Προς το περιεχόμενο

Ποιά κιθάρα για metal μεχρι 650 Γιουρια;


karman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λυπαμαι αλλα θα κολλησω στα 80... ;)ειδικα αν ειναι να αγορασω κατι αλλο κ θα μου λειπουν τα εξτρα λεφτα...no offence.

 

Ναι όχ δεν κατάλαβες....στον εαυτό μου απευθύνομαι 8α τα βρώ τα 80 αν κάτι το θέλεις πολύ πάντα γίνεται....

 

Αλλά εδώ πέρα μου έχουν αλλάξει 100000 γνώμες....ένας φίλος λέει ό,τι η epi custom είναι καλύτερη απο τη gibson studio.....ΕΛΕΟΣ!!!!@! :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ναι όχ δεν κατάλαβες....στον εαυτό μου απευθύνομαι 8α τα βρώ τα 80 αν κάτι το θέλεις πολύ πάντα γίνεται....

 

Αλλά εδώ πέρα μου έχουν αλλάξει 100000 γνώμες....ένας φίλος λέει ό,τι η epi custom είναι καλύτερη απο τη gibson studio.....ΕΛΕΟΣ!!!!@! :P :P :P

ok τοτε sorry,εγω δεν καταλαβα. :)

Κ επειδη ειχα epiphone καποτε(οχι custom),οχι δεν πιστευω οτι ειναι καλυτερη απο studio.Aλλα σεβαστες οι αποψεις ολων...τα κριτιρια για να επιλεξει καποιος ενα οργανο δεν θα πρεπει να ειναι αν θα υπαρχει ενα καλυτερο σε ποιοτητα οργανο απο αυτο που εχει στα χερια του.Τα κριτιρια κατα την ταπεινη μου αποψη θα πρεπει να ειναι αλλα...κ πιστεψτε με εχουν περασει αρκετες κιθαρες απο τα χερια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ένας φίλος λέει ό,τι η epi custom είναι καλύτερη απο τη gibson studio.....ΕΛΕΟΣ!!!!@! :P :P :P

 

Ο φίλος που το είπε μπορεί να έχει παίξει με μια epiphone custom και με μια gibson studio, οπότε μπορεί να έχει προσωπική εμπειρία και να πιστεύει ότι είναι καλύτερη η πρώτη. Εσύ έχεις προσωπική εμπειρία και έχεις αυτό το ύφος σε όσους δεν λένε ότι το ακριβό και φινετσάτο όνομα της gibson είναι καλύτερο? Αν δεν έχεις προσωπική εμπειρία, τότε καλό θα είναι να αλλάξεις ύφος στα άτομα που προσπαθούν να βάλουν σε μια σειρά τον τρόπο που πρέπει να σκεφτείς πριν την αγορά.

 

Και για να σε προλάβω (ενδεχομένως), δεν κάνω τον δικηγόρο κανενός αλλά με εκνευρίζουν σχόλια σαν τα δικά σου ειδικά αν δεν έχεις προσωπική άποψη. Αν έχεις προσωπική άποψη, καλώς για την γνώμη σου,αλλά πρόσεχε πώς την διατυπώνεις. Δεν μιλάς με φίλους σου στο φόρουμ, αλλά με άτομα που προσπαθούν να σε βοηθήσουν.

 

Αν έκανες καμιά ψαχτική πέραν του φόρουμ αυτού θα έβλεπες ότι πολλά άτομα λένε ότι ΚΑΠΟΙΕΣ epi είναι καλύτερες από ΚΑΠΟΙΕΣ gibson. Όλοι λάθος είναι???

 

Εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να παίξω με gibson αλλά έχω 2 epi. Την custom και την standard 1959. Το μόνο πλην της custom είναι ότι η γέφυρά της έχει σκευρώσει και χαλάει το κουρδισμά της (σύντομα πάει για αλλαγή).

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν εκφέρω γνώμη εγώ προσωπικά για το ποια μοντέλα είναι καλύτερα από ποια (gibson vs epiphone). Απλά επισημαίνω αυτά που πιστεύω ότι είναι προφανή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθε να διαβαζεις ΣΩΣΤΑ. Ειπα οτι η epi bonamassa που εχω ειναι καλυτερη ( Και ποιο les paul )απο τις Studio .Δε μιλησα για epi Custom γιατι δεν εχω τετοια. not mercy

 

Είσαι heavyμπυνταλάς φιλαράκο...άστο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Και πιστευω οτι δε μπορεις να μιλας ετσι για οποιονδηποτε  :-[

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθε να διαβαζεις ΣΩΣΤΑ.. Ειπα οτι η  Epi Bonamasa που εχω ειναι καλυτερη απο Gibson Studio.Δε μιλησα για Epi Custom γιατι δεν εχω τετοια. Οποτε μη στρεβλωνεις τα λογια μου

 

Οπότε και μένα ήταν κάπως άκυρο το σχόλιό μου ως προς ένα μέρος. Η ουσία πάντως του σχολίου μου δεν αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντάξει ρε παιδιά μην βαράτε όλοι μαζί!!!! :-[

Αυτές τις epiphone custom bonamasa(δεν ξερω αμα τα γραφω σωστα) και κάτι silverburst που τις βρίσκει κανείς γιατί τα σχόλεια σας με έκαναν Epiphonάκια!!!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok τοτε sorry,εγω δεν καταλαβα. :)

Κ επειδη ειχα epiphone καποτε(οχι custom),οχι δεν πιστευω οτι ειναι καλυτερη απο studio.

 

Φιλε μου εγω μιλησα αποκλειστικα για την custom και την zack wylde ... Ισως και την standard ...

 

Ο φίλος που το είπε μπορεί να έχει παίξει με μια epiphone custom και με μια gibson studio, οπότε μπορεί να έχει προσωπική εμπειρία και να πιστεύει ότι είναι καλύτερη η πρώτη. Εσύ έχεις προσωπική εμπειρία και έχεις αυτό το ύφος σε όσους δεν λένε ότι το ακριβό και φινετσάτο όνομα της gibson είναι καλύτερο? Αν δεν έχεις προσωπική εμπειρία, τότε καλό θα είναι να αλλάξεις ύφος στα άτομα που προσπαθούν να βάλουν σε μια σειρά τον τρόπο που πρέπει να σκεφτείς πριν την αγορά.

 

Και για να σε προλάβω (ενδεχομένως), δεν κάνω τον δικηγόρο κανενός αλλά με εκνευρίζουν σχόλια σαν τα δικά σου ειδικά αν δεν έχεις προσωπική άποψη. Αν έχεις προσωπική άποψη, καλώς για την γνώμη σου,αλλά πρόσεχε πώς την διατυπώνεις. Δεν μιλάς με φίλους σου στο φόρουμ, αλλά με άτομα που προσπαθούν να σε βοηθήσουν.

 

Αν έκανες καμιά ψαχτική πέραν του φόρουμ αυτού θα έβλεπες ότι πολλά άτομα λένε ότι ΚΑΠΟΙΕΣ epi είναι καλύτερες από ΚΑΠΟΙΕΣ gibson. Όλοι λάθος είναι???

 

Εγώ προσωπικά δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να παίξω με gibson αλλά έχω 2 epi. Την custom και την standard 1959. Το μόνο πλην της custom είναι ότι η γέφυρά της έχει σκευρώσει και χαλάει το κουρδισμά της (σύντομα πάει για αλλαγή).

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν εκφέρω γνώμη εγώ προσωπικά για το ποια μοντέλα είναι καλύτερα από ποια (gibson vs epiphone). Απλά επισημαίνω αυτά που πιστεύω ότι είναι προφανή.

 

 

+7698726987676987

 

 

Φίλε Άρη...πάντως και ο ''δικός σου'' με studio παίζει (καλά, και με custom...αλλά πάντα gibson).  ;D ;D ;D

 

Iced%20Earth3.jpg

 

 

Lord goomis αυτη η studio αν δεν απατωμαι ειναι αυτη που εχει εβενο ταστιερα και ειναι πραγματι πολυ περιποιημενο οργανο βασει σπεκς γιατι για να πω την αληθεια δεν θελω να την κρινω χωρις να την εχω δοκιμασει...Παντως ο σαφερ παιζει με οτιδηποτε βγαζει η εταιρια και οχι μονο gibson αλλα και επι...

 

Ουτως η αλλως οταν συνεκρινα πριν επι με γκιμπσον , ειχα στο μυαλο μου ισο-υψης ως προς την τιμη κιθαρες και οχι τοσο μεγαλες διαφορες... Ενα παραδειγμα φιλε karman που ενω δεν εχεις δοκιμασει τιποτε απο αυτα αλλα εκφερεις αποψη προσβαλωντας... μεταξυ των 2 παρακατω ποια ειναι καλυτερη

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_tribute_plus_bc.htm

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_limited_wbcr.htm

 

 

Επισης να σου γνοστωποιησω οτι το ζητημα epiphone vs gibson εχει καει στο noiz και σε ολα τα φορουμ του κοσμου και ακρη δεν εχει βγει... Τωρα πως εσυ λες ελεος και εχεις λυσει το αεναο ζητημα δεν ξερω... Παντως θα συμφωνησω και με τον bgkako... Λιγη ευγενεια δεν βλαπτει σε καποιους που προσπαθον κατι να σου προσφερουν...

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ aris 17561

Οχι δεν ειναι αυτη με τον εβενο στην ταστιερα! μα καλα δεν βλεπεις την φωτο???  :P

 

@ karman

Μετα απο 5 σελιδες κατεληξες μπερδεμενος αναποφασιστος και χωρις να ξερεις τι να κανεις.

Μαλιστα ο aris 17561 σου προτεινε μια κιθαρα που ηδη στην εχω προτεινει απο την πρωτη σελιδα ως μια παρα πολυ καλη λυση!

Μην καθεσαι και περιμενεις να αποφασισεις απο εναν υπολογιστη, πηγαινε δες καμια κιθαρα να καταλαβεις τι παιζει, γιατι εδω θα ακουσεις απειρες αποψεις που στην τελικη θα σε αποπροσανατολισουν εντελως!

 

υγ: αλλα το να παρεις επιφον ενω εχεις ηδη μια δεν ακουγεται καλο...

υγ2: επιμενω και παλι οτι ΔΕΝ χρειαζεται να αγορασεις κιθαρα..μεταλ παιζεις, το πιο σημαντικο κομματι ειναι η παραμορφωση του ενισχυτη 'η της πεταλιερας. Μηπως τελικα θελεις λαμπατο ενισχυτη και δεν το ξερεις??

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ aris 17561

Οχι δεν ειναι αυτη με τον εβενο στην ταστιερα! μα καλα δεν βλεπεις την φωτο???  :P

 

Μηπως τελικα θελεις λαμπατο ενισχυτη και δεν το ξερεις??

 

Στο φορουμ του καμμενου μιλανε για λαμπατους ? Πολυ καλη παρατηρηση... Εγω σωθηκα εδω και μερικες μερες... Ολες μου οι κιθαρες πλεον παιζουν τελεια...

 

Μιλτο btw μηπως ξερεις πια λες πολ ειναι αυτη του σαφερ ? Ανεβασε ενα λινκ βρε κουτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου