Προς το περιεχόμενο

Bogner Fish


ffmakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Bogner Fish,Mesa boogie  2:90,Boogie 1/12 with tonker speaker  sm-57 mic,drawmer 1969 mic preamp & rocktron intellifex delay.

Η  ηχογράφηση  έγινε  σε  isolation  box 2 metra με  το  boogie  στο 3,σίγουρα  με  μια  καμπινα 4/12  και ανοιγμένος ο  boogie  θα  έβγαζε  πολυ  καλυτερο  ήχο.

 

Τι να πω βρε Μάκη, μέσα στη φτήνια είσαι!!  ;D ;D :P :P

 

Ευχαριστούμε!

 

Πράγματι ο "Ψάρης" είναι εργαλείο που δεν το αποχωρίζεται κάποιος, τουλάχιστον υπό κανονικές συνθήκες.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για τα videos :)

Ακολουθεί υποκειμενικό μεν,αυθόρμητο δε σχόλιο:

Αυτό που άκουσα δεν συμβαδίζει με αυτό που δίαβασα(εξοπλισμός).Κάποιος αφελής σαν κι εμένα θα περίμενε πως με τέτοια μηχανήματα και με ένα αξιοπρεπές tweaking ο lead ήχος που θα προέκυπτε θα ήταν "από άλλον πλανήτη".Αλλά δεν... :-\

Δεν διερευνώ τα αίτια της "αστοχίας",απλά εκθέτω αυθόρμητα την άποψή μου όπως αυτή διαμορφώθηκε από τη στιγμή που άκουσα τα videos :)

Και πάλι ευχαριστούμε!

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για τα videos :)

Ακολουθεί υποκειμενικό μεν,αυθόρμητο δε σχόλιο:

Αυτό που άκουσα δεν συμβαδίζει με αυτό που δίαβασα(εξοπλισμός).Κάποιος αφελής σαν κι εμένα θα περίμενε πως με τέτοια μηχανήματα και με ένα αξιοπρεπές tweaking ο lead ήχος που θα προέκυπτε θα ήταν "από άλλον πλανήτη".Αλλά δεν... :-\

Δεν διερευνώ τα αίτια της "αστοχίας",απλά εκθέτω αυθόρμητα την άποψή μου όπως αυτή διαμορφώθηκε από τη στιγμή που άκουσα τα videos :)

Και πάλι ευχαριστούμε!

 

Είμαι σίγουρος ότι ο ΦΦΜάκης ή ο Κωστής δεν πρόκειται να... παρεξηγηθούν από το σχόλιό σου, πλην όμως να έχουμε στο μυαλό μας ότι, στην συντριπτική πλειοψηφία, οι προσπάθειες που παρουσιάζονται στο Noiz, δεν προέρχονται από επαγγελματίες του ήχου.  ;)

 

Συχνά γίνονται συζητήσεις για το πόσο "λίγο" ακούγεται κάποιο gear και ιδιαίτερως σε ό,τι αφορά hardware εξομοιώσεις. Ωστόσο ακόμα και σ'αυτή την περίπτωση δεν υπάρχουν "συνταγές" και ο ανθρώπινος παράγοντας δεν αποφεύγεται. Να είσαι σίγουρος ότι κάποιος επαγγελματίας θα μπορούσε να "βγάλει ήχο" από μηχανήματα στο 1/10 της τιμής αυτών που ακούς εδώ (ή σε άλλα threads) και για του λόγου το αληθές σε παραπέμπω σε βιντεάκια του Peter Thorn που έχουν προκύψει αραιά και που στο φόρουμ.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, βέβαια, και να προσθέσω στο παραπάνω ότι, ακούγοντας με τη συμπίεση του Youtube, περισσότερο μαντεύεις παρά ακούς, έτσι;  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα  ακούμε  ότι  πιάνει το  μικρόφωνο.

Και  είπαμε  ότι  γραφω  σε  διαμέρισμα  με Isolation Box.

 

 

[move]Καλά Χριστούγεννα [/move]

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα....ας μην  φοραγε ο ΚΩΣΤΑΣ το βραχιολι του balance στο δεξι του χερι και θα σας ελεγα εγω εαν ειχε ηχο αλλιως.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου