Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια σε αγορά μπάσου


Mprob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ευχαριστω για την συμβουλη παντως, σιγουρα ολοι εχουμε πολλα να μαθουμε  ;)

 

Δεν πήγαινε σε σένα βρε!!!εσύ καλά τα λες!!στον pamelgio  πήγαινε...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν πήγαινε σε σένα βρε!!!εσύ καλά τα λες!!στον pamelgio  πήγαινε...

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ, και εγω ειμαι μικρος (σχετικα) και εχω πολλα να μαθω...

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 300 ευρώ εγώ θα πήγαινα κατευθείαν σε Ibanez γιατί το yamaha δεν με βολεύει στο σχήμα για την μελέτη καθιστός (κόλλημα το ξέρω αλλά γούστα είναι αυτά)

http://www.thomann.de/gr/ibanez_gsr200exgsf.htm

http://www.thomann.de/gr/ibanez_sr300slb.htm

Ειδικά το δεύτερο θα σου μείνει ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!

Αλλά ΞΑΝΑλέω κοίτα στα μεταχειρισμένα! Θα βρεις ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ!

πχ (χωρίς να έχω σχέση με τους πωλητές)

http://smart.noiz.gr/details.php?id=64057

http://smart.noiz.gr/details.php?id=63587

 

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει..Ηθελα να το γραψω κ εγω...

Το αν τριζει ενα οργανο δεν εχει καμια σχεση με το ιδιο το οργανο αλλα με το σεταρισμα του...

Φυσικα εμενα ΟΛΑ μου τα μπασα τριζουν και εγω ετσι τα θελω για πολλους λογους...

Σε εχω παρατηρησει οτι εχεις μια ταση να γενικευεις τα πραγματα..

Μην το κανεις...Εισαι μικρος σε ηλικια εχεις-εχω-εχουμε πολλα να μαθεις ακομη...

 

Εγω λεω να σοβαρευτεις..Ειπα κατα τη ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ μιας και παιζω 6χρονια πρωτον και δευτερον 28 χρονων ειμαι μικρος μαλλον πρεπει να προσγειωθεις και τριτον παρε οσα τριζουν γουστο σου! Αν σε βρισουν οι αλλοι  που θα ακουν τα τριξιματα δε θα φταιω εγω! Τεταρτον να ηρεμησεις ως προς το προσωπο που δε ξερεις και να εισαι ευγενικος σε αυτους που σου φαιρονται ευγενικα!

 

Τωρα οσον αφορα το σεταρισμα αν θες να σου ισιωσουν το μπρατσο επειδη πιθανο να μη ειναι ισιο και τριζει και να δωσεις τα λεφτα παραπανω μεγεια σου..Το βλεπω νωριτερα αυτο και προσπαθω να το γλυτωσω! (Το λεω σε αυτους που δεν εχουν την οικονομικη ευχερια, νεους ή μη).Καποια στιγμη θα κανω αλλα δε θα το κανω απευθειας.. Το πηρα το BB μου χωρις τριξιματα και χωρις ειναι ακομα μετα απο 1μιση χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου επειδη δοκιμασες ενα το οποιο λες οτι ετριζε δεν σημαινει οτι τριζουν ολα... το μπασο που δοκιμασες ηταν μαλλον ασεταριστο...

Το επιχειρημα που εγραψες ("O ήχος του ειναι σα να τριζει") σορυ αλλα μου φαινεται τουλαχιστον αστειο, και δεν το λεω για αυτο το μπασο αλλα για οποιοδηποτε... μικροτριξιματακια υπαρχουν παντα και θα υπαρχουν το θεμα ειναι να μην παιρνουν στον ενισχυτη...

Αυτο το rbx το εχω απο το 2008 και ειναι πολυ καλυτερα φτιαγμενο απο οποιδηποτε squier ειχα...(και φυσικα αυτο δεν λεει κατι,  καθως το οτι αυτο που εχω εγω ειναι οκ δεν σημαινει οτι ολα ειναι οκ)

 

αυτα απο εμενα

 

Αστεια η λογικη που εχεις..;  :D  Προσπαθησε να χαλαρωσεις...Νομιζεις οτι επειδη εχω λιγα μηνυματα, ειμαι 1μηνων μπασιστας..;Δε σε καταλαβαινω, σορρυ μαν.Την αποψη μου ειπα..Δε μου αρεσει ο ηχος του! Τη σεβεσαι ή οχι ας σεβαστεις το noiz που εχει τη δυνατοτητα στους φορουμιτες και φορουμιτισσες να γραφουν την αποψη τους !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μπασο που δοκιμασες ηταν μαλλον ασεταριστο...

 

 

Μπα προσφατα σεταρισμενο ηταν απο συγγενικο προσωπο μου και το επαιξα. Ακομα και στο thomann τον ακουω τον ηχο σα να τριζει .. Δεν εισαι τυχερος σε τυχερα παιχνιδια! Μαλλον σας εχει επηρρεασει ο Myung που ειχε παλια 6χορδο Yamaha RBX. Αλλο το συγκεκριμενο μοντελο του και αλλο το RBX374

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μικροτριξιματακια υπαρχουν παντα και θα υπαρχουν το θεμα ειναι να μην παιρνουν στον ενισχυτη...

 

 

Ενταξει τι να πω...Αν υπαρχουν παντα και δεν υπαρχει προβλημα εγω γινομαι σουπερμαν.Μαλλον για αλλο πραγμα θες να πεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να σοβαρευτεις..Ειπα κατα τη ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ μιας και παιζω 6χρονια πρωτον και δευτερον 28 χρονων ειμαι μικρος μαλλον πρεπει να προσγειωθεις και τριτον παρε οσα τριζουν γουστο σου! Αν σε βρισουν οι αλλοι  που θα ακουν τα τριξιματα δε θα φταιω εγω! Τεταρτον να ηρεμησεις ως προς το προσωπο που δε ξερεις και να εισαι ευγενικος σε αυτους που σου φαιρονται ευγενικα!

28 χρονών εισαι μικρός...το με πόσες χορδές παίζεις δεν με ενδιαφέρει...

το μπάσο ειναι Ηλεκτρικό..αν τα τριξιματα δεν περνανε στον ενισχυτη δεν νομιζω να ενοχλείτε κανείς...

Εγω πτυχιουχος μπασιστας ειμαι και με πτυχία αρμονιας αλλα και παλι ειμαι πολυ μικρος σε σχεση με αλλους,εγω απλα σου λεω την γνωμη μου..

Ουτε σε εβρισα ουτε μιλησα καπως..Εσυ μπορει να εισαι ο Anthony Jackson(αφου παιζεις και με 6 χορδο).. εγω ομως δεν σε ξερω...Οποτε διατηρώ το δικαιομα να σου λεω να μην εχεις ποτε απολυτη αποψη...

Το να τριζει ενα οργανο δεν σημαινει οτι ειναι ασεταριστο...εγω θελω επίτηδες τα μπασα με ταστα η χωρις  να εχουν πολύ χαμηλό action αρα τρήξιμο στα ενταστα....Στραβά δεν ειναι για κανενα λογο...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 χρονών εισαι μικρός...το με πόσες χορδές παίζεις δεν με ενδιαφέρει...

το μπάσο ειναι Ηλεκτρικό..αν τα τριξιματα δεν περνανε στον ενισχυτη δεν νομιζω να ενοχλείτε κανείς...

Εγω πτυχιουχος μπασιστας ειμαι και με πτυχία αρμονιας αλλα και παλι ειμαι πολυ μικρος σε σχεση με αλλους,εγω απλα σου λεω την γνωμη μου..

Ουτε σε εβρισα ουτε μιλησα καπως..Εσυ μπορει να εισαι ο Anthony Jackson(αφου παιζεις και με 6 χορδο).. εγω ομως δεν σε ξερω...Οποτε διατηρώ το δικαιομα να σου λεω να μην εχεις ποτε απολυτη αποψη...

Το να τριζει ενα οργανο δεν σημαινει οτι ειναι ασεταριστο...εγω θελω επίτηδες τα μπασα με ταστα η χωρις  να εχουν πολύ χαμηλό action αρα τρήξιμο στα ενταστα....Στραβά δεν ειναι για κανενα λογο...

 

E Τότε να σου εδινα το cort evlz4b που ετριζε οταν πατουσα τη φα  στη τριτη χορδη τη σι στη μη χορδη και τη ντο στη ρε χορδη...Μονο να μην μου διαμαρτηρηθεις.

Καποια πραγματα ξερουμε καποια πραγματα οχι. Καμπινες και διαφορα αλλα δε πολυ ξερω και δε το παιζω πολυξερος διοτι πολυ απλα δε μου αρεσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E Τότε να σου εδινα το cort evlz4b που ετριζε οταν πατουσα τη φα  στη τριτη χορδη τη σι στη μη χορδη και τη ντο στη ρε χορδη...Μονο να μην μου διαμαρτηρηθεις.

Καποια πραγματα ξερουμε καποια πραγματα οχι. Καμπινες και διαφορα αλλα δε πολυ ξερω και δε το παιζω πολυξερος διοτι πολυ απλα δε μου αρεσει!

Όπως και να χει...

Οταν σε ρωταει ενα παιδι για ενα μπασο και ενα αλλο παιδι του προτείνει το RBX 374 το οποιο όντως ειναι ενα παρα πολυ καλο μπασο στα λεφτα του και εσυ του λες δεν μ αρεσει ο ηχος του ειναι σαν να τριζει διχνει καποια αφελεια την οποια μεταφερεις και στον op...

Να πεις οτι ξερεις οι μαγνητες ειναι μουντοι η κομπρεσαρισμενοι η ξερω γω το μπρατσο ειναι πολυ λεπτο δεν με βολευει να το δεχτω...αλλα οχι να λες ο ηχος του ειναι σαν να τριζει...

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου