Προς το περιεχόμενο

My "New" Fender Mustang Bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αααααααα θα σε μαλώσω! Αφού ήθελες ντε και καλά short-scale, γιατί δεν έπαιρνες το αυθεντικό;

 

1969-EB0-cherry-1s.jpg

 

Πλάκα κάνω, πολλλλλλλύ ωραίο το mustang, μια "ώριμη κυρία" που θα σου δείξει "άλλα κόλπα" ...

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγο υπομονή και τύχη, μπορείς να "ψαρέψεις" θησαυρούς από το ebay σε τιμές από μέτριες έως ξεφτίλα....

Δεν είχα την τύχη ποτέ να παίξω με παρόμοιο όργανο (ούτε καν καινούργιο), αλλά φαντάζομαι...άντε, ΚΑΛΟΠΑΙΧΤΟ :lol: :lol: :lol:

If you can't do it with StingRay, maybe the problem isn't the bass..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να τα clips που υποσχέθηκα! Η ποιότητα δεν είναι και η καλύτερη καθώς είμαι εκτός έδρας και έχω μόνο το presonus tubepre και ένα ζευγάρι ηχεία noname! :lol:

 

Kαι επειδή το μπάσο είναι δεκαετίας 70 είπα να κάνω κάτι περίπου της εποχής, γι αυτό έχουμε:

 

Punk

 

 

Και καλά funk

 

Disco

 

Και

Flea is the bass god 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

¶λλα 3 Clips με τις καινούργιες flatwound χορδές με τις οποίες το μπάσο έδειξε χαρακτήρα!:

 

Clip1 :D

 

Clip2

 

Clip3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία χροιά.Να το χαίρεσαι :wink:

 

Με τις φλατ ε? :wink:

(όχι οτι οι άλλες βγάζουν κακό ήχο ,αλλά όντως νομίζω ,έδειξε χαρακτήρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγεί και ένα reiisue mij το οποίο έχω διαβάσει ότι είναι αρκετά καλό και πολύ κοντά στο αυθεντικό σε ήχο.

 

Fleamail για πες λίγο περισσότερα πράγματα για το όργανο αξίζει τον κόπο.Τώρα που το έχεις ήδη κάποιο καιρό θα είχε πολύ ενδιαφέρον να ακούσουμε την γνώμη σου και τις ιδαιτερότητές του

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και αξίζει τον κόπο, όχι για βασικό μπάσο αλλά για να υπάρχει αλλά κυρίως είναι ΤΟ μπάσο για practice. Επίσης πιστεύω πως είναι το καλύτερο μπάσο για κιθαρίστες που θέλουν να παίζουν και μπάσο! :lol:

 

Του ταιριάζει περισσότερο να το παίζεις με τον αντίχειρα (βολεύει και το thumbrest που έχει), και ο ήχος του αν και πλησιάζει το p-bass έχει και δικό του χαρακτήρα.

 

Πάντως είναι σκυλί γιατί έχει φάει πολύ κακομεταχείρηση και ατελείωτες ώρες παιξήματος (η ταστιέρα από πίσω είναι "λιωμένη") και τα ποτενσιόμετρα όταν το πήρα έκαναν περισσότερο θόρυβο και από τρακτέρ αλλά μετά από ένα καθαρησματάκι όλα είναι σαν καινούργια. Βέβαια σε κανά χρόνο η δύο θα χρειαστεί σίγουρα καινούργια τάστα.

 

Για το re-issue δεν ξέρω δεν το έχω ακούσει, παίξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου