Προς το περιεχόμενο

Louisa + Nikolas at the Noiz Circus


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να καταφέρω καποτε να παιζω σαν εσενα Νικόλα. Το όνομα το εχω (στην κυριολεξια), μενει να αναπτυξω τη χάρη :D Ο τρόπος που χειριζεσαι την αρμονια του κομματιού δειχνει ανθρωπο που κατι τετοια τα παίζει στα δαχτυλα.

 

Για τη Λουίζα δε χρειαζεται να πω...Ξερω πως ειναι να παιζεις και να τραγουδαει 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Λαιπών...

 

Και πάλι ευχαριστώ (ούμε) για τα καλά λόγια. Δυστυχώς μέσα στις γιορτές ΔΕ θα είμαστε κάπου, αφού η Λουίζα είναι away for business κι εγώ έχω τρελλαθεί στη δουλειά με τον εκδοτικό οίκο που ανοίγω στην επομενη εβδομάδα (πρώτα ο Θεός τέλος πάντων)...

 

Την αρμονία και το στυλ, δεν είμαι απολύτως σίγουρος ότι "τα έχω". Εξακολουθώ να είμαι κλασσικός, αλλά μου αρέσει αυτού του είδους η μουσική, παίζω χρόνια για φίλους, κλπ, και έτσι μάλλον έχω κάνει "ξεπατικοτούρα" (ή όπως στο Δία το λένε...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα το ακουσα ολο ρουφωντας καθε ερμηνευτικη λεπτομερεια στο πιανο και στη φωνη.

Συγχαρητηρια Νικολα!

 

Για την κοπελα δε μπορω να εκφραστω ευκολα.

Συναισθημα?Τεχνικη?(που δεν σκεπαζει το πρωτο),Χροια?Εκφραση?

Μου προκαλεσε ριγη.

Απ τις καλυτερες γυναικειες φωνες που εχω ακουσει.

Να ναι καλα το κοριτσι να φτασει εκει που θελει. :)

 

Θα σας ακουγα με προσηλωση ολοκληρο βραδυ με το ποτο στο μπαρ...

Να ειστε καλα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να καταφέρω καποτε να παιζω σαν εσενα Νικόλα. Το όνομα το εχω (στην κυριολεξια), μενει να αναπτυξω τη χάρη :D Ο τρόπος που χειριζεσαι την αρμονια του κομματιού δειχνει ανθρωπο που κατι τετοια τα παίζει στα δαχτυλα.

+1 σε όλα τα ανωτέρω... Εξαίσιο το παίξιμο και κρίμα που δεν υπήρχε ένας καλύτερος ήχος για να το αναδείξει πλήρως (no offence προς τον Marathon και το Garageband αλλά το πιάνο παραήτα ψεύτικο και αδύναμο, τουλάχιστον από αυτό που άκουσα στο κλιπ).

 

Για τη φωνή όντως δε χωράνε και πολλά σχόλια, εξίσου άψογη και αυτή. Μπράβο και στους δύο σας! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(no offence προς τον Marathon και το Garageband αλλά το πιάνο παραήτα ψεύτικο και αδύναμο, τουλάχιστον από αυτό που άκουσα στο κλιπ).

Είναι γεγονός, ότι η "συμμετοχή" μου ήταν πυροσβεστική και από ανάγκη με ότι υπήρχε, μία ημέρα πρίν το live. Και εγώ θα προτιμούσα ένα Lounge Lizard...αλλά τους ξέρετε τους κλασσικούς, τι συντηριτικούρες είναι!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θερμά συγχαρητήρια κι από μένα και στους δυο σας...

 

 

ΥΓ. θα συμφωνήσω με τον Αντρέα για τον  ήχο του πιάνου... αφαιρεί λίγο από την μαγεία..

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Για τους ήχους του πιάνου να πω τα εξείς:

 

1. Ήταν (και είναι ακόμη) λάθος μου που ΔΕΝ έχω τρόπο να βγω με ηλεκτρονικό τρόπο με δικό μου όργανο. Το Casio Privia PX110 ΔΕΝ έχει εισόδους/εξόδους και άρα δε μπορεί να πάει στην κονσόλα. ΕΓΩ δεν έχω laptop και τρόπο να το περάσω μέσα (ή μάλλον Midi το περνάω μέσα, αλλά δεν έχω τρόπο να το βγάλω έξω προς την κονσόλα). Όταν μου είπε ο Κώστα να παίξω μίλησα με το αφεντικό (yameth) και μου είπε ότι θα έχουν πλήκτρα, πράγμα που τελικά δυστυχώς ακυρώθηκε.

 

2. Και ευτυχώς βρέθηκε ο Ανέστης, ήρθε από το στούντιό μου Πέμπτη, όλα έγιναν σε 1 λεπτό και είμασταν εντάξει.

 

Ο ήχος δε με πολυχάλασε, να πω την αλήθεια. Φυσικά θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερος, αλλά τέλος πάντων αυτό είχαμε εκείνη τη στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικόλα, μιας και εγώ ανέφερα το θέμα του ήχου, να ξεκαθαρίσω ότι το ανέφερα μόνο για να επισημάνω ότι ένας καλύτερος ήχος θα έδινε ένα ακόμη συν στο τελικό αποτέλεσμα, το οποίο πάντως ήταν εξαιρετικό έτσι κι αλλιώς.

 

Προφανώς αντιλαμβάνομαι ότι κάνατε ό,τι καλύτερο μπορούσατε με βάση τα διαθέσιμα μέσα οπότε ελπίζω να μην εξέλαβες το σχόλιό μου ως μομφή. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου