Προς το περιεχόμενο

Hinder (SpyrosCh)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η φαντασία σου είναι αστείρευτη, και η συνθετική και ενορχηστρωτική σου ικανότητα μοναδική. :o

Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο το αλάτι στην αρχή, αλλά το φαγητό που μαγείρεψες είναι πεντανόστιμο! ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Λοιπόν Σπύρο, τα διθυραμβικά μου σχόλια για τη δουλειά σου πρέπει κάπως να τα εμπλουτίσω για να μην επαναλαμβάνομαι. Αυτή τη φορά λοιπόν θα ασχοληθώ με την έννοια "μεγάλη γκάμα": μεγάλη γκάμα στα ακούσματα, μεγάλη γκάμα στην οργανοπαιξία, μεγάλη γκάμα εκφραστικότητας, μεγάλη γκάμα στο τραγούδι, μεγάλη γκάμα στα μουσικά ύφη, γενικώς πάλι... γκαμάει! Αξιοζήλευτες οι παραπάνω ιδιότητες για κάθε τραγούδι/τραγουδοποιό.

 

Υ.Γ.: Όσο το ακούω, τόσο μου λέει πράγματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό Σπύρο!

Γενικά σε αυτά που έχω ακούσει από σένα βρίσκω πολύ ενδιαφέροντα τον λυρισμό που έχουν και τον τρόπο που τον διαχειρίζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

bravo spyros!!!

Αναγνωρίσιμο και προσωπικό χωρίς να είναι τετριμμένο ή αυτο-αντιγραφή.

"Great" (που λέμε και στα αρβανίτικα). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εμάς που έχουμε firewall σε αυτά τα site, θα περιμένεις το απόγευμα για το review...  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδιαφέρον είναι ότι ενώ μεμονομένα δεν βρήκα τίποτα να είναι εξαιρετικό (εκτός ίσως από τα γυναικεία φωνητικά ) όταν τα ακούς όλα μαζί φτιάχνουν κάτι πραγματικά αυθεντικό και ενδιαφέρον.

 

Στα δικά μου αυτιά, αντιλαμβάνομαι αισθητική κοντά σε Pain Of Salvation των τελευταίων ετών και Opeth (στα μελωδικά τους μέρη).

 

Πραγματικά έχεις συνθετικές δυνατότητες και μπράβο σου... :) :)

 

+1

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο, μας έχεις καταμπριζώσει μ αυτό το δίσκο! Αργεί;

 

Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο το αλάτι στην αρχή, αλλά το φαγητό που μαγείρεψες είναι πεντανόστιμο! ;)

+1

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα μουσικό φόρουμ όπως αυτό συζητάμε πολύ για μουσικό εξοπλισμό κάθε είδους, μένοντας πάμπολλες φορές μόνο στο μπλα μπλα χωρίς να δημιουργούμε... Με χαροποιεί πολύ που με τέτοιες αφορμές όπως αυτή του συνονόματου τον βλέπω να χρησιμοποιείται με τόσο ωραίο και εθιστικό τρόπο. Εύγε και πάλι!

 

(Για όσους συνφορουμίτες μόλις συντονίστηκαν στο στυλ του Σπύρου, να υπενθυμίσουμε πως έχει ήδη ένα πολύ όμορφο άλμπουμ στο ενεργητικό του: http://www.noiz.gr/index.php?topic=176898.0)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου