Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη Κώστα Κακανιάρη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Έπεσα επάνω σε αυτό: Σε μια συνέντευξη ενός ανθρώπου που αρκετοί από το Noiz γνωρίζουν καλά. Ο Κώστας Κακανιάρης, έχει βάψει χιλιάδες όργανα- ορισμένοι έχουμε ιδίαν πείρα- στα τόσα χρόνια που ασχολείται και νομίζω ότι είναι κοινή πεποίθηση ότι γνωρίζει πολύ καλά το αντικείμενο του.

 

Μάλιστα στην συνέντευξη είδα ότι έχει βάλει το χεράκι του ο Επικούρης (περαστικά Μήτσο), καθώς η μετάφραση της στα αγγλικά έχει το όνομα του.

 

Ο Κώστας λέει πολλά και ενδιαφέροντα τόσο για την τέχνη του, όσο και για τις κατασκευές/επισκευές μουσικών οργάνων- ο ίδιος φτιάχνει ποιοτικότατες ακουστικές κιθάρες.

Παρακαλώ τον κ. Μάραθον, να δώσει ιδιαίτερη βάση στο σημείο που γίνεται αναφορά στα... Ξύλα  ;D

 

http://rhythmichorizons.blogspot.com/2011/12/blog-post.html 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ τον κ. Μάραθον, να δώσει ιδιαίτερη βάση στο σημείο που γίνεται αναφορά στα... Ξύλα  ;D

Παρακαλώ τον κ. Terry RoscoeBeck5 να ξαναδιαβάσει τη συνέντευξη για να δεί ότι ο Μιστερ Κακανιάρης μιλάει για ακουστικά όργανα ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ τον κ. Terry RoscoeBeck5 να ξαναδιαβάσει τη συνέντευξη για να δεί ότι ο Μιστερ Κακανιάρης μιλάει για ακουστικά όργανα ;)

 

Όντως,στα ακουστικά όργανα είναι το "Α και το Ω",στις ηλεκτρικές είναι το Α και το...Χ! ;)  ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως,στα ακουστικά όργανα είναι το "Α και το Ω",στις ηλεκτρικές είναι το Α και το...Χ! ;)  ;D

Σίγουρα...ειδικά εαν παίζεις ένα ηλεκτρικό όργανο unplugged ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παρακαλώ τον κ. Terry RoscoeBeck5 να ξαναδιαβάσει τη συνέντευξη για να δεί ότι ο Μιστερ Κακανιάρης μιλάει για ακουστικά όργανα ;)

 

Φίλος, στο 5 μιλάει για τα Ξύλα... γενικά  ;D

 

ΥΓ: Και πουθενά για... υλικά ανακύκλωσης (μέταλλο- πλαστικό)  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πουθενά για... υλικά ανακύκλωσης (μέταλλο- πλαστικό)  ;D ;D ;D

Δώσε μου λίγο καιρό (κανα 2 χρόνια) και θα τον στρώσω!!!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δώσε μου λίγο καιρό (κανα 2 χρόνια) και θα τον στρώσω!!!! ;D ;D

 

«Αρχικά σας ανέφερα τη σχέση άνθρωπος-ξύλο-όργανο-ήχος. Το ξύλο, δεύτερο στη σειρά της αλυσίδας, αποτελεί βασικό συστατικό για να υπάρξουν τα επόμενα δυο...», λέει ο Κώστας.

 

Το φαντάζεσαι, «Αρχικά σας ανέφερα τη σχέση άνθρωπος-πλαστικό/μέταλλο-όργανο-ήχος. Το πλαστικό/μέταλλο, δεύτερο στη σειρά της αλυσίδας, αποτελεί βασικό συστατικό για να υπάρξουν τα επόμενα δυο...»  ::)

 

Φωτιά θα πέσει να μας κάψει βρε  ;D

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Mαρία είναι εξαιρετική φίλη και γενικά ένας άνθρωπος με ιδιαίτερες ευαισθησίες.

Η συνέντευξη φιλοξενείται και εδώ:

http://n-tomaras.blogspot.com/2011/12/blog-post_04.html

Επίσης, ο καλός φίλος Αλέξανδρος Γερασίμου θα φιλοξενήσει τον Κώστα στα περιοδικά ECHOMOVE και URBAN STYLE MAGAZINE.

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φαντάζεσαι, «Αρχικά σας ανέφερα τη σχέση άνθρωπος-πλαστικό/μέταλλο-όργανο-ήχος. Το πλαστικό/μέταλλο, δεύτερο στη σειρά της αλυσίδας, αποτελεί βασικό συστατικό για να υπάρξουν τα επόμενα δυο...»  ::)

Έχε χάρη που δεν έχω άλλο midi μαγνήτη...γιατί κάποια στιγμή σκέφτηκα να φέρω τη πλαστικιά το Σάββατο...λυπήθηκα το κουβάλημα και τις customshop ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσα επάνω σε αυτό: Σε μια συνέντευξη ενός ανθρώπου που αρκετοί από το Noiz γνωρίζουν καλά. Ο Κώστας Κακανιάρης, έχει βάψει χιλιάδες όργανα- ορισμένοι έχουμε ιδίαν πείρα- στα τόσα χρόνια που ασχολείται και νομίζω ότι είναι κοινή πεποίθηση ότι γνωρίζει πολύ καλά το αντικείμενο του.

 

Μάλιστα στην συνέντευξη είδα ότι έχει βάλει το χεράκι του ο Επικούρης (περαστικά Μήτσο), καθώς η μετάφραση της στα αγγλικά έχει το όνομα του.

 

Ο Κώστας λέει πολλά και ενδιαφέροντα τόσο για την τέχνη του, όσο και για τις κατασκευές/επισκευές μουσικών οργάνων- ο ίδιος φτιάχνει ποιοτικότατες ακουστικές κιθάρες.

Παρακαλώ τον κ. Μάραθον, να δώσει ιδιαίτερη βάση στο σημείο που γίνεται αναφορά στα... Ξύλα  ;D

 

http://rhythmichorizons.blogspot.com/2011/12/blog-post.html 

 

Υπαρχει καπου ενα βιντεακι(δεν θυμαμαι που δυστυχως) που ενας τυπος της..prs..εχει ενα..μαδερι(στην κυριολεξια ομως) απο brazilian rosewood και το χτυπαγε...και προσπαθουσε να δειξει  ποσο καλα...resonates ;D :o ;D.Τι να πεις μετα απο αυτο....εγω παντως θα προτιμουσα να εχω τον Paul Reed smith να μου φτιαξει μια κιθαρα ακομα και απο ...πλαστικο...παρα εναν μετριο κατασκευαστη...μια κιθαρα απο τα καλυτερα και ακριβοτερα ξυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου