Προς το περιεχόμενο

bass overdrive/distortion


warchief

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους σας

Με την ευκαιρια των xmas ειπα να κανω στον εαυτο μου δωρο ενα overdrive/distortion.

δωστε καμια ιδεα και αν εχετε εμπειρια απο καποια,πειτε μου κανα 2 λογια αν δεν σας κανει κοπο

Για Budget δεν ξερω ακομα αναλογα το μηχανημα.

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ανάλογα τι θές...vintage?μοντέρνο?Ψυφιακό?αναλογικό?

 

Αφού λες overdrive/distortion αφαίρουμε τα fuzz έτσι?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και έγω αυτό παίζω και θα του πρότεινα αλλα είναι love it or hate it...και κακά τα ψέματα πολύ synthy...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα κατι σε μοντερνο αλλα σκεφτομαι απ την αλλη κατα βαση τα vintage εχουν καλυτερο headroom οποτε προτεινετε.ειχα δοκιμασει πιο παλια ενα fulltone αν και πολυ καλο ειναι πανακριβο.δεν νομιζω να ανοιχτω τοσο πολυ.το source audio πρεπει να δοκιμασω οντως εχω ακουσει διαφορα.τα fuzz τα αποκλειω.

ενα παλικαρι δινει στις αγγελιες ενα t.c εχει κανεις εμπειρια με το συγκεκριμενο?

ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To source audio ειναι μοντέρνο...Πάντως δεν είναι για κανένα λογο πεταλάκι drive..καλύτερα να το σκέφτεσαι οτι ειναι ένα πολύεφε με οτι εφε drive μπορεί να περάσει απ το μυαλο σου...Σε συνδιασμο με volume delay και reverb στο mode octave και multiband δινει απιστευτους ηχους...Αυτο που δεν μπορει να δωσει ειναι ηχους fuzz...απο ηχους distortion βρισκεις τα παντα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς λέγοντας πως τα vintage έχουν καλύτερο headroom? Έχω πείρα σχεδόν αποκλειστικά σε πετάλια κιθάρας κι όχι μπάσου, και ήθελα να ρωτήσω λεπτομέρειες γιατί μου φαίνεται κάπως περίεργο (γενικά τα vintage είχαν ανέκαθεν μικρό headroom).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ότι τα vintage λαμπάτα έχουν καλύτερο headroom από τα καινούργια? Και πάλι δεν βγάζω νόημα!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μωρέ...απλά μπορεί να το πέρνει με βάση τους ενισχυτές τις κιθάρας...οτι και καλα οι λαμπάτοι εχουν μεγαλυτερο headroom απο τους αντίστοιχους τρανζιστορ..καπως ετσι..ποιος ξερει...εγω απλες υποθεσεις κανω...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου