Προς το περιεχόμενο

Επιτελους αυθεντικό software... προτασεις για VSTi;


stratigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι, καλα λες.

 

Και σαξοφωνο βρισκεις?

Οτι βρισκεις βρισκεις...απλα εγω ακομα παιζω με τα σαξοφωνα του sampletank που εχω......δεν εχω ψαξει σοβαρα για κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Μεχρι τις 7 Ιουλιου η native instruments εχει καποια vst σε μιση τιμη και μεσα σε αυτες τις προσφορες ειναι και το piano που εχει βγαλει με την alicia keys που απο 99 ευρω το δινει 49,50 και μιας και εψαχνα καιρο πιανο και το ειχα ακουσει και αυτο και μαρεσε και για την τιμη του ηταν μια χαρα θα το τσιμπησω τωρα που ειναι και αρκετα φθηνο.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Garritan Personal Orchestra 4 full:

http://www.garritan.com/index.php?option=com_content&view=article&id=154&Itemid=141

Στα 150 δολλάρια (όχι ευρώ) για download. Περιλαμβάνει όλα τα βασικά όργανα ορχήστρας συν ένα αξιοπρεπέστατο πιάνο. Έχω την προηγούμενη έκδοσή της (τη GPO) και είναι πάρα πολύ εύχρηστη, με διάφορα articulations, γενικά φτιάχνεις ένα ντέμο σε ελάχιστο χρόνο, και με πολύ αξιοπρεπή ήχο. Φυσικά δε συγκρίνεται με τις ορχήστρες των 1000 ευρώ, αλλά αυτές νομίζω απευθύνονται σε επαγγελματίες συνθέτες soundtrack.

 

Για σαξόφωνο, δεν έχω βρει κάτι πολύ αυθεντικό, δηλαδή που θα ξεγελάσει ένα σαξοφωνίστα. Το καλύτερο πάντως που έχω βρεί είναι το Saxlab 2 της Linplug στα 79 ευρώ

http://www.linplug.com/saxlab.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης πάρε υπόψη σου ότι τα sampler-rompler όπως το Kontakt (ή το Halion της Steinberg ή το Sampletank της ΙΚ Multimedia) περιλαμβάνουν και πλήρεις ορχήστρες και πολλά άλλα όργανα ροκ, έθνικ κλπ, ενώ εχεις τη δυνατότητα αργότερα να τα επεκτείνεις αγοράζοντας μεμονωμένες- εξειδικευμένες βιβλιοθήκες.

Βέβαια σήμερα ο κυρίαρχος στον τομέα αυτό είναι το Kontakt.

 

Εξυπακούεται ότι ένα πρόγραμμα που προσπαθεί να καλύψει τα πάντα τελικά δεν είναι άριστο σε τίποτα. Τελικά όμως εσύ μόνο μπορείς να καθορίσεις τι είναι καλό για σένα και πόσα θέλεις να διαθέσεις (vale for money).

 

Άκου ντέμο για να αποφασίσεις, αλλά το κυριότερο, μάθε να προγραμματίζεις σκεφτόμενος όπως οι μουσικοί που παίζουν τα αντίστοιχα όργανα. Τότε αυτά που γράφεις θα ακούγονται αυθεντικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα για το χρονο σου. Πριν αρχιζω να παιρνω αυθεντικα τα προγραμματα που δουλευω, τα ειχα ολα (μα ολα) σπασμενα. Ολα τα πιανα, ολες τις ορχηστρες κλπ. Η garritan δεν με τρελανε ποτε αλλα η τιμη της ειναι μια χαρα. Η symphobia με ειχε τρελανει αλλα κανει και 1000$. Η east west gold δεν με συγκινησε, η miroslav μου αρεσε και ειχε κατι τελεια (κατ'εμε φυσικα με αυτο που θελω να κανω) staccato strings. Για ορχηστρα γενικα δεν ψαχνω αλλα για πιανο, διοτι βιολια κλπ εχει και το dimension pro που εχω και βγηκαν και κατι expansion δωρεαν απο τη sonar και εχει και απο την garritan μεσα. Οποτε για πιανο παω μονο και απο θεμα τιμης - ποιοτητας θα παρω της Alicia keys.

 

Σε αυτο που θα ηθελα καποια βοηθεια ειναι το εξης:

 

Αν εγω παρω το πιανο αυτο που λεει πως κανει 49,50 τοσο θα κοστισει συνολικα για να ερθει σπιτι μου ή θα υπαρξει και καποιος εξτρα φορος?

 

Μπορειτε να καταλαβετε κατι απο δω? (http://www.native-instruments.com/en/company/other-pages/terms-and-conditions/)

 

Στο checkout μου λεει και αυτο:

 

Additional duties, taxes and brokerage fees may apply depending on country of residence. Native Instruments is not responsible for any additional duties, taxes & brokerage fees; see Terms & Conditions for details.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα στην παραθεση που πηγα να κανω φαινεται τι γραφεις (το λινκ με την εικονα με τα κοκκινα πλαισια κλπ). Γιατι δεν φαινεται και κανονικα?

 

Η απαντηση σου ειναι λοιπον οτι δεν δινω κατι παραπανω?

 

Βαζω εγω το λινκ σου (http://postimage.org/image/uzvoljilh/)

 

Eδω και 2 βιντεακια απο το vst. Πως σας ακουγεται?

 

 

 

Και εδω ενα για συγκριση με το ivory.

 

 

Γιατι εμενα μου ακουγεται καλυτερα της alicia το πιανο? (Μηπως γιατι δεν εχω τα λεφτα για το αλλο?!?!!?  ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα στην παραθεση που πηγα να κανω φαινεται τι γραφεις (το λινκ με την εικονα με τα κοκκινα πλαισια κλπ). Γιατι δεν φαινεται και κανονικα?

Τι δεν βλεπεις στην φωτο που εχω? Μια χαρα φαινεται σε μενα...

Τελος παντων, αντε αγορασε το γιατι η προσφορα της μειωμενης τιμης ληγει στις 7 Ιουλιου.

Εξοδα αποστολης δεν εχει, εκτος κι αν εσυ διαλεξεις σαν τροπο αποστολης το "UPS Standard" ή το "DHL Express".

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι δεν την βλεπω (γενικα τη φωτο)..και με chrome και με mozilla το ιδιο μου κανει.

 

Ναι, ξερω ληγει 7 Ιουλιου. Το ειδα οτι τα μεταφορικα ειναι free (και τα free θα επιλεξω) απλα λεω μην παρει καμια αυξηση (φορο κλπ?  ???) οταν ερθει στην Ελλαδα επειδη διαβασα αυτο:

 

Additional duties, taxes and brokerage fees may apply depending on country of residence. Native Instruments is not responsible for any additional duties, taxes & brokerage fees; see Terms & Conditions for details.

 

Απο google μεταφραση:

 

Πρόσθετοι δασμοί, φόροι και τέλη χρηματιστηριακές μπορούν να εφαρμόσουν ανάλογα με τη χώρα διαμονής. Native Instruments δεν φέρει καμία ευθύνη για τους φόρους οι ενδεχόμενες πρόσθετες υποχρεώσεις, και μεσιτικές αμοιβές? Δείτε τους Όρους και Προϋποθέσεις για λεπτομέρειες.

 

Kαι εδω απο τα terms:

 

3 Prices / Terms of Payment

 

    If the other contracting party is a company rather than a private end user, we quote our prices as net prices, i.e., without value added tax. Value added tax at the applicable rate will be shown separately in the invoice. Our prices apply only to the given individual order ex works and exclusive of packaging, transport and cost of door delivery. These costs are charged separately.

 

    If orders are placed from abroad and the merchandise is to be delivered there, our prices apply exclusive of turnover tax.

 

    Should our costs increase after the order has been placed and the contract been finalised due to changes of negotiated standard wage rates and/or of prices charged by our suppliers, we shall be entitled to change the agreed price by the same amount. If requested to do so, we will furnish relevant proof to the other contracting party.

 

    Payments shall be due without any deductions immediately on invoicing. They will always be set off against the oldest outstanding invoice. The deduction of cash discounts shall require a separate written agreement.

    In the event that the other contracting party is in default of its payment obligation or a part thereof, it shall, notwithstanding any additional rights on our part, pay interest on the amounts due for payment at a level of 5% p.a. above the base interest rate of the European Central Bank pursuant to § 247 BGB (German Civil Code).

 

    The other contracting party shall not be entitled to setoff, except if its counterclaims are established by a court of law, are undisputed or accepted by us. The other contracting party shall have no right of retention on account of disputed counterclaims.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου