Προς το περιεχόμενο

Τι synthesizer, workstation να πάρω; άσχετος...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

μπορείς να το βρεις στο musicorama.gr έχει και έκπτωση το σετ (musicorama ultimate bonus) αν το πάρεις από εκεί,

 

Υπάρχει και στο Thomann ακόμα πιο φθηνό από την προσφορά!!

 

Επίσης στο Thomann βλέπω και την έκδοση pa700 Oriental, βεβαια λίγο πιο ακριβό ακόμα, αλλά ίσως να είναι πιο κοντά σε αυτό που θέλω αφού με ενδιαφέρουν Ελληνικοί ρυθμοί και ήχοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η έκδοση oriental δεν κάνει είναι για αραβία ;D

 

εάν σκοπευεις να παίξεις επαγγελματικά χρειάζεσαι το σετ.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πληροφορία για το oriental δεν το γνώριζα.

Για καθαρά οικονομικούς λόγους, προσανατολίζομαι λίγο πιο πίσω, δηλαδή σε Korg PA600 ή PA300 (σίγουρα από το PA50 που είμαι μαθημένος θα μου φανεί μεγάλη διαφορά και πάλι). Δεν ξέρω αν θα κάνει το σετ όμως που δίνει το musicorama με τα Ελληνικά styles στο PA600 ή το PA300

 

Ο Thomann όμως έχει 3 χρόνια εγγύηση αν αυτό είναι κάτι που σε ενδιαφέρει.

Ακόμα καλύτερα! Τα καταστήματα εδώ δίνουν 1 ή 2 έτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο στο pa600 μπαίνει το σετ στο 300 όχι.

 

το pa300 είναι τελείως παιδικό μοντέλο δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο το βγάλανε... ??? καλύτερα από τα jumbo ;D

 

ενταξει και το 600άρι είναι καλό από τη σειρά pa3x αρκετά δυνατό

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνοντας την αναζήτησή μου παρατηρώ το εξής φαινόμενο σε όλα σχεδόν τα καταστήματα: Σου λένε πχ ένα πλήκτρο "από 2.000€ τώρα μόνο 1.300€ έκπτωση 700€" και λες ουάου αυτή είναι καλή έκπτωση! Μπαίνεις και στον Thomann να ρίξεις μια ματιά και σου έχει τιμή 1.000€! Αυτό το "από 2.000€ " από το μυαλό τους το βγάζουν; Πότε είχε τόσο δηλαδή; Μήπως είναι για εντυπωσιασμό να νομίζεις ότι το παίρνεις τελικά φθηνό;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru


 

Η έκδοση oriental δεν κάνει είναι για αραβία ;D

Κακώς υπάρχει αυτή η αντίληψη.

Οι oriental εκδόσεις, εκτός από τους επιπλέον oriental ρυθμούς, διαθέτουν επιπλέον εργοστασιακούς ήχους όπως: αραβικά/τούρκικα drum kit και κρουστά, ήχους όπως σάζια - ούτια - κανονάκια - πνευστά - βιολιά κλπ που είναι χρήσιμα έως απαραίτητα για κάποιους για "λαϊκά" παιξίματα. Και όλα αυτά Plug n Play. Μία oriental έκδοση είναι πιό χρήσιμη για λαϊκά παιξίματα.

 


 

Βέβαια δεν ξεχνάς το ενδεχόμενο που σου ανέφερα πιό πάνω:

...να κάνεις ένα καλό και σωστό service στο pa50 που ήδη έχεις και να σου κρατήσει άλλα 5 με 10 χρόνια μέχρι το επόμενο service.

 


 

Κάνοντας την αναζήτησή μου παρατηρώ το εξής φαινόμενο σε όλα σχεδόν τα καταστήματα: Σου λένε πχ ένα πλήκτρο "από 2.000€ τώρα μόνο 1.300€ έκπτωση 700€" και λες ουάου αυτή είναι καλή έκπτωση! Μπαίνεις και στον Thomann να ρίξεις μια ματιά και σου έχει τιμή 1.000€! Αυτό το "από 2.000€ " από το μυαλό τους το βγάζουν; Πότε είχε τόσο δηλαδή; Μήπως είναι για εντυπωσιασμό να νομίζεις ότι το παίρνεις τελικά φθηνό;

Αυτό πραγματικά είναι ένα θέμα που προκαλεί σύγχυση τα τελευταία χρόνια, ειδικά δε όταν αυτές οι τιμές μπορούν να παίζουν κάθε εβδομάδα.

 

Εν ολίγοις.

Το "από" έχει επικρατήσει από παλιά. Προκύπτει από την προτεινόμενη τιμή λιανικής που ορίζει είτε ο κατασκευαστής είτε ο εκάστοτε εισαγωγέας. Στην πραγματικότητα αυτό το νούμερο είναι πλασματικό για διάφορους λόγους και ειδικά όταν μιλάμε για προϊόντα τεχνολογίας. Απλά υπάρχει ως σημείο αναφοράς που εξυπηρετεί εμπορικές συναλλαγές, εκπτώσεις χονδρικής/λιανικής.

Όπως πολύ σωστά είπες, όταν κάποιος βλέπει μία τόσο μεγάλη έκπτωση, από εντυπωσιασμό και μόνο μπορεί ο καταναλωτής να πέσει στην παγίδα. Πολλές φορές αυτές οι εκπτώσεις κρύβουν παγίδες.

 

Σημασία έχει η τελική τιμή αγοράς, αφού αρχικά θα πρέπει ο αγοραστής να επιλέξει σωστά το προϊόν που καλύπτει τις πραγματικές του ανάγκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου