Προς το περιεχόμενο

Μπάσο με διπλό και split μαγνήτη;


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρεμπιπτόντως ότι και από τα 3 να εννοεί πιστεύω πως μία πολύ καλή λύση είναι να πάρει ένα Squire VM ή ένα CV (jazz ή P) και με τα ρέστα από το 500ευρω να βάλει ότι configuration θέλει! ;)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής μόνο ο Nikoubis έπεσε μέσα με το sandberg αλλά η τιμή είναι άκρως απαγορευτική.

Και επειδή μπερδευτήκατε λίγο, αυτό που θέλω είναι να έχει:

Humbucker Στη Γεφυρα

Split (ή P) Στη Μέση

 

Παρεμπιπτόντως ότι και από τα 3 να εννοεί πιστεύω πως μία πολύ καλή λύση είναι να πάρει ένα Squire VM ή ένα CV (jazz ή P) και με τα ρέστα από το 500ευρω να βάλει ότι configuration θέλει! ;)

Το οποίο configuration όμως θα θέλει και σκαψίματα, ψάξιμο για μαγνήτες, κόβε, ράβε, κόλλησε κλπ κλπ και δεν είμαι διατεθειμένος για τέτοια κατηγορία οργάνου να "φάω" τόσες ώρες, γι'αυτό ρωτάω για κάτι έτοιμο. 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα...μπασο με p και h στα 500 ευρω δεν υπαρχει...οποτε αυτο που θα σου προτεινα ειναι να παρεις ενα μπασο με p η με h  και να κοτσαρεις και ενα h η ενα p μαγνητη...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα...μπασο με p και h στα 500 ευρω δεν υπαρχει...

Ναι ε? γμτ :( κρίμα.

οποτε αυτο που θα σου προτεινα ειναι να παρεις ενα μπασο με p η με h  και να κοτσαρεις και ενα h η ενα p μαγνητη...

Έτσι όπως τα λες, δε βλέπω άλλη λύση...

 

 

Σκέψεις:Δεν είναι περίεργο όμως το γεγονός ότι καμία εταιρία δεν έχει σκεφτεί να βγάλει ένα Humbucker-Split μεσαίας κατηγορίας?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το οποίο configuration όμως θα θέλει και σκαψίματα, ψάξιμο για μαγνήτες

Και ομως...οι Γερμανοι ειναι φιλοι σου!!!

 

Μια καλη επιλογη ειναι να παρεις π.χ αυτο

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=65864

 

Με το οποιο δεν εχω καμια σχεση και να παρεις εναν soapbar μαγνητη που ηδη φοραει το μπασο ο οποιος ομως να ειναι p...ο haussel πχ στην κανει ανετα αυτη την δουλεια...

 

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ε? γμτ :( κρίμα.Έτσι όπως τα λες, δε βλέπω άλλη λύση...

 

 

Σκέψεις:Δεν είναι περίεργο όμως το γεγονός ότι καμία εταιρία δεν έχει σκεφτεί να βγάλει ένα Humbucker-Split μεσαίας κατηγορίας?

Κοιτα δεν ειμαι και σιγουρος ετσι...Απλα εγω δεν εχω συναντησει ποτε

Περιεργο δεν ειναι αφου αν σκεφτεις οτι το πιο κοινο configuration στα μπασα ειναι το j p ή μονο το H,ετσι το p h ειναι κατι πιο βιτσιοζικο το οποιο το πληρωνεις...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως...οι Γερμανοι ειναι φιλοι σου!!!

 

Μια καλη επιλογη ειναι να παρεις π.χ αυτο

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=65864

 

Με το οποιο δεν εχω καμια σχεση και να παρεις εναν soapbar μαγνητη που ηδη φοραει το μπασο ο οποιος ομως να ειναι p...ο haussel πχ στην κανει ανετα αυτη την δουλεια...

 

Αν είναι να πάω σε όργανο που θα το "modifάρω", τότε θα ψάξω και για άλλες λεπτομέρειες που θα με ενδιέφεραν όπως να έχει maple ταστιέρα, ash ή alder σώμα κλπ.

Διότι αφού θα πέσει που θα πέσει σκάψιμο και θα φάει κολλητήρι, τουλάχιστον ας έχει και κάποια άλλα "εξτρά" που μου αρέσουν.

 

Κοιτα δεν ειμαι και σιγουρος ετσι...Απλα εγω δεν εχω συναντησει ποτε

Περιεργο δεν ειναι αφου αν σκεφτεις οτι το πιο κοινο configuration στα μπασα ειναι το j p ή μονο το H,ετσι το p h ειναι κατι πιο βιτσιοζικο το οποιο το πληρωνεις...

Βιτσιόζικο δεν είναι, εγώ ένα μπάσο με H-P θα το έλεγα "ελβετικό σουγιά" ;) και ίσως αυτός να είναι ο λόγος που δεν τα βγάζουν και ειδικά στην κατηγορία τιμής που ψάχνω. Σκέψου το λίγο έχει βάση αυτό που λέω.

 

 

Τζάμπα για να παίζεις

Στα 140 είναι με BIN

Δεν καταλαβαίνω γερμανικά, αλλά βλέπω μεταφορικά στα €70 και ότι έχει μέρες ακόμα μέχρι να κλείσει που σημαίνει ότι μπορεί να φτάσει και τα €200 (μήπως το κατάλαβα λάθος?).

Επίσης δεν έχω λογαριασμό στο e-bay ούτε στο paypal.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μασημένα τα θέλετε ......... ;D

http://www.ebay.de/itm/HK-4-Saiter-Bass-Spalted-Maple-Top-Nur-wenige-/330653116347?pt=Gitarren&hash=item4cfc7627bb

 

Και άμα θες και με H και με P και με J  :o !!

http://www.ebay.de/itm/Spear-E-Bass-FLEXTOOL-Signature-Jamaika-Green-/400263982985?pt=Gitarren&hash=item5d3197af89

 

Αντε πάλι, σε έφτιαξα  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου