Προς το περιεχόμενο

Τα Μεροκάματα της μουσικής σκηνής


killbill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αλλη φαση φιλος μου ντραμμερ απο τους πιο συνεπεις επαγγελματιες και με δισκογραφικη ενασχοληση εδαρη αγριως απο τους μπραβους μιας γνωστης φιρμας γιατι κατι τολμησε και ειπε στον ''φιρμα '' (ο φιρμας ειναι απο αυτους που στις αφισσες δειχνουν 35-40 χρονων αλλα ειναι 70+

 

 

ετσι απο περιεργεια τι του ειπε δηλαδη?

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θα παρω τηλεφωνο να τον ρωτησω δεν θυμαμαι ειναι καμμια 20 χρονια τωρα (το μαγαζι το'λεγαν Αμπαρες καπου στην Αχαρνων η Πατησιων ηταν ) .

Αυτος (ο φιλος μου θα θυμαται σιγουρα )

Κι'εγω ειχα παρομοια περιπτωση αλλα ημουνα τυχερος και δεν ειχε μπραβους (σε χορο ητανε ) μαζι του .Οποτε το ξυλο το εφαγε αυτος .Οι μουσικοι που επαιζα μαζι τους τοτε ακομα το θυμουνται.Σ'αυτη τη δουλεια η πουλας τρελλα και την βγαζεις καθαρη η σηκωνεσαι και φευγεις ..εξαρταται απο τι χαρακτηρας εισαι και τι υποχρεωσεις εχεις.Καλη χρονια παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ετσι απο περιεργεια τι του ειπε δηλαδη?

Δεν έχει και πολύ μεγάλη σημασία αυτό πάντα. Παλιός μου γνωστός και πυγμάχος στον ΠΑΟ, δούλεψε ένα φεγγάρι γκαρσονάκι σε μαγαζί σε επαρχιακή πόλη κοντά στην Αθήνα για να βγάλει τα προς το ζειν (αφού η πυγμαχία δεν πληρώνει). Λαϊκός τύπος ο γνωστός μου, γούσταρε την μουσική που παιζόταν στο μαγαζί και φυσικά δεν "μάσαγε" από τίποτα.

Ένα βράδι σκάει ένας τύπος με μεγάλη παρέα και κάνει μεγάλο λογαριασμό. Πάει το παλληκάρι (λίγο πριν φύγουν) και δίνει τον λογαριασμό.

"Ξέρεις ποιός είμαι εγώ ρε? Δεν πληρώνω ποτέ" του λέει ο τύπος. "Κι αν δεν ξέρεις ρώτα το αφεντικό σου".

Πάει το γκαρσονάκι στο αφεντικό και του λέει "το και το". "Δεν με νοιάζει ποιός είναι, θα πληρώσει" λέει το αφεντικό.

Ξαναγυρνάει το παλληκάρι και του λέει "πρέπει να πληρώσετε κύριε".

"Εντάξει" του λέει ο άλλος, "έλα ένα λεπτό έξω να σε πληρώσω γιατι φεύγω".

Μόλις βγήκε έξω, έβγαλε το κουμπούρι και του του λέει "πάρτα", του την άναψε στο "δόξα πατρί" και τα υπόλοιπα τα διάβασα στην εφημερίδα ρε παιδιά.

Κρίμα το παλληκάρι ρε γ@μώτο, κρίμα.

Απλά οι συνθήκες εργασίας σε τέτοια μαγαζιά είναι δυστυχώς αυτές είτε είσαι μουσικός είτε ότι να 'ναι!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, διάβασα πυγμάχος και περίμενα διαφορετικό φινάλε... μας έκανες την καρδια περιβόλι, κρίμα το παιδι......

Κρίμα ο Χάρης, κρίμα! :'(

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα λέμε για τις δουλειές της νύχτας ή για τα μουσικά νυχτοκάμματα? Αν σου βγάλει κουμπούρι ο άλλος δεν μαμιούνται και 1000 ευρώ να είναι το νυχτοκάμματο? Κάλιο τίποτα και ζωντανός παρά πληρωμένος με σφαίρες!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα λέμε για τις δουλειές της νύχτας ή για τα μουσικά νυχτοκάμματα?

Δεν παει πακετο το ενα με το αλλο?

Και μενα μου εχει τυχει που δεν εχω παιξει σε μαγαζια που ενω κανεις προβα τα οπλα ειναι στο τραπεζι...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μου έχει τύχει να παίζω σε μαγαζί και να κάνω πρόβες και στο διπλανό δωμάτιο να έχει κόκα, πόρνες και τσόχα! Μόλις το πήρα πρέφα την έκανα τρέχοντας!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας γνωστος μου μπασιστας ειχε αγορασει και ειδικο καροτσι σε στυλ βαλτσα με ροδες(τρολευ )

οπου στην πρωτη στραβη φορτωνε τον ενισχυτη και ετρεχε κανονικα .

Γι'αυτο σας λεω τα νυχτοκαματα ειναι πλεον ξεφτιλα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου