Προς το περιεχόμενο

Ποιά κιθάρα για metal μεχρι 650 Γιουρια;


karman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εχουμε πει ενα δις φορες και ειναι και κλινικα αποδεδειγμενο...

Στα 800-1000Ε δεν υπαρχει καμια gibson studio οταν υπαρχουν οι edwards,LTD ec1000,tokai...

Αν καποιος ειναι κολλημενος με το ονομα του χεντστοκ και καλα παιζει καλυτερα επειδη και μονο ειναι γκιμπσον,ε δε παιζει πως να το κανουμε...

 

Ουτε συγκρινουμε μια κιθαρα των 300(επι stand) me mia tvn 1200(studio)...

 

OΜΩΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ (800-1200) υπαρχουν ΑΠΕΙΡΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ απο τις φτηνες γκιμπσον...ειτε μας αρεσει ειτε οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το εχουμε πει ενα δις φορες και ειναι και κλινικα αποδεδειγμενο...

Στα 800-1000Ε δεν υπαρχει καμια gibson studio οταν υπαρχουν οι edwards,LTD ec1000,tokai...

Αν καποιος ειναι κολλημενος με το ονομα του χεντστοκ και καλα παιζει καλυτερα επειδη και μονο ειναι γκιμπσον,ε δε παιζει πως να το κανουμε...

 

Ουτε συγκρινουμε μια κιθαρα των 300(επι stand) me mia tvn 1200(studio)...

 

OΜΩΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ (800-1200) υπαρχουν ΑΠΕΙΡΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ απο τις φτηνες γκιμπσον...ειτε μας αρεσει ειτε οχι...

 

Πές τα ρε συ γιατί μόνος μου τα λέω, μη με βγάλουν τρέλο στο τέλος :P Σίγουρα κάποιοι δεν μπορούν να δοκιμάσουν όλες τις κιθάρες που προτείνουμε οπότε πάνε για τη "σιγουριά" του logo στο headstock (gibson) αλλά εκεί είναι που την πατάνε...όχι μόνο σε σχέση με τι κιθάρα παίρνουν, αλλά και τι κιθάρα χάνουν ;) Όπως και να το κάνουμε, oι Gibson Les Paul Studio δεν έχουν την αίγλη που είχαν παλιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν καποιος ειναι κολλημενος με το ονομα του χεντστοκ

 

Tωρα εσυ εχεις καποιον συγκεκριμενο στο μυαλο σου και τα λες αυτα ?

 

karman δεν λεω για σενα... Κατσε γιατι εισαι και παρεξηγιαρης εσυ...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tωρα εσυ εχεις καποιον συγκεκριμενο στο μυαλο σου και τα λες αυτα ?

 

karman δεν λεω για σενα... Κατσε γιατι εισαι και παρεξηγιαρης εσυ...  ;)

 

Δε νομίζω ότι έχει κάποιον στο μυαλό του και τα λέει αυτά, εξάλλου δε χρειάζεται μιας και δεν είναι λίγοι οι κολλημένοι με το logo στο headstock...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπωπωπω...πω,ούτε το κυπριακό να ήταν!!! :D Πάντα μα πάντα ρε παιδιά όταν πρόκειται για Les Paul γίνεται χαμός... ??? όχι γιαπωνέζα,όχι αμερικάνα,όχι κινέζα,κτλ. :-\  karman,μην διαβάζεις άλλο. ;D τράβα στα μαγαζιά αγόρι μου και σε αγγελίες και άρχισε να δοκιμάζεις κιθάρες. Τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά μην τα κάνουμε πολύπλοκα. Όταν ψώνισα την Τοκαι μου (στα ίδια λεφτά που διαθέτεις και εσύ) δεν πήρα καμία γνώμη απο κανένα site,απλά για τα μεταφορικά ρώτησα. Ήξερα ότι ήταν καλές κιθάρες και δοκίμασα την τύχη μου. Άσχετα που μου βγήκε πολύ καλό όργανο, στο αξιοπρεπέστο ποσό που διαθέτεις οποιαδήποτε κιθάρα (gibson,ltd,tokai,edwards,burny κτλ.) μαζί με ένα καλό και σωστό set up θα παίζει μιά χαρά στο εγγυώμαι αυτό!

 

Υ.Γ.μην αρχίσετε τώρα να βαράτε παιδιά,την αλήθεια απλά λέω. peace, ΙLOVEALLOFYOUALL

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι έχει κάποιον στο μυαλό του και τα λέει αυτά, εξάλλου δε χρειάζεται μιας και δεν είναι λίγοι οι κολλημένοι με το logo στο headstock...

 

Εχει πως δεν εχει...

Και οι κολλημενοι ειναι πολλοι και οχι λιγοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Βlackie

Άντε καλά, αφού έχεις χαλάλι ;D Κι έγω είπα πάντως ότι είναι πολλοί...πάρα πολλοί...

 

@Deadmeat

Κρύψου... ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H les paul studio aw ειναι chambered 100%.

http://www.dv247.com/guitars/gibson-les-paul-studio-electric-guitar-alpine-white--62609

 

(εδω με τα ασημενια μερη σαν του σαφερ)

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα ::)

 

Θέλω να σας παρακλέσω να λήξει εδώ το θέμα που ανέπτυξα εγώ ο ίδιος και που το κάνατε εσείς σε lespaulήδια Gibson Και ΓΕΝΙΚΑ κάνατε το δικό σας θέμα....κάποιοι ΦΥΣΙΚΑ με βοήθησαν ΑΡΚΕΤΑ και τους ευχαριστώ.

Κάποιοι άλλοι μπααααααααα >:(

 

Τέλος πάντων, εγω κατέληξα να πάρω την Esp-Ltd Ec-401Fm και ΑΝ την έχει κάποιος ή ξέρει γι αυτή ας πεί μια γνώμη αλλά μη το πάει παραπέρα το θέμα....ευχαριστω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου