Προς το περιεχόμενο

Ποιά κιθάρα για metal μεχρι 650 Γιουρια;


karman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

του σαφερ ειναι η στουντιο με τα ασημενια μεταλλικα μερη, τσεκαρε την στον θωμα.

αυτη με τα χρυσα μερη ειναι που εχει εβενινη ταστιερα. -> http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_aw.htm

 

αν την σκεφτεσαι σαν κιθαρα μπορω να σου δωσω πολλους λογους για να μην την παρεις..

αλλα αυτα απο π.μ.  :)

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ....ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΚΙΘΑΡΑ...ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΑΤΟΜΑΚΙΑ ΛΕΝΕ ΒΛΑΚΕΙΟΥΛΕΣ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΣΤΟ SITE TOΥ ΚΑΜΕΝΟΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΛΑΜΠΑΤΟΥΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΒΡΙΣΙΔΙΑ ΣΑΣ....ΕΚΤΟΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΞΕΡΕΣΕΩΝ ΦΥΣΙΚΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΟΥΡΑΖΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ....ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΚΙΘΑΡΑ...ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΑΤΟΜΑΚΙΑ ΛΕΝΕ ΒΛΑΚΕΙΟΥΛΕΣ ΕΔΩ ΠΕΡΑ ΣΤΟ SITE TOΥ ΚΑΜΕΝΟΥ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΛΑΜΠΑΤΟΥΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΒΡΙΣΙΔΙΑ ΣΑΣ....ΕΚΤΟΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΞΕΡΕΣΕΩΝ ΦΥΣΙΚΑ...

ρε μεγάλε έχουμε φάει πολύ καιρό εδώ με τα παιδιά και πολλές συζητήσεις για διαφορά θέματα οπότε επικοινωνούμε διαφορετικά. Δεν μίλησα για εσένα. Άλλος είναι ο καμμένος και οι λαμπατοι. Αστό. Μην είσαι τσιμπας... Το φόρουμ υπήρχε και πριν μπει εσυ για πρώτη φορά ... Τι δεν καταλαβαίνεις ; εξάλλου εσυ άρχισες τις προσβολές. Κουλαρησε να βοηθήσουμε προσπαθούμε...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του σαφερ ειναι η στουντιο με τα ασημενια μεταλλικα μερη, τσεκαρε την στον θωμα.

αυτη με τα χρυσα μερη ειναι που εχει εβενινη ταστιερα. -> http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_aw.htm

 

αν την σκεφτεσαι σαν κιθαρα μπορω να σου δωσω πολλους λογους για να μην την παρεις..

αλλα αυτα απο π.μ.  :)

 

Στείλε το pm και σε 'μένα που μ'ενδιαφέρει, έτσι από περιέργεια :)

 

Γενικότερα συμφωνώ σε όλα με το Mίλτο, αν είχα ήδη epiphone δεν θα έπαιρνα άλλη μια, με 700 ευρώ σαφώς και θα κοιτούσα για Gibson Les Paul Studio ή ΕSP-LTD Εclipse που είναι πολύ αξιόλογα όργανα. Αλλιώς, αν ήθελα απλά να είχα μια 2η κιθάρα ή θα ακολουθούσα αυτόν το δρόμο

 

Αυτό (http://www.gak.co.uk/en/westfield-e4500-lp-custom-style-gold-top/24337) και με ενα σετάκι Duncans καθάρισες.

 

ή αυτόν http://www.dv247.com/search/0/0/ProductPrice/Ascending/vintage+v100/1/

 

και τα υπόλοιπα λεφτά θα τα έσκαγα σε λαμπάτη ενισχυτάρα και θα έιχα ένα αποτέλεσμα ηχητικό super. Δηλαδή δε χρειάζεται να το παραξεφτιλίζουμε στην ανάλυση, είναι τόσο απλά τα πράγματα. Δόθηκαν αρκετές απαντήσεις και ας βγάλει ο karman τα συμπεράσματα του.

 

Κarman μη σου φαίνεται παράξενο το ότι μια Εpiphone Les Paul μπορεί να είναι καλύτερη από μια Gibson Les Paul. Δεν μετράει μόνο το λογότυπο στο headstock και μια τιμή. Συνήθως ναι αλλά όχι πάντα οπότε όσο δύσκολο και να σου φαίνεται απλά δέξου το. Και δέξου το όχι σαν στάνταρ γεγονός, αλλά σαν προσωπική άποψη από κάποιον που έχει παίξει τις 2 κιθάρες αυτές και έχει βγάλει αυτό το συμπέρασμα, για εκείνον, όχι για όλους και για τις συγκεκριμένες 2 κιθάρες, όχι για όλες τις Epiphone και όλες τις Gibson. Αυτό σε καμία περίπτωση δε σημαίνει ότι σε κατευθύνει να πάρεις Epiphone Les Paul.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε το pm και σε 'μένα που μ'ενδιαφέρει, έτσι από περιέργεια :)

 

Kαι εγώ θα ήθελα pm please  :)

 

Όσον αφορά το θέμα της ''σύγκρισης'' epi - gibson έχει πλέον καταντήσει βαρετό, εμένα κατα τη γνώμη μου: ναι, απλά δεν υπάρχει συγκριση, είναι 2 κιθάρες που φτιάχνονται σε διαφορετική ήπειρο, το μόνο κοινό έχουν το σχήμα, δεν ξέρω ποιοί τις συγκρίνετε και πώς (youtube, διαβάζοντας τα specs στο θωμά, έπιασα μια για 2 λεπτά και πάτησα μια λα μινόρε κ.τ.λ.) εγώ πιάνοντάς τες δηλώνω ευθαρσώς  ;D ότι με δεμένα τα μάτια μπορώ να καταλάβω πότε πιάνω gibby και πότε μια epi, δεν με πολυενδιαφέρει αν η μια έχει μαγνήτες τυλιγμένους από την Abigail Ybarra ή όχι, τους μαγνήτες τους αλλάζω όποτε θέλω, την αίσθηση που έχεις όταν πιάνεις ένα όργανο, ποτέ.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν καταλαβα με εμενα τα πηρε??

 

Φιλε μου ζητησες γνωμες απο ενα φορουμ με παρα πολλα μελη για ενα τετριμενο θεμα. η επιλογη κιθαρας εχει αναλυθει εδω μεσα παρα πολυ αν εκανες μια αναζητηση θα εβρισκες παρα πολλα θεματα, αλλα παραδεξου το απλα βαριωσουν. ΑΚΡΙΒΩΣ γιαυτον τον λογο δεν ασχοληθηκε κανενα απτα παλια μελη μαζι σου επειδη υπαρχουν ηδη ετοιμα θεματα. Οκ δεν σου αρεσει η αποψη μου δεκτο. Σου στελνω τον οδηγο αγορας του Τομαν που σε βοηθαει να τακτοποιησεις τις προτεραιοτητες για την επιλογη κιθαρας.

ΑΝ  εψαχνες στο φορουμ θα εβρισκες το τεστ κιθαρων με μεταλ ηχων και high output μαγνητων (EMG, Seymour duncan, Burstbucker pro) και θα ακουγες με τα αυτια σου οτι ΔΕΝ εχουν μεγαλη διαφορα στο ηχητικο αποτελεσμα και οτι ο ενισχυτης παιζει τον σημαντικοτερο ρολο.

Τελος οι περισσοτεροι εδω περα εχουν κανει λαθος αγορες και εχουν μετανιωσει, εχουν κανει απειρες αγοραπωλησιες κλπ κλπ γιαυτο και προτεινα να πας απευθειας σε καλυτερη/ακριβωτερη κιθαρα.

Αντι να μας ευχαριστεις που τρεξαμε να σου απαντησουμε θυμωνεις κιολας....

Οσα ειχα να πω για τις κιθαρες τα ειπα, αν θες ξανακοιταξε τα ποστ μου.

 

Για τους υπολοιπους για να βγουμε λιγο οφ τοπικ σχετικα με την Gibson les paul studio Gold hardware (chambered):

Ημουν ερωτευμενος με την κιθαρα αυτη και ετσι την αγορασα. ο εργοστασιακος bridge μαγνητης δεν μου αρεσε οποτε τα εσκασα για εναν burstbucker pro (το αγαπημενο μου μοντελο απο μαγνητες gibson).

Η κιθαρα εκτος απο μια ανουσια εστοχια υλικου στο βαψιμο (δυο ακυρες μαυρες κουκιδες) ηταν καταπληκτικη και η εβενινη ταστιερα τρελα!

Τα προβληματα ηταν

 

1. Το κλασικο θεμα με το μανικι που κολαει οταν παιξεις λιγο και ιδρωσεις

 

2. τα επιχρυσα μερη ξεβαψαν παρα πολυ γρηγορα ενω δεν επαιζα συνεχεια μαζι της (σε συγκριση με μια επιφον). αυτο ειναι αναμενομενο απλα μου εκανε εντυπωση το ποσο γρηγορα εγινε. για να σας προλαβω δεν ειμαι ανθρωπος που ιδρωνει πολυ και την σκουπιζα μετα απο καθε χρηση  :P (φυσικα δεν κρατησα ημερολογιο ποτε επαιζα και ποση ωρα αλλα με δεδομενο το κοστος αλλαγης της γεφυρας ειναι ενα κοστος το οτι ξεβαφουν. ειναι ξενερωτικο αλλα παραλληλα οχι και τοσο σημαντικο, τι να παω ισως ημουν ο γκαντεμης)

 

3. Θαμπωσε το χρωμα. στο σημειο που ακουμπαει στο σωμα το δεξι χερι εφυγε η γυαλαδα και εγινε θαμπο. (τελικα μηπως ιδρωνω πολυ???  :P :P  τονιζω οτι την σκουπιζα μετα το παιξιμο και την αφηνα να στεγνωσει - βλεπε συμβουλες Οικονομακη)

 

Το 2 + 3 εγιναν σε διαστημα 6 μηνων που μου φανηκε παρα πολυ λιγο.

 

4. Και κυριοτερο οπως εγραψα πιο πανω σε τεστ με μια επιφον εχασε η γκιπσον. οι κιθαρες φοραγαν ιδιες χορδες, ιδιο μαγνητη και οι χορδες ειχαν την ιδια αποσταση απο τους μαγνητες. Και αυτο εγινε απο εμενα και τον αλλον κιθαριστα στην μπαντα που ηθελε να αγορασει και αυτος γκιμπσον! (και τελικα δεν την πηρε) Οποτε φανταστειτε να εχω δωσει 1200ευρω και να ακουω με τα αυτια μου οτι μια επιφον των 600 ειναι καλυτερη.

 

 

Να τονισω οτι οταν ανεβηκα  μετα απο 1,5 χρονο κατηγορια στην γκιμπσον δεν αντιμετωπισα κανενα τετοιο προβλημα. (standard non-chambered με ασημενια μερη)

 

Αυτα απο μενα!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα προβληματα ηταν

 

1. Το κλασικο θεμα με το μανικι που κολαει οταν παιξεις λιγο και ιδρωσεις

 

2. τα επιχρυσα μερη ξεβαψαν παρα πολυ γρηγορα ενω δεν επαιζα συνεχεια μαζι της (σε συγκριση με μια επιφον). αυτο ειναι αναμενομενο απλα μου εκανε εντυπωση το ποσο γρηγορα εγινε. για να σας προλαβω δεν ειμαι ανθρωπος που ιδρωνει πολυ και την σκουπιζα μετα απο καθε χρηση  :P (φυσικα δεν κρατησα ημερολογιο ποτε επαιζα και ποση ωρα αλλα με δεδομενο το κοστος αλλαγης της γεφυρας ειναι ενα κοστος το οτι ξεβαφουν. ειναι ξενερωτικο αλλα παραλληλα οχι και τοσο σημαντικο, τι να παω ισως ημουν ο γκαντεμης)

 

3. Θαμπωσε το χρωμα. στο σημειο που ακουμπαει στο σωμα το δεξι χερι εφυγε η γυαλαδα και εγινε θαμπο. (τελικα μηπως ιδρωνω πολυ???  :P :P  τονιζω οτι την σκουπιζα μετα το παιξιμο και την αφηνα να στεγνωσει - βλεπε συμβουλες Οικονομακη)

 

Το 2 + 3 εγιναν σε διαστημα 6 μηνων που μου φανηκε παρα πολυ λιγο.

 

4. Και κυριοτερο οπως εγραψα πιο πανω σε τεστ με μια επιφον εχασε η γκιπσον. οι κιθαρες φοραγαν ιδιες χορδες, ιδιο μαγνητη και οι χορδες ειχαν την ιδια αποσταση απο τους μαγνητες. Και αυτο εγινε απο εμενα και τον αλλον κιθαριστα στην μπαντα που ηθελε να αγορασει και αυτος γκιμπσον! (και τελικα δεν την πηρε) Οποτε φανταστειτε να εχω δωσει 1200ευρω και να ακουω με τα αυτια μου οτι μια επιφον των 600 ειναι καλυτερη.

 

 

 

 

Aυτοι λοιπον ειναι οι λογοι οπου κι εγω ανεφερα πιο πανω οτι καποιες στουντιo USA ειναι κατωτερες ποιοτικα απο καποιες επιφων( CHINA)...Εμενα ας πουμε η στανταρντ που ειχα τα μεταλικα της μεη ηταν οπως τα πρωτοαγορασα και σημειωτεων την κιθαρα την ειχα παντα κρεμασμενη και εκτεθημενη στο τοιχο..

 

Υπαρχουν καπιοι που γουσταρουν ολες αυτες τις φθορες επειδη ρελικαρουν ας πουμε... Εγω θελω η κιθαρα μου να ειναι βιτρινας οσα χρονια και αν περασουν... Οποτε προκειμενου να επαιρνα καποιες φθηνες και χαλια στουντιο θα επαιρνα μια ακρινη zaxk wylde Που απο πισω το μανικι ειναι και unfinished και το χερι γλυστραει... Βεβαια δεν ειναι ολες οι στουνριο κακες... Λογικα παντα , γιατι δεν τις εχω δικομασει αυτες που εχουν κοντα στο 1000ρικο πρεπει να ειναι καλες και τιμιες κιθαρες...

 

Οι φθηνες των 600 ευρω που εχω δοκιμασει , εστω και usa , καταρχην η τρισαθλια αισθητικη τους δεν ξενερωνει ? Εμενα προσωπικα απιστευτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτοι λοιπον ειναι οι λογοι οπου κι εγω ανεφερα πιο πανω οτι καποιες στουντιo USA ειναι κατωτερες ποιοτικα απο καποιες επιφων( CHINA)...Εμενα ας πουμε η στανταρντ που ειχα τα μεταλικα της μεη ηταν οπως τα πρωτοαγορασα και σημειωτεων την κιθαρα την ειχα παντα κρεμασμενη και εκτεθημενη στο τοιχο..

 

Υπαρχουν καπιοι που γουσταρουν ολες αυτες τις φθορες επειδη ρελικαρουν ας πουμε... Εγω θελω η κιθαρα μου να ειναι βιτρινας οσα χρονια και αν περασουν... Οποτε προκειμενου να επαιρνα καποιες φθηνες και χαλια στουντιο θα επαιρνα μια ακρινη zaxk wylde Που απο πισω το μανικι ειναι και unfinished και το χερι γλυστραει... Βεβαια δεν ειναι ολες οι στουνριο κακες... Λογικα παντα , γιατι δεν τις εχω δικομασει αυτες που εχουν κοντα στο 1000ρικο πρεπει να ειναι καλες και τιμιες κιθαρες...

 

Οι φθηνες των 600 ευρω που εχω δοκιμασει , εστω και usa , καταρχην η τρισαθλια αισθητικη τους δεν ξενερωνει ? Εμενα προσωπικα απιστευτα...

 

Εγώ έχω μία στούντιο του 2003 (την οποία μάλιστα την έχω ανεβάσει και αγγελία-αλλά έχω κάποιες 2ες σκέψεις...) http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_studio_99_wr.htm

μη με ρωτήσετε για ξύλα και τα λοιπά, δεν κατέχω. Εγώ ξέρω τα εξής. Πρίν είχα μία έπιφον στάνταρ, αγορασμένη το 2000 170 χιλιάδες δρχ, η οποια ήταν και περιορισμένα αντίτυπα μάλιστα, που ήταν σκύλος. Δεν άκουσα ποτε μέχρι πριν 1 χρονο που την έδωσα το παραμικρό σχρατς απο τα ηλεκτρονικά της (σε αντίθεση με τη στούντιο). Επαιζε πάντα με τους ίδους μαμα μαγνήτες και όλα τα σετ απ τα έκανα εγω. Πολύ τίμια κιθαρούλα. ΑΛΛΑ όταν πήρα την Γκίμπσον ήταν μέρα με νύχτα, σε ήχο, μπράτσο, αίσθηση, τα πάντα. Γιαυτό άλλωστε την πήρα και 1600 ευρω..μια εποχή που δεν υπήρχαν φτηνές Γκίμπσον, ρέπλικες και λαλακιες. Αρα ότι πλερωνεις περνεις...τώρα θέλω να τη δωσω για να πάρω κάτι καινουριο, απλα για την αλλαγή..Το άλλο περι θαμπάδας, παρόλο που είναι ακριβό όργανο, θάμπωσε το σώμα εκέι που λες παααρα πολύ μετα΄απο χρόνια και θαμπώσανε και τα χρυσα της μέρη, παρόλο που όπως λές και εσύ, τη καθάριζα σαν τρελός...αυτό συμβαίνει, δυχτυχως, και απλά μετά συμβιβάζεσαι με το ότι η κιθάρα σου φαίνεται λίγο...aged...

 

φιλικά, Γιάννης!

 

ΥΓ..Αγόραρε πάρε αυτό το όργανο που στη σηκώνει...(την όρεξη) και μην ακούς κανένα, γιατί μόνο έτσι θα το αγαπήσεις και μετά συνόδευσε το με ένας καλό λαμπάτο ενισχυτή και είσαι άρχοντας...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ τίμια κιθαρούλα. ΑΛΛΑ όταν πήρα την Γκίμπσον ήταν μέρα με νύχτα, σε ήχο, μπράτσο, αίσθηση, τα πάντα.

 

Α γειά σου...

 

Aυτοι λοιπον ειναι οι λογοι οπου κι εγω ανεφερα πιο πανω οτι καποιες στουντιo USA ειναι κατωτερες ποιοτικα απο καποιες επιφων( CHINA)...

 

Άρη, αν οι λόγοι που τις θεωρείς κατώτερες ποιοτικά επειδή το finish των epiphone κρατάει πιο πολύ, εγώ να σου πως θεωρώ ακριβώς το αντίθετο!!  ;D

 

Λογικό είναι οι Epiphone και γενικά πολλές κινέζικες κιθάρες να γυαλίζουν..περισσότερο αλλά αυτό επειδή οι κινέζοι βάζουν 3 κιλά πολυεστέρα και τόση μπογιά που η αίσθηση του να κρατάς τέτοιο μπράτσο σου αφήνει τελικά μια αίσθηση..πλαστικούρας στο παίξιμο! Αν είσαι ρυθμικός metal παίχτης μπορεί να μην φανεί η διαφορά αλλά οντως υπάρχει (εδώ είναι που μετράει το nitro της Gibson). Ενδεικτικά αναφέρω απόσπασμα ενός από τα άρθρα που υπάρχουν στο νόιζ.

 

Δεν με ενδιαφέρει το προφίλ του μπράτσου. Αυτό μπορώ να το συνηθίσω (αν δεν είναι αστεία λεπτό), αλλα αυτό που δεν μπορώ να συνηθίσω με την καμμία είναι  το βερνίκι τύπου μονωτική ταινία. Ειδικά οι Κορεάτες μάλλον νομίζουν πως όσο πιο πολύ βερνίκι βάλουν τόσο καλύτερο θα δείχνει το όργανο. Ε, λοιπόν όχι, το όργανο μπορεί να γυαλίζει εκτυφλωτικά αλλα στο χέρι είναι μια αηδία και μισή με τόσο πλαστικό πάνω του.

 

Και εκτός από αυτή υπάρχουν φυσικά και άλλες διαφορές φυσικά με τις Gibson.

 

Οσον αφορά το ποστ του Miltos23 , συμφωνώ σε όλα ΕΚΤΟΣ από το ''κλασσικό θέμα με το μανίκι που κολλάει''.

 

Όπως βλέπετε η κιθάρα έχει πάρει χρώμα  cream παντού.

 

Όμως στο μανίκι, όπως βλέπετε στην παρακάτω φωτό μετά από 15 χρόνια παιξίματος  ;D , έχει ''ξασπρίσει'' πάλι (έχει φύγει το μεγαλύτερο μέρος του λούστρου) και trust me, το χέρι φεύγει πούπουλο στο μπράτσο....(χωρίς δική μου εξωτερική παρέμβαση..)

 

dsc03883d.th.jpg

 

Πάντως έχει δίκιο για τα υπόλοιπα...εκεί που ακουμπάει το χέρι εμένα όχι απλά θάμπωσε αλλα έφυγε το χρώμα (και θα ήθελα να φύγει ακόμα πιο πολύ!!)  8)

 

dsc03884h.th.jpg

 

και για το hardware που ξέβαψε

 

dsc03885wx.th.jpg

dsc03881a.th.jpg

 

καθώς και για πολλά σκασίματα στο βερνίκι.

 

dsc03886h.th.jpg

(γραμμές-σκασίματα κάτω από τα knobs).

 

Η κιθαρα εκτος απο μια ανουσια εστοχια υλικου στο βαψιμο (δυο ακυρες μαυρες κουκιδες) ηταν καταπληκτικη και η εβενινη ταστιερα τρελα!

 

Εμ αφού σου άρεσε και απολάμβανες το παίξιμο τί σε χάλασε το βάψιμο?  ;D Θα προτιμούσες την παραπάνω κιθάρα ή την ίδια του κουτιού (που είναι εντελώς ξενέρωτη??)  ;D  8)

 

dsc03880rl.jpg

 

 

50881_l.jpg  ;D ;D  ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χέσαμε το θέμα (σόρρυ κιόλας)...αρχίσατε να μιλάτε για Gibson Les Paul Standard των 1600 ευρώ και να τις συγκρίνετε με τις Epiphone Les Paul...πάμε καλά; Kαλό θα είναι να μην ξεφεύγετε, μιλάμε πάντα για μοντέλα γύρω στα 700 ευρώ, το όριο που έθεσε και ο karman για αγορά κιθάρας.

 

Για τους υπολοιπους για να βγουμε λιγο οφ τοπικ σχετικα με την Gibson les paul studio Gold hardware (chambered):

 

Ώπα, για μισό...δηλαδή αυτή --> http://www.thomann.de/gr/gibson_lp_studio_aw.htm είναι chambered; Γιατί δε βλέπω να το γράφει, όπως στις Gibson Les Paul Studio Tribute.

 

Φίλε Lord_Goumis, για να λέμε την αλήθεια και σύμφωνα πάντα με το δικό μου γούστο, μου αρέσει περισσότερο η ξενέρωτη όπως τη λες παρά η κιτρινιάρα (;D) η δική σου. Θα μου την έσπαγε τρελά να έπαιρνα Les Paul Arctic White και να μου γινόταν Vintage White :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου