Προς το περιεχόμενο

Ποιος φέρνει τα μικρόφωνα: Ο μαγαζάτορας ή οι μουσικοί;


skantzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru
Όσες φορές έκανα για το συγκεκριμένο χώρο γραπτή συμφωνία , και επειδή τουλάχιστον στην ευρύτερη περιοχή ξέρουν ότι είμαι Δικηγόρος, να σου πω το αποτέλεσμα;

ΟΛΟΙ  οι μουσικοί  αρνήθηκαν να την υπογράψουν (ιδιωτικό συμφωνητικό) , το αντιμετώπισαν καχύποπτα (με μια λογική – Δικηγόρος είναι πάει να μας μπερδέψει, ό,τι να ναι δηλαδή), ενώ στην ουσία ήθελα να καταγράψω σε χαρτί τα προφορικώς συμπεφωνημένα, για να μην υπάρξει παρεξήγηση.

 

;D ;D γι αυτο λεω, αλλο ελλαδα κι αλλο εξωτερικο. εδω το να παλευουμε τελευταια στιγμη με την καταστροφη κοντευει να γινει δευτερη φυση μας. και οσο και να θελεις να εισαι τυπικος και καθολα νομιμος απλα δε γινεται..  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

;D ;D γι αυτο λεω, αλλο ελλαδα κι αλλο εξωτερικο. εδω το να παλευουμε τελευταια στιγμη με την καταστροφη κοντευει να γινει δευτερη φυση μας. και οσο και να θελεις να εισαι τυπικος και καθολα νομιμος απλα δε γινεται..  ;D

Έτσι είναι ;D ;D. Και μετά το γυρνάν στο φιλότιμο. Τι τα θες τα χαρτιά βρε; δεν μας εμπιστεύεσαι; τόσα χρόνια γνωριζόμαστε…..  :P :P ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τιποτα ομως.

Αν υπαρχει κατι που χαρακτηριζει "τον ηχο" ενος μαγαζιου αυτο μπορει να ειναι η ακουστικη μελετη του (συνηθως δια της απουσιας της), η αισθητικη του ηχοληπτη του χωρου (εαν δεν παιζει καθε μπαντα με τον δικο της),το PA,

 

Δεν εκανες τον κοπο να διαβασεις προσεκτικα το ποστ μου. Αυτα που αναφερεις τα αναφερω κι εγω αυτολεξει.

Ομως αν ειχα μαγαζι θα αποκτουσα και εναν all around ενισχυτη μιας Α ποιοτητας και θα φροντιζα (χωρις να αναγκασω κανεναν προς θεου) οι μπαντες να παιζουν με αυτον. Λιγοτερος μπελας για τον ηχοληπτη μου, μεγαλυτερη εξοικειωση κτλ κτλ.

 

Θεωρω λοιπον οτι ειναι υποχρεωση για ενα μαγαζι να εχει ΚΑΙ ενισχυτες, ΑΣΧΕΤΑ αν τελικα οι κιθαριστες και οι λοιποι μουσικοι φερουν τους δικους τους.

 

Loci με το σκεπτικο σου αφου η κιθαρα χωρις ενισχυτη δεν παιζει τοτε οι κιθαριστες πρεπει να φερνουν ΚΑΙ μικροφωνα και κονσολες και PA αφου χωρις αυτα δεν ακουγεται η κιθαρα τους στο κοινο. Για να μην πω και δικα τους μονιτορ για να ακουν τι παιζουν.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις μικροφωνα?

 

Κατι σαν τη ....ΤΖΑΖ

 

 

που παιζει ο ΚΛΑΠΑΤΣΙΜΠΑΛΙΣΤΑΣ ?

 

;D

 

 

Μολις τωρα ειδα το θεμα... για ιστορικους λογους και επειδη αυτες οι ονομασιες στα παλια λαικα μαγαζια τεινουν να αλλοιωθουν η να ξεχαστουν τελειως.... :D ;D

 

 

ΤΖΑΖΜΠΑΝΙΣΤΑ τον ελεγαν!

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

- ΜΑ ΕΦΕΡΑ ΤΟ DI ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΟΝΙΤΟΡ ΜΟΥ! ΓΚΕΓΚΕ?

μετά ποιος φταίει για το φόνο?

 

Αν το πεις ετσι κατα λεξη (και λαμβανοντας και τα κεφαλαια σαν να ΦΩΝΑΖΕΙΣ),χωρις να εχει προηγηθει συμφωνια-συνεννοηση περι μονιτορ ή περι ενισχυτη 3kw(ναι,δεν ειναι λιγοι αυτοι που πιστευουν οτι το καθε μαγαζι εχει μια αποθηκη με καμια πεντακοσαρια μονιτορ και κονσολα με 345 auxiliary ωστε ανα πασα στιγμη να χει ο καθενας οτι θελησει),η πιο ανωδυνη περιπτωση για εσενα θα ειναι να σου πει "ε τοτε βαλε το di σου... κοντα στο αυτι σου και ακου το".

Αλλα και αν εχει προηγηθει συνεννοηση "στο περιπου" του στυλ "θελω ενα μονιτορ" και φρικαρεις οταν δεις οτι δεν ειναι το αγαπημενο σου nexo ps15 πχ,υπομονη,εσυ δεν ησουν συγκεκριμενος,γιατι αν ησουν θα υπηρχαν 2 περιπτωσεις,ή θα στο εφερνε,ή θα σου ελεγε οτι δεν υπαρχει το συγκεκριμενο και μπορει να σου φερει το ΧΥΖ12 ή να φερεις εσυ οποιο θελεις και να στο συνδεσει.

Καλη θεληση χρειαζεται απο ολους απλα.

Μην παρεις τιποτα προσωπικα,τα ιδια ισχυουν και για μενα. (εγω ακομη και με την πολυ ταλαιπωρημενη μου μεση παντως συνεχιζω να κουβαλαω για να ειμαι σιγουρος και να μην υπαρχουν κοντρες και παρεξηγησεις οι οποιες μπορουν να σου χαλασουν ολη τη διαθεση στο λαιβ χωρις ουσιαστικο λογο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου