ιδιαiτεροτητα να ''γενναει''μελωδιες τις οποιες μεταφερει instantly στην ταστιερα.Oπως και ο,τι ακουει..

 

Πληροφοριακα λοιπον να πω οτι τα σολος απο το Erotic cakes,ειναι αυτοσχεδιασμοι... :o

Aυτο που διαπιστωσα και θα μου μεινει αξεχαστο ειναι οτι εχει παει την ηλ. κιθαρα σε αλλο επιπεδο με την εννοια οτι χρησιμοποιει ολες τις ''γλωσσες'' διαμορφωνοντας μια καινουρια διαλεκτο.Ειναι θεμα γουστου αν σου αρεσει ή οχι αλλα ειναι κατι αλλο.

 

Σ ευχαριστω kguitar... ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου