Προς το περιεχόμενο

Κι έτσι, παιδί μου, κάναμε τα pull-ups, όταν δεν είχαμε FR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κάτι "τεχνικής" φύσεως. Το να υποστηρίζεις ότι κάποιος λέει μαλακίες σε κάτι πολύ συγκεκριμένο, απέχει παρασάγγας από το να λες τον ίδιο μαλάκα. Όχι ότι το πρώτο είναι ευγενικότερο του δεύτερου, αλλά δεν είναι και ακριβώς το ίδιο.

 

Οι τεχνικής φύσεως κουβέντες έχουν φάει το NOIZ! :)

Δίκιο έχεις, αλλά η ουσία δεν αλλάζει!

 

Όσο για τα προηγούμενα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έλα ρε Sting πάρε κι εσύ έναν επαγγελματία τραγουδιστή, αφού δεν το 'χεις! ;D ;D ;D ;D

 

sotis volanis new video 2010 eksogiinos

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει που το όλο θέμα ξεκίνησε για να δούμε το σήκωμα που κάνει στις χορδές

ο Rory χωρίς FR και φτάσαμε να συζητάμε για τον αν πέτυχε την νότα φωνητικά ή όχi...  ;D

 

Keep posting!  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα λενε τελικα οτι η αξια ενος καλλιτεχνη αναγνωριζεται μετα θανατο....οσο ζουσε κουβεντα δεν καναμε..τωρα που μας χαιρετησε εχουμε αναλυσει τα παντα.Εγω προτεινω να σφυριξουμε ληξη και να παμε ολοι σπιτια μας....γιατι θα σηκωθει ο RORY και θα μας πει καμια παλιοκουβεντα.Oχι τιποτα αλλο γιατι μετα εχει σειρα ο G. MOORE και το αιωνιο ερωτημα εαν αυτος αντεγραψε στο στυλ το ΣΑΡΑΒΑΚΟ ή τουμπα η απορια.

p.s κανονιστε να κανετε τα ιδια οταν ''χαιρετησω'' και εγω...να λετε οτι ειχα πατσοκοιλιες και οτι εκανα πολλες πρασινες.... ;D

referee.gif.a8dcf238ecacb3ddebb852be421c7feb.gif

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να λετε οτι ειχα πατσοκοιλιες και οτι εκανα πολλες πρασινες.... ;D

Πάρε έναν επαγγελματία γυμναστή και ένα κηπουρό! ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου λεμε ολοι τη γνωμη μας να πω κ εγω...Οσο παραταιρο ειναι να εντοπιζει καποιος λαθακια στην ΕΡΜΗΝΕΙΑ του γκαλαχερ αλλο τοσο ειναι να λεμε στον διαφωνουντα 'πες το εσυ καλυτερα' κ αλλα τετοια που μου θυμιζουν συζητησεις δημοτικου για το ποιος εχει το δυνατοτερο πατερα και πιο πολλα οπλα...επισης audiokosta αν σου ελεγε καποιος οτι λες μ@λ@κιες ακομα κ αν ειχε δικιο δεν θα σου κακοφαινοταν ειδικα αν στο λεγε δημοσια???Εμενα παλι η φυση της διαφωνιας μου θυμισε ακριβως αυτο:

 

[NOT MINE] Woodstock: Joe Cocker - With A Little Help From My Friends - Misheard Lyrics

 

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.rorygallagher.com/

 

Έχει ένα ωραίο ντοκιματέρ στην αρχή για το τελευταίο άλμπουμ

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...επισης audiokosta αν σου ελεγε καποιος οτι λες μ@λ@κιες ακομα κ αν ειχε δικιο δεν θα σου κακοφαινοταν ειδικα αν στο λεγε δημοσια???

 

δεν ειμαι ο Αουντιοχωστας... ;D...αλλα αν οντως ελεγα μ@λ@κιες οχι μονο δεν θα μου κακοφαινονταν αλλα σε λιγο καιρο θα ευγνωμονουσα αυτον που μου τα εχωσε γιατι με εκανε ανθρωπο... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατά τ' άλλα, θυμήθηκα τους λόγους που έχω αραιώσει από το NOIZ!

 

Διατυπώθηκε μια άποψη με κόσμιο και ήρεμο τρόπο (άσχετα αν διαφωνώ κι εγώ κάθετα με τη λογική της) και κάποιοι προσέβαλλαν κυριολεκτικά και ευθέως αυτόν που τη διατύπωσε,  επειδή... δεν σεβάστηκε τα  ιερά και τα όσια του ροκ! Να πεις ότι το παιδί επιτέθηκε σε κάποιον προσωπικά ή έστω σε μία ομάδα ατόμων...

 

Και το χειρότερο είναι, ότι το λάθος αυτής της συμπεριφοράς, που δεν νομίζω να επιδέχεται πολλές ερμηνείες (ειπώθηκε καθαρά: λες μ..κιες!) αμβλύνεται και... αναλύεται, ώστε να αποδειχθεί η ορθότητά του!

Κοινώς: Φίλε που σε είπανε μ@λ@κ@, εντάξει μωρέ, ο τάδε το είπε γιατί μωρέ του σήκωσες την τρίχα κάγκελο που προσέβαλλες το Ρόρυ, αλλά μωρέ κι εσύ, το Ρόρυ βρήκες να προσβάλλεις; Μήπως τελικά ΕΙΣΑΙ μ@λ@κ@ς;

 

Και εν πάσει περιπτώσει, "καταλαβαίνω" να δίνεται μεγαλύτερη βαρύτητα στη γνώμη ενός "παλιού" ή μέρος της... παρέας, αλλά δεν καταλαβαίνω την ανοχή σε συγκεκριμένες συμπεριφορές όταν αυτές προέρχονται από την... παρέα...

 

Φιλε μου εδω δεν μπορουν να διαχωριστουν βασικες εννοιες....η τα κρινουμε ολα μαζι..η καθολου.Αν πεις κατι  για καποιον σημαινει οτι τον ακυρωνεις σαν καλλιτεχνη(η Ελλαδα μπορει να ειναι η χωρα που δημιουργησε το..μετρο αλλα ειναι προφανως και η μονη στην οποια δεν λειτουργει)....λεω εγω οτι σε αυτο το κλιπ ο ανθρωπος  ΔΕΝ τραγουδαει(το κατα ποσο σημαντικο ειναι αυτο για καποιους ειναι αλλο θεμα..ειναι ομως μια πραγματικοτητα).Αυτο οπως βλεπεις λαμβανεται απο καποιους στις πραγματικες του διαστασεις..οτι οντως σε αυτο το κλιπ φωνη δεν βγαινει...και απο καποιους οτι στιγματιζεται ο μεγαλος καλλιτεχνης με την τεραστια πορεια ,τα καταπληκτικα τραγουδια κτλ κτλ κτλ...λες και εγω τα αμφισβητησα ολα αυτα.

 

Αν πχ τον αμφισβητουσα σαν καλλιτεχνη και μουσικο τοτε θα εκρινα κατι υποκειμενικο κατι που στην τελικη ειναι θεμα γουστου....ουτε εγω μπορω να το αποδειξω ουτε ο αλλος το αντιθετο......με λιγα λογια θα ηταν ατοπο...αλλα εδω μιλαμε για κατι συγκεκριμενο...

 

Φιλε μου τραγουδαει σε αυτο το κλιπ? αρχιζει ο ενας.."μα ειναι στους 100 του rolling stone"(ασχετο με την ερωτηση)δευτερος τα ιδια...φιλε ακους τραγουδι η ομιλια στο κλιπ?"μα εχει γραψει φοβερα τραγουδια και ειναι αναγνωρισμενος καλλιτεχνης μπλα μπλα"(ασχετο με την ερωτηση ξανα) αντε τριτος ειρωνια "παρε βιντεακι του MAB τοτε να δεις πραγματικο καλλιτεχνη"(περιττο να πω ξανα ποσο ασχετο ειναι) τεταρτος "ζηλευεις"(αλλα για αλλα της παρασκευης το γαλα)κτλ κτλ.

 

Αντι να πει βγει και να πει ναι δεν βγαινει φωνη και τι να λεει...δεν τον γουσταρω για τις φωνητικες του ικανοτητες ουτε εγινε γνωστος γιαυτες....αμεσως μπαινει σε λειτουργια το idol protection προγραμμα σε....blind mode λειτουργια και προσπαθει να χρυσωσει το χαπι και να ωραιοποιησει καταστασεις ενω στην ουσια δεν χρειαζεται.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου