Προς το περιεχόμενο

Επιτελους αυθεντικό software... προτασεις για VSTi;


stratigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι, τι να σου πω...δεν καταλαβαινω.

 

Παντως και στη Νative instruments με 19% απο μονο του ειχε.

 

Θα παω να κανω και καποια παραγγελια (εικονικα δεν θα την ολοκληρωσω) στην image line μεσα στη μερα και θα ανεβασω screenshots για να δουμε τι λεει για τον φορο οταν παω να τον συμπληρωσω με 23.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εκανα μια διαδικασια παραγγελιας και τραβηξα εικονες. Αν οι εικονες σας ειναι καπως μικρες, πατατε μια φορα πανω τους και τις φορτωνει πιο μεγαλες.

 

Με το που με παει στα στοιχεια με τον φορο, το vat ειναι κενο και εχει ενα ερωτηματικο διπλα που αν το πατησεις λεει αυτο που φαινεται παρακατω στη φωτο:

 

http://imageshack.us/f/262/24888085.jpg/

 

Yστερα βαζω 23% και λεει το εξης:

 

http://imageshack.us/f/576/46026514.jpg/

Και τελος το αφηνω κενο το vat και με παει να πληρωσω απο μονο του με 19% και εκει που λεει σε παρενθεση Why vat, αφησα το mouse πανω και λεει τα εξης:

 

http://imageshack.us/f/52/57998523.jpg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, μηπως αντιμετωπισω κανα προβλημα με το πιανο της Alicia Keys, απο την αποψη οτι θα το δουλεψω με το kontakt 5 player και δεν εχω το kontakt 5?

 

Βρηκα και αυτο:

 

http://www.native-instruments.com/en/products/producer/powered-by-kontakt/alicias-keys/kontakt-player-faqs/

 

Κατι διαβαζω για demo σε ξενα φορουμς για διαφορα οργανα που τρεχουν μεσω kontakt player και εχω μπερδευτει. Αν ειναι να εχω καποιο θεμα (πχ να πρεπει να ανοιγοκλεινω το kontakt player καθε 3 και λιγο κλπ) μηπως να παρω και το kontakt 5 που ειναι σε προσφορα και εχει και μεγαλη βιβλιοθηκη 47gb και βιολια μεσα απο την vienna orchestra και να τελειωνω και απο το θεμα με τους ορχηστρικους ηχους. Βεβαια θα πιεστω λιγο να τα δωσω τα λεφτα τωρα..

 

Εγω απο το πιανο αυτο δεν με ενδιαφερουν να εχω τα effect του kontakt κλπ (που δεν τα εχει το kontakt player) αλλα θελω να εχω cutoff, sustain, automation κλπ.

 

Εδω και η διαφορα των 2:

 

http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/kontakt-5-player/?page=2493

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα και αυτο καπου στο internet:

 

 

''The player only works with "powered by kontakt" libraries.

 

which is different than Kontakt format libraries.

 

powered by kontakt libraries come with kontakt player, kontakt format libraries do not

 

you can use both kontakt format and powered by kontakt libraries in the full version of kontakt

 

but you can only use powered by kontakt libraries in the player

 

basically the player is just that, it's a player, not the full version, so the sounds have to be made specifically to work with the kontakt player, I think there is some special encoding or something.

 

not all 3rd parties create their products for this format, many simple make them in the full version of Kontakt and don't license the Kontakt player.

 

so be careful, if it says "powered by Kontakt" and it comes with an earlier version of Kontakt player, you'll be fine

 

if it just says Kontakt format, most likely it needs the full version.''

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ρωτας τωρα, κατοπιν εορτης? Αφου το αγορασες, οποτε περιμενε να το τσεκαρεις μονος σου οταν θα σου ερθει.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα λες. Βασικα τα ψαχνω πολυ αλλα αυτο μου διεφυγε (αν και επειδη ελεγε τρεχει με kontakt player και kontakt 5 το πηρα), αλλα απο θεμα που ανοιξα στο kvr μου ειπαν οτι τρεχει κανονικα και με το player, μιας και ειναι ''powered by kontakt'' το πιανο αυτο.

 

Και επισης ρωτησα σε περιπτωση που ειχα κανει καποιο λαθος και ηθελε το kontakt 5 το κανονικο, να το επαιρνα τωρα (μεχρι 7 Ιουλιου που ειναι η προσφορα με το -50%) μιας και δεν μου εχει ερθει ακομα το προγραμμα ωστε να το δω αν ειναι οκ με το player και τοτε που θα μου ερθει θα εχει τελειωσει η προσφορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις αγορασα και το session strings pro της Native Instruments που το ειχαν βαλει σε προσφορα στα 149 απο 300 ευρω και ειχα και ενα κουπονι -25 ευρω και το τσιμπησα στα 124. Τωρα πια, τελος, δεν παιρνω κατι αλλο, εχω κλεισει απο τα οργανα που θελω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις αγορασα και το session strings pro της Native Instruments που το ειχαν βαλει σε προσφορα στα 149 απο 300 ευρω και ειχα και ενα κουπονι -25 ευρω και το τσιμπησα στα 124. Τωρα πια, τελος, δεν παιρνω κατι αλλο, εχω κλεισει απο τα οργανα που θελω. :)

 

ωραιος ο φιλος

καλοπαιχτα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι καλα. Ελπιζω και εγω να τα ευχαριστηθω. Μου φυγαν βεβαια αρκετα λεφτα συνολικα για το πιανο, τα βιολια και το harmor (και ας ηταν ολα σε προσφορα), αλλα εγινε μια και καλη και τελος. Πιστευω οτι απο δω και περα ειμαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου