Προς το περιεχόμενο

Φθηνός, μικρός και ικανοποιητικός amp?


Graico

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έκρινα απολύτως προσωπικά και πάντα αυτό κάνω. Η ερώτηση σου ήταν ειλικρινέστατη αλλά παραδέξου πως "τσιμπήθηκες" λίγο που είπα ότι είπα για το zoom g3 γιατί αν αναφερόμουν σε κάποιο άλλο πιστεύω πως δεν θα ασχολιόσουν καν και δεν θα έκανες την ερώτηση που μου έκανες. Γι'αυτό κι εγώ, δικαιολογημένα πιστεύω, είπα ότι είπα στη συνέχεια.

 

Όχι δεν τσιμπήθηκα καθόλου και θα σου εξηγήσω γιατί.

 

Επειδή δεν είσαι καινούργιος στο φόρουμ, ξέρεις καλά ότι έχει περάσει, και περνάει, από τα χέρια μου αρκετό gear, είτε αγορασμένο, είτε για δοκιμές.

 

Κάποια απ'αυτά είναι "keepers" κάποια είναι απλά καλά, αλλά κάποια στιγμή ξεπερνιούνται (για μένα). Να παραδεχτώ ότι βαριέμαι και εύκολα... με ελάχιστα κομμάτια εξοπλισμού έχω "δεθεί" τόσο ώστε να λέω ότι δεν μπορώ να τα αποχωριστώ. Case in point, αυτή τη στιγμή έχω σε αγγελία έναν πολύ αγαπημένο ενισχυτή και μια πολύ αγαπημένη κιθάρα.

 

Επίσης πάρα πολλές φορές έχω έρθει σε "αντιπαράθεση" σχετικά με το "τέλειο" gear που προτείνει (ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ) κάποιος... και αυτόν τον κάποιο πρέπει να τον αναζητήσεις αλλού και όχι στα post του Genius Loci.  ;)

 

Επομένως πιστεύω ότι δεν έχω κολλήματα (έχω βέβαια αγάπες, αλλά όχι οπαδικού τύπου). Όμως, η άλλη παράμετρος είναι ότι, αν κάτι το θεωρώ ΠΟΛΥ καλό (ειδικά για τα λεφτά του), δεν μπορώ παρά να το προτείνω. Και νομίζω αρκετά αντικεμενικά. Το G3 ας πούμε, έχει γίνει talk of the town σε διάφορα ξένα fora και αυτό δεν είναι τυχαίο. Είναι "συνολικά" πολύ καλό, πιθανώς "υπερβολικά" καλό για τα λεφτά του, και όλοι περιμένουν ποια θα είναι η επόμενη κίνηση της (ανανεωμένης) Zoom (G6? G9?).

 

Που πάει το "συνολικά": Χωρίς να αποτελεί το παράδειγμα μομφή για σένα, και τα μουσικά είδη που ασχολείσαι, ας πούμε ένας αμιγώς metal παίκτης μπορεί να βρει το S-Gear "λίγο" γι'αυτά που απαιτεί. Όσοι είναι οι metalheads όμως άλλοι τόσοι είναι και οι blues maniacs... και ένας τέτοιος θα το βρει αριστουργηματικό.

 

Να προσθέσω άλλο ένα (δεν ξέρω αν συμφωνείς TGL): Overloud TH2

 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει δείγματα και μου φάνηκαν πολύ "ψωμωμένα" και δυναμικά. Πιστεύω, επίσης, καλύτερο από το GR. Το οποίο είχα σε 3 συνεχόμενες versions και πάντα "κάτι" έλειπε.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προς OP:

τι θα έλεγες να ψάξεις και τους jet city; είναι σχεδιασμένες από τον soldano, από ότι έχω διαβάσει σε διάφορα φόρουμ έχουν εξαιρετικές κριτικές, και είναι αυτή την στιγμή και πάμφθηνα για αυτό που είναι.

 

Για τον ήχο που λες ότι ψάχνεις φαντάζομαι ότι κάτι τέτοιο θα σε καλύπτει απόλυτα.

με 195 ευρώ παίρνεις κεφάλι 20 βατ, με 300 combo 1*12.

 

το combo είναι παραπάνω λεφτά από αυτά που λες, αλλά ίσως αξίζει τον κόπο και να μην σου λείψει καθόλου ο παλιός σου ενισχυτής. Ζήτω η Κίνα!

δες τις τιμές του thomann:

http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_20h.htm

http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_112rc.htm

 

καλές αγορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου