Προς το περιεχόμενο

Φθηνός, μικρός και ικανοποιητικός amp?


Graico

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχεις παίξει και έχεις σχηματίσει αυτή τη γνώμη; Για πόση ώρα αν επιτρέπεται;

 

Το πήρε πρόσφατα ένα φιλαράκι μου και το δοκίμασα σπίτι του για πολύ ώρα. Συγνώμη πού έχω δικιά μου γνώμη και που δεν είπα τα λόγια που ήθελες να ακούσεις και στο προσέβαλα ε... ::) Που στην ουσία δεν είπα ότι δε μου άρεσε, απλά σύμφωνα με αυτό που είπε ο φίλος, για το feeling της λάμπας, είπα πως αν δεν του έκανε το Guitar Rig, που σίγουρα μεν δεν είναι από τα top στην κατηγορία του, τότε έχω την αίσθηση πως ούτε το zoom g3 θα του κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε Reborn έχεις δίκιο αλλά έχουμε καταντήσει να φοβόμαστε να πούμε τη γνώμη μας για να μη θίξουμε κάποιον και τα μηχανήματα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Reborn έχεις δίκιο αλλά έχουμε καταντήσει να φοβόμαστε να πούμε τη γνώμη μας για να μη θίξουμε κάποιον και τα μηχανήματα του.

Δεν πρέπει να σου περνάει από το μυαλό κάτι τέτοιο πάντως για τέτοια λεπτά ζητήματα ...!Αν είναι να τσακωθούμε για έναν ενισχυτή ή πετάλι 200 ευρώ και ένα λογισμικό υπολογιστή  τι να πω  :P :P πάρτο πιο χαβαλετζίδικα! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Metalmike, η ερώτησή μου ήταν ειλικρινέστατη. Οι περισσότεροι κρίνουν με τα μάτια. Ήθελα να βεβαιωθώ ότι δεν ισχύει στην περίπτωσή σου.

 

Μπορείς να διαφωνείς όσο θέλεις με τη γνώμη μου, όπως και εγώ με τη δική σου. Αν νομίζεις ότι έχεις να φοβάσαι κάτι, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Ο φόβος είναι κακός σύμβουλος, πάντως.

 

Πίστεψέ με, δεν με ενδιαφέρει καθόλου μα ΚΑΘΟΛΟΥ αν έχεις κακή γνώμη για εξοπλισμό που διαθέτω ΕΓΩ. Μου αρκεί να τον χαίρομαι και να τον χρησιμοποιώ. Από κει και πέρα, η γνώμη του καθενός έχει μια δεδομένη βαρύτητα στο forum και "εκεί έξω". Και καλό είναι ο καθένας να κρίνει τι του κάνει προσωπικά και πέρα από γνώμες άλλων.

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και off topic, θα μπορούσες να αναφέρεις αυτήν την τετράδα?

 

IMHO, and YYMV and in no particular order:

 

1) Scuffham S-Gear

2) Amplitube

3) Revalver

4) Waves GTR

 

Με γνώμονα το πόσο "καλό ήχο" έχουν, το πως αντιδρούν δυναμικά, τη δυνατότητα (έξυπνου) tweaking κλπ. Δεν κρίνω σε καμμία περίπτωση αν έχουν 200 εξομοιώσεις ενισχυτών ή 4000 εφφέ. Ουκ εν το πολλώ...  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

1) Scuffham S-Gear

2) Amplitube

3) Revalver

4) Waves GTR

 

Το Scuffham S-Gear δεν το ξέρω, με βάζεις  φωτιές ρε Bill  ;D (Όχι αλλά έξοδα!  ;D ;D) , αλλά το Amplitube είναι ΘΕΪΚΟ! . Κάθε μέρα που ξυπνάω, ευχαριστώ τον Θεο γι΄αυτό!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Scuffham S-Gear δεν το ξέρω, με βάζεις  φωτιές ρε Bill  ;D (Όχι αλλά έξοδα!  ;D ;D) , αλλά το Amplitube είναι ΘΕΪΚΟ! . Κάθε μέρα που ξυπνάω, ευχαριστώ τον Θεο γι΄αυτό!!! :D

 

Έχεις pm δικηγόρε.  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Metalmike, η ερώτησή μου ήταν ειλικρινέστατη. Οι περισσότεροι κρίνουν με τα μάτια. Ήθελα να βεβαιωθώ ότι δεν ισχύει στην περίπτωσή σου.

 

Μπορείς να διαφωνείς όσο θέλεις με τη γνώμη μου, όπως και εγώ με τη δική σου. Αν νομίζεις ότι έχεις να φοβάσαι κάτι, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Ο φόβος είναι κακός σύμβουλος, πάντως.

 

Πίστεψέ με, δεν με ενδιαφέρει καθόλου μα ΚΑΘΟΛΟΥ αν έχεις κακή γνώμη για εξοπλισμό που διαθέτω ΕΓΩ. Μου αρκεί να τον χαίρομαι και να τον χρησιμοποιώ. Από κει και πέρα, η γνώμη του καθενός έχει μια δεδομένη βαρύτητα στο forum και "εκεί έξω". Και καλό είναι ο καθένας να κρίνει τι του κάνει προσωπικά και πέρα από γνώμες άλλων.

 

Εντάξει, δε μπορείς να το ξέρεις για 'μένα προσωπικά αλλά ποτέ δεν θα έλεγα μια άποψη για κάτι κρίνοντας με τα μάτια ή έχοντας απλά μια αίσθηση και όταν καμιά φορά είναι να το κάνω θα το επισημάνω ώστε να το γνωρίζουν και οι υπόλοιποι ώστε να δώσουν την ανάλογη βαρύτητα.

 

Aύτο με το φόβο το είπα σχηματικά, δεν είναι ότι φοβάμαι αλλά πιστεύω πως κατάλαβες πως το είπα και τι εννοώ.

 

Εγώ έκρινα απολύτως προσωπικά και πάντα αυτό κάνω. Η ερώτηση σου ήταν ειλικρινέστατη αλλά παραδέξου πως "τσιμπήθηκες" λίγο που είπα ότι είπα για το zoom g3 γιατί αν αναφερόμουν σε κάποιο άλλο πιστεύω πως δεν θα ασχολιόσουν καν και δεν θα έκανες την ερώτηση που μου έκανες. Γι'αυτό κι εγώ, δικαιολογημένα πιστεύω, είπα ότι είπα στη συνέχεια.

 

IMHO, and YYMV and in no particular order:

 

1) Scuffham S-Gear

2) Amplitube

3) Revalver

4) Waves GTR

 

Να προσθέσω άλλο ένα (δεν ξέρω αν συμφωνείς TGL): Overloud TH2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMHO, and YYMV and in no particular order:

 

1) Scuffham S-Gear

2) Amplitube

3) Revalver

4) Waves GTR

 

Με γνώμονα το πόσο "καλό ήχο" έχουν, το πως αντιδρούν δυναμικά, τη δυνατότητα (έξυπνου) tweaking κλπ. Δεν κρίνω σε καμμία περίπτωση αν έχουν 200 εξομοιώσεις ενισχυτών ή 4000 εφφέ. Ουκ εν το πολλώ...  ;)

 

αν και αυτο σηκωνει ανεξαρτητο thread που ελπιζω να γινει καποια στιγμη

θα βαλω με τη σειρα μου το top4

1)Lepou plugins

2)GR5

3)S-gear & Revalver

 

παντα με redwirez Impulses...

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου