Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια σε αγορά μπάσου


Mprob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυριο θα τα ξεβιδωσω μαλλον να τα ισιωσω,αλλά λέω να το πάω για 1 σερβις,να βάλω και 45αρεσ χορδες...λέω να πάω ζόζεφ..Τί λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αφου λες να το πας για service ασε αυτον που θα στο σεταρει να σου φτιαξει και τα ποτενσιομετρα..απο αθηνα δεν ξερω τους μαστορες..γιατι 45αρες και οχι 40ρες?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βολεψαν καλύτερα λόγω μεγάλων χεριών και προβλήματος στα νύχια...

Έχω μια πάθηση,πληκτροδακτυλία λέγεται που γυρίζουν τα νύχια μπροστά και όταν ψιλομεγαλώνουν χτυπάνε την χορδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βολεψαν καλύτερα λόγω μεγάλων χεριών και προβλήματος στα νύχια...

Έχω μια πάθηση,πληκτροδακτυλία λέγεται που γυρίζουν τα νύχια μπροστά και όταν ψιλομεγαλώνουν χτυπάνε την χορδή.

Ε ενταξει δεν ειναι κακο αυτο..ο ηχος αυτος ειναι θεμιτος..

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος ο μεταλικος ηχος που βγαινει οταν βαραμε με το νυχι ειναι αρκετα θεμιτος..δεν ειναι ηχος που μας χαλαει..εμενα τουλαχιστον..

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου ανεβάζεις την ψυχολογία.....

Είψα φτάσει σε σημείο να έχω ξενερώσει πλήρως και να μιν κάνω μια άσκηση πολύ ώρα γιατί ήμουν fail......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ήχος είναι στα δάχτυλα ως γνωστόν. Ακόμα κι όταν παίζεις με πένα πάλι στα δάχτυλα είναι. Δεν νομίζω να είναι θέμα αυτό που έχεις, απλά κόβε τα συχνά. Όταν μάθεις να χρησιμποιείς τα διάφορα σημεία του δαχτύλου σου και τις δυναμικές σου για να βγάλεις τον ήχο που θέλεις όλα θα είναι πιο εύκολα. Αλλά αυτό προυποθέτει και μία σχετική άνεση στο παίξιμο. Σιγά σιγά και one at a time κι όλα θα ρθουν. Είναι φανταστικό όργανο με άπειρες δυνατότητες το μπάσο. Νομίζω δεν μπορείς να το εξαντλήσεις ποτέ.

 

Όσο για το σεταπ είμαι κι εγώ υπέρ του να το κάνεις. Και μετά να πειραματιστείς μόνος σου. 5 βίδες είναι, δεν είναι και κβαντική φυσική. Και το ν'αλλάξεις χορδές είναι πραγματικά γελοίο. Αυτό με τα knobs το είχε και το δικό μου (ίδιο όργανο). Να σου πω την αλήθεια αν και με ψιλοξενέρωνε όταν το παρατηρούσα, τελικά δεν έκανα ποτέ τίποτα. Μέχρι που πήρε πόδι όλο το plate και μπήκε ένα με active preamp στη θέση του.

 

Καλά παιξίματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου