Προς το περιεχόμενο

Hinder (SpyrosCh)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που λέτε, επ'ευκαιρίας του export προκειμένου να το στείλω σε ένα φίλο για κρουστά το ποστάρω και εδώ. Στην αρχή του υποτίθεται ότι θα γίνεται blend με το τέλος αυτού εδώ (http://www.noiz.gr/index.php?topic=188106.0) που και προηγείται αφηγηματικά.

 

Θα ακούσετε πάρα πολλά φάουλ εκτελεστικά και ηχοληπτικά καθότι δεν είναι στην τελική του μορφή, αλλά what the hell. Όπως και στα προηγούμενα, είναι νηστικό από dB οπότε παρακαλέισθε όπως φορέσετε τα ακουστικά σας και δυναμώσετε το volume αισθητά :).

 

Στο ποταπό φορμά των 256 kpbs (mp3) ήταν τεράστιο για επισύναψη, το παραθέτω στο soundcloud:

 

http://soundcloud.com/spyrosch/hinder_demo_256

 

Ευχαριστώ σας για το χρόνο και (κυρίως) για την υπομονή!

 

ΕDIT: και ναι, αυτό που ακούγεται στην αρχή είναι αλάτι Κάλλας. :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τρομερά φιλόδοξο μα δικαιολογημένα. Είναι πολύ πολύ καλό.

Ωραία και η αφηγηματική φόρμα και ομαλή η σύνδεση των θεμάτων.

Είναι σαν μια μικρή ροκ όπερα.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι στεναχωριεμαι οποτε ακουω τα κομματια σου,κριμα ρε παιδι μου χαμενος πας σ'αυτη τη χωρα..... :'( ,γιατι δεν την κανεις εξω?Εισαι απο τους ΕΛΑΧΙΣΤΟΤΑΤΟΥΣ Ελληνες δημιουργους που κατα την ταπεινη μου γνωμη ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ μια και εισαι και απο τους ΕΛΑΧΙΣΤΟΤΑΤΟΥΣ (τι ελαχιστοτατους δηλ. ο μοναδικος ισως) που κανεις κατι ORIGINAL (παντα για αγγλοφωνη μουσικη μιλαω).

 

Εχεις δοκιμασει να στειλεις τιποτα εξω?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6:20-6:40 Πανω που ελεγα να το κλεισω γιατι σε βαρεθηκα ;D μου πετας αυτο και με καθηλωνεις 8)

Μου αρεσε η ερμηνεια πολυ, περαν των αλλων. Εισαι σε πολυ καλο δρομο για τον τελικο στοχο της καφριλας!

 

Όπως και στα προηγούμενα, είναι νηστικό από dB οπότε ...

 

Ναι ρε... ΝΗΣΤΙΚΑ, ετσι!!! Μπορουμε να τα ταισουμε!!! Αμαν πια με τα λιμιτερακια.

 

ΕDIT: και ναι, αυτό που ακούγεται στην αρχή είναι αλάτι Κάλλας. :Ρ

 

Προσπαθω να σε φανταστω την ωρα της ηχογραφησης. Δεν πιστευω να το εχεις κρατησει απο παλια εεε??

Καθε φορα γραφουμε νεο, εεε?? ;)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριστούργημα.

Α! και κάτι άλλο, αυτό που σε κάνει να ξεχωρίζεις από τα λοιπά γκρουπ που κάνουν μεγάλα κομμάτια (να μην πω prog) είναι ότι έχεις ενδιαφέρον από την αρχή ως το τέλος.

Αμετανόητα δηλωμένος θαυμαστής σου.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Σπύρος όπως και κάθε μουσικός που δημιουργεί με βάση την παιδεία του ,τις γνώσεις και τα ερεθίσματα που έχει, θα βρεί την πόρτα και θα ακολουθήσει το μονοπάτι του.

Αρκεί να ασχοληθεί και με τις δημόσιες σχέσεις πέρα από το ταλέντο του.

 

Σπύρο εύγε φίλε....μπράβο...με ''πήγε'' σε  ύφος Reign of Kindo στο 1ο δίλεπτο

 

Δένεις μεταξύ τους διάφορα μελωδικά σχήματα και τα δουλεύεις σε υψηλά επίπεδα.

 

Όπερα δεν θα το χαρακτήριζα..αλλά σίγουρα χτίζεις μια ουτοπική εικόνα/σκηνή/ταινία στον ακροατή.

 

Εύγε! Εύγε!

 

 

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σπύρο, το κομμάτι είναι φανταστικό, όπως όλα τα άλλα. Άντε να δούμε πότε θα ολοκληροθούν (γιατί αποσπασματικά δε γίνεται δουλειά... αν και μάλλον ξέρω παραπάνω απ'τους υπόλοιπους...).

 

Παιδιά πρέπει να ακούσει κανείς όλο το δίσκο για να καταλάβει τι γίνεται, πως συνδέεται, κλπ...

 

Πώς είναι δυνατόν ένα τέτοιο θρεντ, με μία τέτοια φανταστική μουσική να βγάζει τόση αρνητικότητα από έναν άνθρωπο... ποτέ δε θα το καταλάβω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς είναι δυνατόν ένα τέτοιο θρεντ, με μία τέτοια φανταστική μουσική να βγάζει τόση αρνητικότητα από έναν άνθρωπο... ποτέ δε θα το καταλάβω...

 

για εμενα το λες αυτο? ???

 

γιατι αν το λες μονο αρνητικα δεν ειναι αυτα που γραφω....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

για εμενα το λες αυτο? ???

 

γιατι αν το λες μονο αρνητικα δεν ειναι αυτα που γραφω....

Ναι για εσένα το λέω, αλλά θα το πάω σε ΠΜ. Λάθος μου που το πήγα δημόσια επιτόπου... Σορρυ για το derail του θρεντ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικο!Αν αυτο ειναι ενα κομματι απο καποιο κονσεπτ η κατι τετοιο και ακουγοντας

και τα 1-2 προηγουμενα δειγματα που χες βαλει νομιζω οτι το αλμπουμ θα ναι φοβερο.

Και σ ολα τα κομματια σου περαν των υπολοιπων παντα υπαρχουν και πολυ ωραιες κιθαρες.

Για επισπευσε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου