Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφία και βάψιμο για το Korg M1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω φωτογραφία υψηλής ποιότητας-ανάλυσης-μεγέθους για το KORG M1.Δηλαδή να δείχνει όλη την επιφάνεια από πάνω τόσο καθαρά που να φαίνονται ξεκάθαρα τα νούμερα-γράμματα κ.λ.π. επάνω στην επιφάνεια του οργάνου και αν είναι δυνατόν να είναι και πραγματικού μεγέθους η φωτό,ανάλογη του οργάνου(και από πάνω και από πίσω)!

 

Υπάρχει πουθενά τέτοια φωτό,ξέρει κανείς ? επίσης μπορεί κανείς να τραβήξει από το Μ1 τέτοιες υψηλής ανάλυσης φωτογραφίες και να τις δώσει μέσω διαδικτύου ?

 

Επίσης,επειδή σκέφτομαι σοβαρά να το βάψω(και μάλιστα ίσως σε λευκό χρώμα!  :o) ήθελα να ρωτήσω αν έχει βάψει κανείς μεταλλική επιφάνεια σε συνθ, τί υλικό βαψίματος χρησιμοποίησε (σπρέυ ? αν ναί τί ακριβώς?) και αν θέλει να μας αναλύσει την εμπειρία του για να δούμε τί να προσέξουμε και τον τρόπο βαφής !  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επίσης,επειδή σκέφτομαι σοβαρά να το βάψω(και μάλιστα ίσως σε λευκό χρώμα!  :o) ήθελα να ρωτήσω αν έχει βάψει κανείς μεταλλική επιφάνεια σε συνθ, τί υλικό βαψίματος χρησιμοποίησε (σπρέυ ? αν ναί τί ακριβώς?) και αν θέλει να μας αναλύσει την εμπειρία του για να δούμε τί να προσέξουμε και τον τρόπο βαφής !  :)

Επειδή...εμείς...τις κιθάρες μας που τις βάφουμε και τις τρίβουμε...εάν τις βάψουμε στραβά, τις ξανατρίβουμε και τις ξαναβάφουμε, αλλά στο κάτω-κάτω...όταν τις χαλάσουμε τις πάμε στον Κακανιάρη...σκέψου ότι δεν υπάρχει Κακανιάρης για να βάφει synths... 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ηδη το εχεις το M1, γιατι δεν το τραβας εσυ μερικες pics?

 

Επειδή δεν έχω καλή φωτογραφική μηχανή που να τραβάει τόσο καλά και δεν γίνεται τίποτα !

 

Δηλαδή marathon λές να μην κάνουμε κάν την προσπάθεια να το βάψουμε όσοι ενδιαφέρονται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή marathon λές να μην κάνουμε κάν την προσπάθεια να το βάψουμε όσοι ενδιαφέρονται ?

Eάν δεν το έχεις ξανακάνει...λέω ότι έχεις 95-99% πιθανότητες να το χαλάσεις και -ατυχώς- δεν ξέρω πολλούς που θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν μετά.

Δεν έχω καταλάβει γιατί θέλεις να το βάψεις...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης,επειδή σκέφτομαι σοβαρά να το βάψω(και μάλιστα ίσως σε λευκό χρώμα!  :o) ήθελα να ρωτήσω αν έχει βάψει κανείς μεταλλική επιφάνεια σε συνθ...

 

Κατι σαν τα synths του Marcus Brown δηλαδη, ενος απ'τους πληκτραδες της Madonna:

 

6c7ae35c9b31b351699eb6d074e6f9c3.png

 

c699ad4f55503a82e95534e527536a2e.png

 

0146e7218c1592537f474ca677562c0b.png

(στα δεξια ο Bruce Forat, ο υπευθυνος για τη "μεταμορφωση" των synths)

 

d0d8976fe544d1953abbbe5a32fc38ec.png

 

32e167844289fa4f0a9652d070a40c6f.png

 

6b4de8c3224ec20705f519d29d3aafe6.png

 

d8d930d1b3fcc5962b721ae5f4a50b78.png

 

Ριξε κι ενα ματι στο site του Forat να δεις αλλα customized synths, που ξερεις, μπορει να εισαι ενας απο τους επομενους πελατες του... :P

 

http://www.forat.com/service/

marcus_brown.png.a90b115c0290ef5fe901425879b6c7a1.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα.

ρε παιδια κατι που μου εκανε εντυπωση: τι ειναι αυτο το roland που εχει αναμεσα στα synthia o marcus ???

 

οσο αφορα τον φιλο που θελει να βαψει το Μ1 προσφατα ειχα ανοιξει θεμα στην art of colour αν θελει διευκρινησειs αs μου στειλει π.μ. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια κατι που μου εκανε εντυπωση: τι ειναι αυτο το roland που εχει αναμεσα στα synthia o marcus ???

Αυτο σου εκανε εντυπωση? ??? Ειναι το μονο που αφησε "αβαφο" :P

Ειναι το "μαυρο προβατο" του setup του, ;D και δεν ειναι αλλο απ'το V-Synth XT.

vsynthxt.jpg.7b1e955446470cd5de4577c28c92c41e.jpg

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σου εκανε εντυπωση? ??? Ειναι το μονο που αφησε "αβαφο" :P

Ειναι το "μαυρο προβατο" του setup του, ;D και δεν ειναι αλλο απ'το V-Synth XT.

 

 

μαλιστα αν και ειδα οτι εχει το παλιο v synth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου